Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak tworzyć interaktywne treści, nawet jeśli nie wiesz, czym jest HTML

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak tworzyć interaktywne treści, nawet jeśli nie wiesz, czym jest HTML

Zanim zacząłem pracować w Rock Content, nigdy nie miałem styczności z marketingiem cyfrowym — przynajmniej tak mi się wydawało.

W tamtym czasie nie do końca rozumiałem skalę marketingu cyfrowego i ilość pracy, jaką on wymaga. Żeby dać ci pojęcie, kiedyś wierzyłem, że każdy zespół marketingowy ma na pokładzie programistę. W przeciwnym razie, w jaki sposób firma taka jak Apple mogłaby tworzyć interaktywne doświadczenia dla każde wprowadzenie nowego produktu na rynek?

Teraz, mając za sobą ponad 50 projektów tworzenia interaktywnych treści, śmieję się (i trochę się wzdrygam), gdy myślę o tym czasie. Widzicie, nie koduję. Nie znam HTML i nadal nie jestem pewien, co oznacza CSS.

Droga od zerowej wiedzy o marketingu i kodowaniu do miejsca, w którym jestem dzisiaj, była długa, ale wszystko zaczęło się od jednego pytania:

Dlaczego warto stosować treści interaktywne zamiast materiałów statycznych?

Kiedy zaczynałam pracę nad tworzeniem treści, byłam dość onieśmielona interaktywną treścią i nie widziałam w niej żadnego celu. Po co inwestować cały ten dodatkowy wysiłek, skoro statyczne materiały mogą przekazać te same informacje?

Mam bardzo ograniczoną wiedzę na temat projektowania, a wszystko, co wiem, nauczyłem się tutaj, pracując jako kierownik projektu w Rock Content. Więc naturalnie wydawało mi się o wiele prostsze nie martwić się projektowaniem i kodowaniem całej strony, tylko po to, aby użyć tej samej kopii, którą moglibyśmy wykorzystać w e-booku.

Jednak im więcej dowiadywałem się i im więcej treści przyswajałem, tym bardziej zacząłem rozumieć strategiczny aspekt treści interaktywnych: To bardziej przypomina rozmowę niż wykład.

Stosując treści statyczne po prostu dostarczasz użytkownikowi informacji i liczysz na ich odpowiedź.

Natomiast gdy używasz interaktywnej treści, zapraszasz ich do rozmowy. Będziesz w stanie obserwować, jak wchodzą w interakcję z każdą częścią Twojej treści, zrozumieć, co ich najbardziej interesuje, i zidentyfikować, które tematy działają lepiej — nawet jeśli użytkownik nigdy nie napisze do Ciebie ani jednego słowa.

Jeśli skupiasz się wyłącznie na metrykach, interaktywna treść zazwyczaj skutkuje: lepsze zaangażowaniewyższe wskaźniki konwersji i dłuższy czas spędzony na stronie.

Przeczytaj także: Jak zwiększyłem współczynnik konwersji e-booka o 20,7% dzięki interaktywności

Co więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę doświadczenie użytkownika, jest ono całkiem intuicyjne: interaktywność przyciąga uwagę o wiele bardziej niż czytanie bloku tekstu.

W tym momencie wciąż miałem jedno pytanie: Nawet biorąc pod uwagę wszystko, czy nadal warto kodować całą interaktywną stronę?

Czym właściwie są rozwiązania no-code?

Żyjemy w czasach, w których niemal każdy słyszał przynajmniej jedno z tych pojęć: CSS, JavaScript, HTML, Python itp.

Nauka programowania nigdy nie była ważniejsza (nic dziwnego, że kiedyś myślałem, że każdy dział marketingu ma w swoim zespole programistę).

Było dla mnie prawdziwym zaskoczeniem, gdy dowiedziałem się, że w większości działów marketingu nie tylko brakuje programisty, ale również, że często brakuje im pracowników.

Biorąc to pod uwagę, a także fakt, że większość ludzi nie umie kodować i nie chce się tego uczyć, niektóre niesamowite platformy oferują rozwiązania bezkodowe do projektowania stron internetowych, blogów, a także interaktywnych doświadczeń.

Chodzi o to, że można tworzyć bez konieczności kodowania wszystkiego od podstaw – czy czegokolwiek innego. Zamiast tego możesz po prostu klikać i przeciągać różne elementy w wybrane miejsce, i to wszystko.

Rozwiązania bez kodu dla treści interaktywnych

Rozwiązania bez kodu są już dość popularne w przypadku tworzenia stron internetowych i blogów. Jeśli oglądasz YouTube tak często jak ja, prawdopodobnie słyszałeś o Wix lub Squarespace.

A co jeśli nie chcesz tworzyć zupełnie nowej witryny? A co, jeśli chcesz po prostu stworzyć interaktywną treść, która wyróżni Twoją kampanię?

Moim ulubionym narzędziem do tego jest Ion. Tak, wiem, jestem stronniczy, ale wielokrotnie byłem świadkiem mocy tej platformy.

Jako kierownik projektu, jednym z najważniejszych aspektów dla mnie jest budowanie relacji z moimi klientami, abym mógł naprawdę zrozumieć ich potrzeby. Mogę powiedzieć, że nie ma lepszego sposobu na nawiązanie kontaktu z kimś niż dzielenie się doświadczeniami z czymś, o czym niewiele wiesz, a dla mnie jest to kodowanie. Większość moich klientów tego nienawidzi.

Biorąc pod uwagę ten scenariusz, oto kilka głównych zalet, jakie widzę w Ionie:

Łatwe stosowanie marki do treści

Musisz umieścić materiały swojej marki na platformie przed jej pierwszym użyciem. Nie ma tu żadnego kodowania.

Następnie wszystko, czego potrzebujesz, będzie łatwo dostępne za każdym razem, gdy stworzysz nowe doświadczenie, gwarantując, że Twój zespół będzie działał zgodnie z wytycznymi marki.

Łatwa zmiana marki

Czy Twój zespół właśnie odnowił materiały marketingowe i teraz zastanawiasz się, jak zaktualizować każdy kreatywny element, który posiadasz? To całkiem proste: po zaktualizowaniu tylko niezbędnych zasobów, Twoja interaktywna treść zostanie automatycznie zaktualizowana.

Nawet jeśli zdecydujesz się zmienić wszystko i stworzyć zupełnie nowy przewodnik, jedno kliknięcie przycisku zagwarantuje, że Twoje materiały kreatywne również zostaną zaktualizowane.

Projektowanie zorientowane na treść

Podczas tworzenia własnego doświadczenia w Ionie możesz skorzystać z wielu jego funkcji, aby lepiej wyróżnić informacje. Dzięki temu za każdym razem będziesz mieć pewność, że Twoje starannie przygotowane treści zostaną w najlepszy możliwy sposób zaprezentowane — wystarczy przeciągnąć i upuścić elementy na stronie.

Tagi wszędzie

Jeśli jesteś kierownikiem projektu lub osobą pracującą z danymi, Ion sprawdzi się tu znakomicie.

Możesz oznaczyć różne elementy swojego doświadczenia za pomocą kilku kliknięć myszką, a dowiedz się dokładnie, ile czasu Twój użytkownik spędził na każdej stroniektóre elementy i sekcje były najbardziej angażujące i skąd czerpali wiedzę na ten temat.

Nie wspominając o pełnym obrazie lejka: ilu masz unikalnych użytkowników, ilu jest zaangażowanych i konwertujących.

Szybko i łatwo

W przypadku zespołów z niedoborem personelu Ion może okazać się najlepszym przyjacielem w pracy: proste rozwiązania można tworzyć w ciągu około dwóch godzin, od startu do premiery.

Platforma oferuje wstępnie ustawione szablony, których możesz użyć. Ponownie, za pomocą kilku kliknięć możesz dodać materiały, teksty i obrazy swojej marki, i będziesz gotowy do pracy.

Różne rodzaje doświadczeń

Większość ludzi uważa, że ​​rozwiązania no-code są dostępne tylko dla e-booków lub stron docelowych. Można jednak pójść o wiele dalej.

Dzięki dziesięciu różnym typom doświadczeń Ion pomaga Ci w pełni wykorzystać Twoje treści na każdym etapie lejka sprzedażowego.

Przeczytaj także: Jak wykorzystujemy treści interaktywne w strategii marketingowej Rock Content?

Idziemy dalej niż interaktywna strona docelowa

Każdy etap podróży klienta wymaga innego rodzaju treści i dotyczy to również doświadczeń interaktywnych.

Jeśli rozmawiasz z kimś, kto dopiero odkrył Twoją markę, omawianie zalet Twojego produktu może nie być najskuteczniejszym podejściem. Dlatego nie ma sensu udostępniać im mikrostrony, która wyłącznie podkreśla Twoje rozwiązania dla ich wyzwań.

Z drugiej strony, jeśli Twój klient jest już zainteresowany współpracą z Tobą, prosta infografika może nie być decydującym czynnikiem.

Rozważ obejrzenie swojej treści z perspektywy swojej persony: Jakie punkty bólu mają? Z jakimi wyzwaniami się mierzą? I jak możesz zapewnić pomoc?

Dobrą zasadą jest, że strony docelowe i interaktywne infografiki sprawdzają się dobrze, gdy zależy Ci na zwiększeniu świadomości marki, ponieważ mogą szybko zaprezentować różne wartości procentowe i scenariusze.

E-booki, oceny, quizy i dokumenty informacyjne najlepiej sprawdzają się na środkowym etapie lejka sprzedażowego, gdy klient rozumie już dostępne opcje rozwiązania swojego problemu.

Na koniec, ale nie mniej ważne, kalkulatory są doskonałe na końcu lejka. Zazwyczaj większość kalkulatorów wymaga znacznej ilości informacji lub poufnych danych, aby działać. Twoi klienci chętniej podadzą te dane, jeśli już ufają Twojej marce.

Częstą prośbą, jaką otrzymuję od moich klientów, jest odnowienie strony w ich witrynie, aby była bardziej interaktywna. Może to obejmować stworzenie bardziej angażującej strony „O nas” zarówno dla klientów, jak i pracowników lub osadzenie „Wyszukiwarki rozwiązań”, aby pomóc klientom w znalezieniu najlepszych rozwiązań.

W takich przypadkach jest trochę kodowania. Twój zespół będzie musiał osadzić interaktywną stronę za pomocą iframe. To wszystko—nie musisz się już martwić o kod.

Moje ulubione przypadki użycia dla doświadczeń w środku i na końcu lejka są związane z VSP Vision Care. Ich klienci nie wiedzieli, które plany najlepiej spełnią ich potrzeby lub zaoferują najlepszy stosunek kosztów do korzyści.

Ion nie tylko rozwiązał ten problem za pomocą kalkulatora oszczędności, pozwalając użytkownikom ocenić wartość planu na podstawie ich konkretnych potrzeb i sytuacji finansowej, ale także pomógł zespołowi VSP w opracowaniu zaawansowanego kreatora produktów. Ten kreator generuje spersonalizowane rekomendacje dla każdego klientaprzy czym 98% z nich uznało je za niezwykle przydatne.

Zwiększona wydajność (bez względu na format)

Wspomniałem wcześniej, jak wydajność Twojej treści może zostać zwiększona poprzez przejście ze statycznego formatu do interaktywnego doświadczenia. Pozwól, że zilustruję to prawdziwym przykładem: Raport Hootsuite na temat trendów w mediach społecznościowych w 2022 r..

Dzięki Ion udało im się w pełni wykorzystać swoje treści i dane, przekształcając raport, zazwyczaj treściwe i niezbyt angażujące w lekturę, w piękne, pouczające i łatwe do przyswojenia doświadczenie.

Dzięki temu całą treść można było łatwiej odczytać i zapamiętać, a także lepiej wyrażała istotę marki niż plik PDF.

W tym roku, unikalny ruch odwiedzający strony raportu wzrósł o 34%, czas spędzony na stronie wydłużył się o 119%, a liczba pobrań wzrosła o ponad 30%.

Całkiem nieźle, co?

Przeczytaj także: Jak Hootsuite przekształcił swoją największą coroczną kampanię

Oto ciekawostka: czy wiesz, że 75% marketerów użyj interaktywności, aby wzbogacić treści edukacyjne? Poprzez angażowanie się w różne elementy na ekranie, a nawet odpowiadanie na pytania quizowe, użytkownik zachowuje Twoje treści wzrasta wykładniczo.

Ostatnie przemyślenia

Interaktywne treści nie są tylko przyszłością tworzenia treści; są już teraźniejszością.

Możesz go użyć, aby uczynić swoją strategię bardziej wszechstronną. Może pomóc edukować klientów, zwiększać świadomość Twoich produktów i rozwiązań, a nawet pomagać Twojemu zespołowi w skutecznej komunikacji wartości Twojej marki.

Nie pozwól, aby obawy związane z kodowaniem powstrzymały Cię przed dodaniem tego narzędzia do Twojego arsenału.

Jeśli masz pewną wiedzę na temat kodowania, możesz ją dalej dostosowywać za pomocą CSS. Jeśli nie kodujesz, możesz po prostu zapomnieć o istnieniu programowania i skupić się na tym, co robisz najlepiej: tworzeniu treści i myśleniu o swoich klientach.

Nie jest wymagany kod HTML.

Chcesz zobaczyć, jak dodać interaktywności do swojego marketingu? Kliknij tutaj, aby otrzymać bezpłatną wersję demonstracyjną z jednym z naszych specjalistów.