Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak tworzyć kody UTM dla wydawców rozwijających widownię i odkrywać zwycięskie kampanie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak tworzyć kody UTM dla wydawców rozwijających widownię i odkrywać zwycięskie kampanie

Ten post został ostatnio zaktualizowany 21 marca 2022 r

Niektórzy wydawcy opierają swoją działalność na rozwijaniu grona odbiorców. Promują artykuły i treści za pośrednictwem źródła ruchu, takiego jak Facebook, TwitterTaboola i śledzić zyski generowane z tych reklam, mając nadzieję na pozytywny zwrot z inwestycji.

Aby z powodzeniem uruchomić model rozwoju widowni, wydawcy muszą używać kodów śledzenia UTM, aby wiedzieć, która kampania działa najlepiej, i nie wydawać pieniędzy na ślepo. Muszą również zobaczyć skuteczność swoich kampanii, aby podejmować decyzje dotyczące kampanii reklamowych. Pomaga im zdecydować o wstrzymaniu, dostosowaniu, zatrzymaniu lub skalowaniu kampanii.

MonetizeMore opracowało dwa niesamowite narzędzia, które mogą w tym pomóc, nasz kreator UTM i raport przypisania zysków! W tym artykule przyjrzymy się obu!

Tworzenie linków monitorujących za pomocą naszego kreatora UTM

Opracowaliśmy kreator UTM specjalnie dla wydawców, którzy kupują ruch i chcą śledzić skuteczność swoich kampanii. Co najważniejsze, narzędzie jest całkowicie darmowe!

Aby rozpocząć, odwiedź ten adres URL: https://www.monetizemore.com/utm-builder/.

Krok 1: Wprowadź adres URL witryny, do której będziesz wysyłać ruch. W tym przypadku weszliśmy na stronę monetizemore.com.

Krok 2: Wybierz swoją platformę zakupową. Twoje opcje obejmują Taboola, Revcontent, Outbrain i inne.

Krok 3: Pozwól reszcie narzędzia rozpropagować szczegóły i sprawdź, czy wszystko jest w porządku lub w razie potrzeby wprowadź poprawki.

Twój ekran będzie teraz wyglądał mniej więcej tak, w zależności od wprowadzonego adresu URL witryny i wybranej platformy zakupowej.

Krok 4: Skopiuj wygenerowany adres URL UTM i użyj go w swojej kampanii reklamowej

Krok 5: Nie zapomnij zapoznać się z naszymi „Wskazówkami” na dole strony dotyczącymi używania parametrów adresu URL.

Rekommenderad:  Czy firma Turnitin może wykryć Google Bard?

Śledzenie kampanii UTM i wyszukiwanie dochodowych kampanii

Po wygenerowaniu adresów URL UTM i wykorzystaniu ich w kampaniach reklamowych jesteś na najlepszej drodze do sukcesu w zakresie rozwoju odbiorców! Następną rzeczą, której potrzebujesz, jest ustalenie, które kampanie zapewniają pozytywny zwrot z inwestycji. Stworzyliśmy narzędzie Profit Attribution w naszym Pulpit nawigacyjny PubGuru pomóc tylko w tym!

Oto przykład raportu:

Nasz raport Profit Attribution umożliwia wydawcom korzystającym z kodów UTM prawidłowe śledzenie kosztów i przychodów każdej kampanii. Pomagamy zrozumieć inne istotne wskaźniki, takie jak szacowane zyski, RPM sesji, RPM strony, CPM kliknięć i, co najważniejsze, ROI.

Tym, co czyni ten raport jeszcze lepszym, jest to, że wszystkie te informacje można znaleźć w jednym miejscu. Zapewnia przegląd skuteczności kampanii i pomaga w podejmowaniu ogólnych decyzji dotyczących tego, które kampanie reklamowe zatrzymać, dostosować lub skalować.

Na przykład, odnosząc się do powyższego obrazu, wydawca generuje zwrot z inwestycji w wysokości 90,14% w jednej z ich kampanii. W porównaniu z innymi kampaniami ich wydatki na reklamę były stosunkowo niskie. Mogą rozważyć skalowanie wydatków na reklamę, aby sprawdzić, czy mogą utrzymać dodatni zwrot z inwestycji. Kolejną kampanię z ujemnym zwrotem z inwestycji wynoszącym 23,54% można zatrzymać, aby zapobiec dalszym stratom.

Dzięki narzędziu Profit Attribution wydawcy mogą generować większe przychody z reklam i zapobiegać bezcelowym stratom pieniędzy w kampaniach reklamowych.

Wniosek

Pamiętaj, aby rozpocząć korzystanie z konstruktora UTM tutaj. To całkowicie za darmo! Jeśli chcesz uzyskać dostęp do narzędzia Profit Attribution, narzędzia Report Builder, raportu sieci reklamowej, raportów dotyczących zasad i różnych innych narzędzi udostępnianych użytkownikom pulpitu nawigacyjnego PubGuru, zarejestruj się w PubGuru już dziś!

Table of Contents