Jak tworzyć podzadania przypomnień w iOS i macOS

Wraz z wydaniem iOS 13 i macOS Catalina, AppleUlubiona aplikacja Przypomnienia otrzymała jedną z największych aktualizacji. Od odświeżenia wizualnego do nowych funkcji, ta aktualizacja stanowi duży krok naprzód dla jednej z najpopularniejszych domyślnych aplikacji firmy. Wśród tych nowych funkcji jest jedna, która z pewnością zyska zarówno fanów, jak i nowych użytkowników.

Zagnieżdżone zadania mogą od samego początku nie brzmieć jak wielka sprawa, ale kiedy je wypróbujesz, nigdy nie wrócisz. Jednak rozpoczęcie korzystania z tej implementacji nie jest łatwe, więc przyjrzyjmy się, jak to działa.

Korzystanie z iPhone'a lub iPada (pierwsza metoda)

1. Nic dziwnego, że pierwszym krokiem jest otwarcie aplikacji Przypomnienia i wybranie listy, z którą chcesz zacząć pracę.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Lista Iphone

2. Gdy znajdziesz się na liście, dotknij „nowego przypomnienia” i wpisz dowolny element lub akcję, które chcesz dodać.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Gotowe

3. Stuknij w dowolnym miejscu tego elementu i poszukaj „i”, aby się wyświetlić. Wygląda jak „i” w kole.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Iphone Nowość

4. Przewiń w dół i znajdź opcję „Podzadania” i dotknij ją.

5. Zostaniesz poproszony o „Dodaj przypomnienie”, więc kontynuuj, naciśnij i wprowadź dodatkowe przypomnienia. Po wprowadzeniu każdego przypomnienia zobaczysz, że przycisk „Dodaj przypomnienie” jest nadal przesuwany w dół, co daje możliwość wprowadzenia wielu podzadań.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Nowa lista Iphone

6. Po wprowadzeniu wszystkich odpowiednich podzadań dotknij „Szczegóły” w lewym górnym rogu, a następnie kliknij „Gotowe”.

7. To naprawdę jest takie proste. Możesz nawet nacisnąć i przytrzymać każde podzadanie i przesuwać je w celu reorganizacji.

Korzystanie z iPhone'a lub iPada (druga metoda)

Jeśli pierwsza metoda nie była dla Ciebie, dobrą wiadomością jest to, że istnieje drugi sposób tworzenia podzadań AppleAplikacja Przypomnienia.

1. Otwórz Przypomnienia w taki sam sposób, jak w powyższej opcji i utwórz nowe zadanie, które będzie służyć jako główne przypomnienie.

2. W przeciwieństwie do pierwszej metody, stworzymy teraz drugie nowe zadanie, które ostatecznie stanie się podzadaniem do wpisu napisanego w kroku pierwszym.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Iphone Druga metoda

3. Tutaj są różne rzeczy, ponieważ będziesz musiał nacisnąć i przytrzymać drugie zadanie. Jeśli masz problemy z tym krokiem, upewnij się, że kursor nie jest aktywny w tym wierszu.

4. Przeciągnij drugie zadanie pod pierwszym, a automatycznie zmieni się w podzadanie.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Iphone Scalono

Korzystanie z macOS (pierwsza metoda)

Podobnie jak w przypadku odpowiednika dla systemu iOS, tworzenie podzadań w aplikacji Przypomnienia w systemie macOS jest proste. Jak typowe Apple, istnieje więcej niż jeden sposób na osiągnięcie celu, więc przyjrzyjmy się obu metodom.

1. Aby rozpocząć, otwórz aplikację Przypomnienia na komputerze Mac.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Aplikacja na Maca

2. Wprowadź pierwsze zadanie, które chcesz stać się zadaniem „podstawowym” lub „nadrzędnym”.

3. Dodaj drugie zadanie, które chcesz wykorzystać jako podzadanie.

4. Tutaj rzeczy różnią się od iOS, ponieważ musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy za pomocą myszy lub gładzika. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy kliknij opcję „Przypomnienie wcięcia”.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Mac Wcięcie

5. Natychmiast po kliknięciu „Przypomnienia wcięcia” wybrane zadanie automatycznie przejdzie w pozycję podzadania.

Rób zamienniki Apple Przypomnienia Mac Burgerking

Korzystanie z macOS (druga metoda)

1. Aby ta metoda zadziałała, utwórz dwa podstawowe zadania, a następnie przeciągnij jedno z nowych zadań poniżej tego, które chcesz ustawić jako zadanie nadrzędne.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Lista Mac

2. Gdy pojawi się kolorowa linia, puść mysz lub gładzik i „upuść” zadanie. Automatycznie przejdzie pod podstawowe zadanie i stanie się podzadaniem.

Twórz podzadania Apple Przypomnienia Mac Move

Wniosek

Jest duża konkurencja w Apple wszechświat dla najlepszych rzeczy do zrobienia i listy przypomnień. Czasami najłatwiejszą listą jest ta, która jest wstępnie zainstalowana na twoim urządzeniu. Wydanie iOS 13 i macOS Catalina sprawiło, że świetna aplikacja jest jeszcze lepsza. Możliwość dodawania podzadań to jeszcze jeden powód, dla którego ta aplikacja zasługuje na stałe miejsce na ekranie głównym.

Czy ten artykuł jest przydatny?