Jak tworzyć podpisy dla obiektów w Pages, Numbers i Keynote

Dodaj podpisy do obiektów Keynote Mac

Podobnie jak na stronach internetowych lub w książkach, możesz dołączać podpisy do swoich zdjęć, zdjęć i innych obiektów w Pages, Numbers i Keynote. Jest to świetny sposób na przedstawienie odbiorcom opisów, dołączenie cytatów lub referencji lub po prostu pomóc w lepszym wyrażeniu obiektu.

Chociaż Pages, Numbers i Keynote nie oferują obecnie funkcji „podpisów”, możesz łatwo dodawać podpisy do obiektów, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Utwórz i dołącz podpis do obiektu na komputerze Mac

Otwórz jedną z tych aplikacji na komputerze Mac, przejdź do miejsca zawierającego obiekt, który chcesz podpisać, a następnie wykonaj następujące kroki.

1) Kliknij Tekst przycisk na pasku narzędzi lub Wstawić > Pole tekstowe z paska menu.

2) Wpisz tekst podpisu.

3) Po zaznaczeniu pola tekstowego kliknij Format w prawym górnym rogu i wybierz Tekst kartę, aby dostosować czcionkę do podpisu. Możesz zmienić styl, rozmiar, kolor i inne opcje, jak chcesz. Po zakończeniu pozostaw pasek boczny otwarty, ponieważ będziesz go używać w kroku 6.

Dodaj opis Pole tekstowe Keynote Mac

4) Przenieś podpis w dowolne miejsce, które zwykle znajduje się pod obiektem, i zmień jego rozmiar w razie potrzeby.

5) Wybierz zarówno pole tekstowe zawierające podpis, jak i obiekt. Możesz to zrobić, przytrzymując Komenda klawisz po kliknięciu ich obu.

6) Kliknij Zorganizować zakładka w Format pasek boczny i naciśnij Grupa przycisk. Ten krok utrzymuje podpis z przedmiotem, aby można go było przenosić razem. Jeśli chcesz edytować jeden z nich osobno, możesz kliknąć opcję Rozgrupuj, wprowadź zmiany, a następnie ponownie zgrupuj.

Grupuj obiekty w Keynote Mac

Możesz także zgrupować podpis i obiekt razem, jeśli używasz Lista obiektów. Wybierz oba, przytrzymując przycisk Komenda klucz po kliknięciu każdego z nich, a następnie naciśnij Grupa na pasku bocznym Format lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Grupa.

Utwórz i dołącz podpis do obiektu na iPhonie i iPadzie

Jeśli używasz Pages, Numbers lub Keynote w systemie iOS, wykonaj ten sam proces, aby utworzyć i dołączyć podpis do obiektu. Wstawisz pole tekstowe, sformatujesz je i zgrupujesz dwa; oto kroki.

1) Stuknij miejsce na slajdzie, a następnie stuknij znak plus na górze.

2) Wybierz Kształt ikona i wybierz Tekst w Podstawowy Sekcja.

Dodaj opis Pole tekstowe Keynote iPhone

3) Wpisz tekst podpisu, a następnie przesuń i zmień rozmiar pola tekstowego, jak chcesz.

4) Przy nadal zaznaczonym polu tekstowym dotknij Styl przycisk (ikona pędzla), wybierz Teksti sformatuj czcionkę tak, jak chcesz.

Sformatuj podpis Pole tekstowe Keynote iPhone

5) Wybierz zarówno pole tekstowe zawierające podpis, jak i obiekt. Możesz to zrobić przez trzymając pierwszy obiekt podczas stuknięcia w drugi.

6) Stuknij w Styl przycisk, wybierz Zorganizowaći wybierz Grupa. Aby w razie potrzeby rozgrupować, dotknij kombinacji podpisów / obiektów, która jest już zgrupowana, wykonaj te same kroki, ale wybierz Rozgrupuj.

Grupuj obiekty w Keynote iPhone

Teraz podczas przenoszenia, zmiany rozmiaru, wycinania lub kopiowania podpis i obiekt będą traktowane jako jeden element. Pozostaną więc razem, chyba że je rozgrupujesz.

Podsumowując

Tworzenie podpisów do zdjęć, grafiki, obrazów i kształtów w dokumentach, arkuszach kalkulacyjnych i prezentacjach przynosi korzyści dla odbiorców. A ponieważ są łatwe do tworzenia i formatowania, rozważ ich użycie!

Czy masz jakieś takie wskazówki, którymi chciałbyś się podzielić z naszymi czytelnikami? Jeśli tak, nie krępuj się, skomentuj poniżej lub traf nas na Twitter!

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz, jak zmieniać rozmiar, obracać i przerzucać obiekty we wszystkich trzech aplikacjach lub jak animować obiekty w programie Keynote.