Jak tworzyć foldery w Google Keep

Google Keep to fantastyczna aplikacja, która pozwala szybko organizować notatki, listy lub zapisywać coś. Jest wbudowany w większość nowoczesnych telefonów z Androidem i jest darmowy i łatwy w użyciu. Jednak aplikacja nie jest idealna, ponieważ brakuje jej porządku.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak tworzyć foldery w Google Keep, będziesz rozczarowany. Niestety, na razie nie jest to możliwe (styczeń 2020). Istnieją inne sposoby organizowania notatek Google Keep, a my pokażemy Ci najskuteczniejsze.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak posortować Google Keep za pomocą etykiet, archiwów, przypinania i innych elementów.

Użyj etykiet

Zaktualizuj Google Keep do najnowszej wersji, korzystając z oficjalnego sklepu z aplikacjami na urządzeniu. Tu są Google Play Store i Apple Sklep z aplikacjami spinki do mankietów. Ponieważ aplikacja nie ma macierzystego sortowania folderów, musisz być sprytny.

Na szczęście istnieje wiele możliwości kreatywnego sortowania notatek w Google Keep, nawet bez rzeczywistych folderów. Do notatek możesz używać wielu etykiet, nawet wielu. Oto jak korzystać z etykiet Google Keep:

 1. Uruchom aplikację Google Keep na swoim urządzeniu.
 2. Otwórz notatkę, którą chcesz oznaczyć.
 3. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym dolnym rogu ekranu.
 4. Wybierz Etykiety lub Dodaj Etykiety, jeśli korzystasz z przeglądarka.Jak tworzyć foldery w Google Keep 1
 5. Wpisz nazwę etykiety i wybierz Utwórz „nazwę etykiety”. Jeśli masz już etykiety, zaznacz pole wyboru obok nich.utwórz etykietę
 6. Otóż ​​to. Aplikacja doda je automatycznie.

Użyj kodowania kolorów

Wszyscy mamy różne sposoby organizowania naszych rzeczy, w tym notatek i przypomnień. Możesz używać kodowania kolorami w Google Keep, która jest funkcją docenianą przez wiele osób. Domyślnie wszystkie twoje notatki są białe, z czarnymi literami.

Możesz zmienić kolor tła notatek i sortować je według koloru. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom Google Keep.
 2. Wybierz notatkę, którą chcesz edytować.
 3. Wybierz Więcej, a następnie stuknij żądany kolor.
 4. Jeśli korzystasz ze strony Google Keep, dotknij lub kliknij notatkę, a następnie wybierz opcję Zmień kolor poniżej. Wybierz kolor, a zmieni się natychmiast.

Kodowanie kolorami jest fajne i ma zastosowanie wszędzie. Pamiętaj o szkole, kiedy prawdopodobnie używałeś kolorowych naklejek do różnych celów. Możesz przypisać kolor do każdego rodzaju notatek (np. Czerwony do pracy, zielony do działań, niebieski do filmów itp.)

Użyj funkcji archiwizacji

Możesz także archiwizować notatki i zapisać je na później. Na pewno masz notatki, których nie potrzebujesz od razu, ale też nie chcesz się ich pozbyć. Dodawanie notatek do archiwum jest łatwe, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom witrynę lub aplikację Google Keep.
 2. W aplikacji wpisz notatkę, którą chcesz zarchiwizować.
 3. Następnie dotknij przycisku Archiwum w prawym górnym rogu ekranu.
 4. Jeśli korzystasz ze strony, wpisz notatkę i wybierz opcję Archiwizuj.

Możesz łatwo uzyskać dostęp do Archiwum:

 1. Na telefonie komórkowym dotknij ikony w lewym górnym rogu ekranu (menu hamburgerów).
 2. Z menu rozwijanego wybierz Archiwum.Jak tworzyć foldery w Google Keep 2
 3. W tym oknie zobaczysz wszystkie zarchiwizowane elementy.

Niektórzy twierdzą, że opcja Archiwum zastępuje funkcję folderu, której brakuje w Google Keep.

Użyj kołków

Kołki to także wygodny sposób sortowania notatek w Google Keep. Możesz ich użyć, aby umieścić najważniejsze notatki w aplikacji, aby uzyskać lepszą widoczność. Te przypięte elementy pozostaną na wierzchu, jeśli dodasz kolejne notatki. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby przypiąć notatkę Google Keep:

 1. Otwórz Google Keep.
 2. Wybierz notatkę.
 3. Stuknij ikonę pinezki w prawym górnym rogu ekranu (pierwszy z lewej).
 4. Jeśli korzystasz ze strony, wpisz notatkę, którą chcesz przypiąć, i kliknij opcję Przypnij.

Ta opcja jest fajna, ponieważ pozwala ustawić priorytet dla najważniejszych przypomnień.

Wreszcie możesz utrzymywać porządek dzięki listom punktowanym i listom zadań w Google Keep. Listy rzeczy do zrobienia mają pola wyboru obok elementów listy, dzięki czemu można je odznaczać podczas ich wypełniania. Możesz również przekształcić istniejące notatki w listy rzeczy do zrobienia, jeśli chcesz. Na stronie internetowej są one nazywane polami wyboru, a na urządzeniach mobilnych są to pola wyboru.

Listy punktowane nie istnieją, ale możesz dodać gwiazdkę lub myślnik do swoich notatek. Gdy przejdziesz do innego wiersza po symbolu, Google Keep skopiuje ten, który wcześniej dodałeś.

Organizuj się dzięki Google Keep

Szczerze mówiąc, korzystam z Google Keep codziennie od miesięcy i jest to przydatna aplikacja. Chociaż brakuje folderów, nie potrzebujesz ich. Możesz użyć wszystkich innych narzędzi na swoją korzyść, z których niektóre mogą zastąpić zwykłą funkcję folderów.

Google z pewnością będzie nadal ulepszać tę aplikację i być może wprowadzą foldery w przyszłości. Daj nam znać, co myślisz o tej aplikacji w sekcji komentarzy poniżej.