Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak tworzyć poziomy członkostwa w Ko-fi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak tworzyć poziomy członkostwa w Ko-fi

Ko-fi to świetna platforma crowdfundingowa podobna do Patreon i Kup mi kawę. Oferuje twórcom różne sposoby łączenia się ze swoimi obserwatorami i wspierania ich w zamian.

Jedną z tych opcji jest tworzenie członkostwa. Członkostwo daje Twoim zwolennikom wybór, ile chcą cię sfinansować i co otrzymują od ciebie w zamian. To integracyjny sposób na zbudowanie społeczności wokół Twojej pracy i umożliwienie ludziom rozwoju Twojej kreatywności.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Jakie są poziomy członkostwa Ko-fi?

Ko-fi oferuje twórcom wiele korzyści, a członkostwo to tylko jedna z nich. Poziomy członkostwa obejmują korzyści różnych poziomów, którymi Twoim zdaniem interesują się Twoi obserwatorzy. Daje to Twoim zwolennikom szansę zostania członkiem i uzyskania dostępu do treści, których nie płacą wspierający.

To całkowicie zależy od Ciebie, jakie treści chcesz umieszczać w każdym członkostwie. Możliwości są nieograniczone: ekskluzywna zawartość dodatkowa, comiesięczne pytania i odpowiedzi na żywo, towary i okrzyki to tylko kilka pomysłów.

Poziomy członkostwa to także świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, robiąc już to, co kochasz. W Ko-fi członkostwo to miesięczna subskrypcja, więc im więcej członków zapisze się na subskrypcję, tym więcej będziesz otrzymywać miesięcznie.

Kiedy osoby wspierające zostaną obciążone, a Ty otrzymasz zapłatę?

Gdy osoby wspierające płacą za członkostwo po raz pierwszy, zostaną natychmiast obciążone opłatą. Stamtąd środki będą dostępne na Twoim koncie Stripe lub koncie PayPal — zależy to od skonfigurowanego przez Ciebie systemu płatności i sposobu, w jaki osoba wspierająca płaci za swoje członkostwo.

O ile członek nie zrezygnuje z członkostwa, zostanie obciążony opłatą w tym samym miesięcznym dniu, w którym pierwotnie zapłacił za członkostwo. Na przykład, jeśli ktoś zapłaci za członkostwo w wysokości 10 USD czwartego dnia pierwszego miesiąca, co miesiąc czwartego miesiąca, ponownie otrzymasz zapłatę od tego członka. Twoje płatności natychmiast pojawią się w Stripe lub PayPal.

Opłaty za platformę: darmowe vs. złote

Ko-fi ma darmową wersję dla twórców. Jednak za każde członkostwo, które kupi kibic, Ko-fi weźmie 5% opłaty za platformę. Oznacza to, że jeśli członkostwo kosztuje 10 USD, Ko-fi bierze $00,50.

Rekommenderad:  Jak korzystać z grafiki Word w Dokumentach Google

Jest jednak na to sposób. Jeśli zapłacisz $6/miesiąc za Ko-fi Gold, Ko-fi bierze 0% w opłatach platformowych, wśród różnych innych ofert w ramach programu.

Kolejną opłatą jest opłata transakcyjna, która pochodzi z PayPal i Stripe — nie można obejść tych opłat. Pasek weźmie 2.9% kwoty transakcji plus $00,30 centów za transakcję. PayPal ma takie same opłaty transakcyjne, chyba że członek korzysta z osobistego konta PayPal — wówczas $0Opłata 0,30 jest zniesiona.

Dodanie podatku od sprzedaży

Ko-fi nie dolicza podatku od sprzedaży ani podatku VAT do żadnego zakupu. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że dodano odpowiednie podatki. Twórca jest odpowiedzialny za wiedzieć, ile podatku należy naliczyć. W przypadku wątpliwości zaleca się skonsultowanie się ze specjalistą podatkowym.

Skonfiguruj system płatności

Zanim będzie można utworzyć poziomy członkostwa, Ko-fi wymaga skonfigurowania jednej lub obu opcji metody płatności. Dzieje się tak, że gdy osoby wspierające zaczną zapisywać się na jedno z Twoich członkostw, środki zostaną natychmiast zdeponowane na Twoim koncie.

Skonfiguruj konto PayPal

PayPal to bezpieczny sposób otrzymywania płatności online. Jeśli masz już konto PayPal i chcesz powiązać je ze swoim kontem Ko-fi, możesz to zrobić. Ponadto ważne jest, aby wiedzieć, że nie musisz tworzyć firmowego konta PayPal dla Ko-fi — konto indywidualne może działać dobrze.

Jeśli używasz już swojego adresu e-mail w systemie PayPal, po prostu poprosi o podanie danych logowania i wszystko będzie na dobrej drodze.

Jeśli używasz nowego e-maila, proces jest łatwy. Pierwszym krokiem jest dodanie adresu e-mail i kraju. Następnie wprowadzisz swoje dane osobowe, utworzysz konto i pozwolisz Ko-fi połączyć się z PayPal za pomocą jednego kliknięcia. W witrynie PayPal musisz skonfigurować informacje bankowe, ale możesz to zrobić później.

Rekommenderad:  Jak naprawić Google Bard „To wszystko, na co Bard może teraz odpowiedzieć. Jego eksperymentalna próba ponownie później” Błąd?

Skonfiguruj konto Stripe

Jeśli nie lubisz PayPala, możesz założyć konto Stripe. Dopuszczalne jest również skonfigurowanie Stripe oprócz PayPal, aby umożliwić więcej opcji płatności. Stripe akceptuje płatności kartą, Apple PayGoogle Pay i nie tylko.

Podczas rejestracji będziesz musiał podać swój adres e-mail, silne hasło i numer telefonu. Stripe przekaże Ci kod do przechowania — ten kod jest ważny, ponieważ zostanie użyty w przypadku naruszenia bezpieczeństwa Twojego konta.

Następnie należy wprowadzić informacje o firmie, dane osobowe i dane zawodowe. Wraz z tym dostarczane są również informacje bankowe, więc upewnij się, że masz dostępny numer trasy i konta.

Jak utworzyć poziom członkostwa Ko-fi

Wykonaj poniższe czynności, aby rozpocząć tworzenie poziomów członkostwa w Ko-fi:

  1. Wybierz tryb członkostwa. Będziesz chciał się upewnić Poziomy członkostwa opcja jest wybrana. The Proste miesięczne datki opcja jest dostępna, jeśli ktoś chce przekazywać darowizny co miesiąc bez członkostwa.
  2. Wybierać Dodaj poziom i wybierz nazwę oraz cenę. Cena, którą wybierzesz, to tylko minimalna miesięczna opłata — członkowie mogą zapłacić więcej, jeśli chcą.
  3. Dodaj korzyści. Oto nagrody i korzyści, które członkowie otrzymają po zarejestrowaniu się w celu uzyskania członkostwa. Będziesz mógł wybierać ze wstępnie wybranej listy pomysłów i wybrać własne.
  4. Dodaj opis i obraz poziomu. Nie są one wymagane, ale pomogą zwiększyć atrakcyjność członkostwa dla potencjalnych członków.
  5. Utwórz wiadomość powitalną. Gdy nowy członek dokona płatności, zobaczy taką wiadomość. To najlepszy moment, aby podziękować nowemu członkowi za to, że zdecydował się cię wesprzeć.
  6. Wybierać Włącz poziom więc pojawi się na Twojej stronie Ko-fi.
  7. Jeśli masz konto Discord dołączone do konta Ko-fi, możesz wybrać pole, aby Włącz role Discorda. Możesz również poprosić o adres członka, jeśli planujesz wysłać przedmioty fizyczne, takie jak naklejki lub pocztówki. Ponadto masz możliwość ograniczenia liczby osób na poziomie — byłoby to pomocne w przypadku dostępu jeden do jednego lub ograniczonej dostępności przedmiotów.
  8. Kliknij Ratować a Twój pierwszy poziom został utworzony i pojawi się na Twojej stronie.
Rekommenderad:  Najlepsze przeglądarki internetowe w 2023 roku [Tested and Compared]

Wykonaj powyższe kroki, aby utworzyć jeszcze więcej opcji poziomów.

Wyróżnij swoje poziomy członkostwa

Istnieje kilka opcji, dzięki którym Twoje członkostwo będzie widoczne dla każdego, kto odwiedza Twoją stronę. Jest to ważne, ponieważ pomoże zachęcić potencjalnych członków do zarejestrowania się w celu uzyskania członkostwa i włączenia się w proces twórczy.

Domyślnie Twoje opcje członkostwa wyświetlają się jako pierwsze

Zamiast domyślnej opcji jednorazowej darowizny na stronie Ko-fi, najpierw wyświetlaj poziomy członkostwa. Aby ustawić tę wartość domyślną, przejdź do Ustawienia > Zapłata > Domyślnie dla członkostwa. Switch włącz przełącznik i gotowe.

Dostosuj poziomy członkostwa, aby pasowały do ​​Twojej niszy

Jesteś artystą lub pisarzem? Czy masz podróż YouTube kanał? Muzyk czy stolarz? Możesz nazwać swoje poziomy członkostwa, aby pasowały do ​​twoich twórczych wysiłków. Pomoże to uczynić Twoje członkostwo nieco przyjemniejszym i bardziej zauważalnym dla osób wspierających i potencjalnych członków.

Masz trudności z wymyśleniem tytułów poziomów członkostwa? Wykaż się kreatywnością dzięki czatowi GPT, który Ci w tym pomoże.

Zacznij tworzyć członkostwa na Ko-fi

Dodawanie członkostwa do konta Ko-fi jest niezwykle łatwe i opłacalne. Ponadto posiadanie większej liczby poziomów członkostwa ułatwia kibicom wybór tego, co najlepiej pasuje do ich zainteresowań i budżetu. Tworzenie członkostwa w Ko-fi to naprawdę świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy podczas łączenia się ze swoimi obserwatorami.