Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak tworzyć niesamowite obrazy na swojego bloga za pomocą serwisu Canva

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak tworzyć niesamowite obrazy na swojego bloga za pomocą serwisu Canva

Kiedy post na blogu jest udostępniany w mediach społecznościowych, wyróżniony obraz jest w nim osadzony. Dlatego ważny jest przyciągający wzrok obraz. Istnieje jednak subtelna sztuka projektowania obrazów blogów.

Na szczęście tworzenie niesamowitych obrazów na bloga za pomocą serwisu Canva jest łatwe i powinno zająć tylko kilka minut. W tym artykule przeprowadzimy Cię przez cały proces od początku do końca.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Krok 1: Utwórz płótno

Aby utworzyć płótno:

 1. Przejdź do serwisu Canva i zaloguj się na swoje konto.
 2. Po zalogowaniu na ekranie pojawi się dashboard. Iść do Utwórz projekt i wybierz wymiary wymagane dla Twojego systemu zarządzania treścią i motywu witryny. Możesz to zrobić klikając na Niestandardowy rozmiar na dole menu rozwijanego.
 3. Uderzyć Utwórz nowy projekt po dodaniu wymiarów.

Krok 2: Dodaj obraz tła

Jeśli używasz edytora Canva po raz pierwszy, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z interfejsem edytora. Dwa główne elementy to pasek boczny po lewej stronie i pasek narzędzi u góry ekranu.

Pasek boczny po lewej stronie ekranu to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie obrazy, grafiki, zasoby i szablony, których będziesz potrzebować, wraz z przesłanymi plikami.

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, będzie dodanie obrazu tła. Można to zrobić na dwa sposoby. Możesz przesłać wstępnie wybrany obraz tła lub przejrzeć kolekcję bezpłatnych i płatnych obrazów w serwisie Canva.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu obrazu tła, oto najlepsze strony internetowe z darmowymi zdjęciami na początek.

Przesyłanie obrazu jest dość proste. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć obraz z komputera i upuścić go na lewym pasku bocznym. Przesłany obraz pojawi się w Przesłane pliki część paska bocznego. Kliknij go, aby dodać go do płótna.

Rekommenderad:  Brave Search rozpoczyna dyskusje, aby zapewnić lepsze odpowiedzi wyszukiwania

Aby wyszukać obraz w samej usłudze Canva:

 1. Kliknij Elementy i wybierz Zdjęcia.
 2. Użyj paska wyszukiwania. Gdy znajdziesz obraz, który Ci się podoba, po prostu kliknij go, aby dodać go do swojego projektu.
 3. Po dodaniu obrazu następnym krokiem jest jego ustawienie. Kliknij lewą lub prawą górną krawędź obrazu, a następnie przeciągnij go na zewnątrz, aby powiększyć obraz. Możesz także kliknąć obraz i przenieść go w inne miejsce. Gdy go przesuniesz, zauważysz, że obraz automatycznie przyciąga się do siatki. Pomaga to idealnie wyśrodkować obraz.

Krok 3: Edytuj obraz

Możesz użyć bardziej zaawansowanego oprogramowania do edycji zdjęć, takiego jak Lightroom lub Capture One, aby zmienić kolory i inne efekty na obrazie. Jeśli jednak i tak umieszczasz wszystko w serwisie Canva — lub wybrałeś zdjęcie z biblioteki serwisu Canva — może się okazać, że robienie tego ma większy sens w aplikacji.

Canva pozwala dodać kilka filtrów, które działają podobnie, jak można by się spodziewać po ich użyciu Instagram. Możesz dostosować intensywność dla każdego z nich. Możesz także użyć Canva, aby dostosować temperaturę i jasność swoich zdjęć, a także kontrast i wiele innych parametrów. Ponadto aplikacja umożliwia dodawanie kilku efektów — takich jak rozmycie i autofokus.

Aby edytować obraz bloga w serwisie Canva:

 1. Stuknij w swoje zdjęcie i wybierz Edytuj zdjęcie.
 2. Dokonaj wszelkich korekt, które uznasz za konieczne. Jeśli musisz zmienić jasność i inne, możesz kliknąć na Regulować patka.

Jeśli zamierzasz używać mediów społecznościowych do rozwijania swojego bloga, możesz rozważyć wykorzystanie fotografii do stworzenia własnego Instagram estetyka. Możesz też pomyśleć o założeniu bloga na Instagram.

Krok 4: Dodaj tekst

Następnie dodajmy trochę tekstu. Oto jak:

 1. Możesz przeglądać opcje tekstu w Canva, klikając Tekst z paska bocznego.
 2. W przypadku obrazu funkcji lepiej zacząć od pustego pola tekstowego. Kliknij na Dodaj nagłówek przycisk, aby utworzyć pole tekstowe.
 3. Po wykonaniu powyższych czynności kliknij dwukrotnie pole, aby zmienić tekst.
Rekommenderad:  Jak zapisać ścieżkę przycinającą w Photoshopie?

Dostosowywanie tekstu

Po utworzeniu pola tekstowego możesz dostosować wszystko, co uznasz za konieczne. Możesz zmienić kolory, czcionkę, rozmiar i tak dalej.

Zaznacz całe pole tekstowe, a zobaczysz zmianę paska narzędzi u góry. Najpierw zwiększmy rozmiar czcionki. Jeśli projektujesz obraz obiektu o szerokości 1000 pikseli, zalecamy użycie czcionki o rozmiarze co najmniej 42 punktów, ponieważ jest on łatwiejszy do odczytania na urządzeniach mobilnych.

Jednak najważniejsza jest czcionka. Canva oferuje niesamowity wybór czcionek, od zabawnych po profesjonalne. Jeśli nie masz pewności, którą czcionkę wybrać, lepiej wybierz coś prostszego i bardziej wszechstronnego. Możesz później utworzyć nowy projekt, jeśli uznasz to za konieczne.

Wypróbuj następujące czcionki, aby zobaczyć, czy podoba Ci się ich wygląd:

 • Ligi Spartan
 • Montserrat
 • Płyta Alfa One
 • Lato Heavy
 • Merriweather bez pogrubienia
 • Otwórz Sansa
 • PT Sans
 • Wyświetlacz Playfair czarny
 • Ciężki Raleway

Możesz zmienić czcionkę, przechodząc do menu rozwijanego obok rozmiaru tekstu na górnym pasku narzędzi. Gdy masz już odpowiednią czcionkę, możesz pobawić się wyrównaniem i jej położeniem na obrazie. Jako początkujący najlepiej trzymać się tekstu wyrównanego do środka.

Krok 5: Dodaj grafikę i logo (opcjonalnie)

Czasami możesz chcieć uatrakcyjnić obraz za pomocą grafiki lub ikony. Być może chcesz również umieścić logo swojej witryny w rogu obrazu.

Aby wyszukać grafikę, kliknij na Elementy przycisk i wybierz Grafika. Gdy znajdziesz grafikę, która Ci się podoba, kliknij ją, aby dodać ją do swojego obrazu. Po dodaniu grafiki do obrazu można zmienić jej rozmiar i przyciąć. Możesz nawet zmienić jego kolor zgodnie z własnymi preferencjami.

Tworzenie obrazów do postów na blogu za pomocą serwisu Canva: tak proste jak 1-2-3

Tworzenie eleganckiego wizerunku bloga to prosty proces. Wybierz dobre tło, dodaj półprzezroczystą warstwę i olśnij widza wspaniałą czcionką.

Rekommenderad:  9 Najlepsze witryny do hostingu wideo w 2023 r. (Najpopularniejsze)

Zachowaj prostotę i stwórz format, który będzie odpowiedni dla Twojej witryny (wraz z logo Twojej witryny). Canva ułatwia powielanie obrazów, dzięki czemu możesz używać tego samego formatu do tworzenia wielu obrazów na blogu. Następnie wystarczy zastąpić obraz i tekst. Nie trzeba za każdym razem zaczynać od zera.