Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak uczniowie mogą nauczyć się podstaw pisania biznesowego

Jak uczniowie mogą nauczyć się podstaw pisania biznesowego

Marzysz o wspinaniu się po szczeblach kariery? Chcesz awansować? Chcesz otworzyć drzwi do nowych możliwości? Cóż, wszystkie te pytania łączy jedna odpowiedź – do tego potrzebne jest pisanie biznesowe.

Jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim i łatwo nawiązujesz w nim znajomości, to Twój poziom będzie wystarczający w wielu sytuacjach. Tymczasem biznesowy angielski to wąska dziedzina, która pomoże Ci komunikować się ze współpracownikami i partnerami.

Od negocjowania umów po kontakt z pracownikami – aby osiągnąć różne cele, potrzebujesz dobrej znajomości pisania tekstów biznesowych. A jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, przygotowaliśmy dla Ciebie sześć skutecznych, a zarazem prostych zasad.

Podstawy pisania biznesowego

Zanurz się w środowisku materiałów profesjonalnych

Słownictwo, które posiadamy, powstaje na podstawie tego, co słyszymy i czytamy każdego dnia. Często to słownictwo składa się z książek fabularnych lub zwrotów z programów Netflix. Wiedząc o tym, warto świadomie czytać treści związane z sytuacjami biznesowymi.

Chociaż „Jak poznałem waszą matkę” lub „Teorię wielkiego podrywu” to zabawne sposoby na poprawę znajomości języka angielskiego, będziesz musiał szukać treści związanych z biznesem, aby doskonalić swoje umiejętności pisania zawodowego. Wszystko, co usłyszysz i przeczytasz, będzie stopniowo zapisywane w Twojej podświadomości, a mózg znajdzie odpowiednie frazy we właściwym czasie.

Jeśli jednak zauważysz, że nauka pisania tekstów biznesowych pochłonęła cały Twój wolny czas, nie przejmuj się. Nawet jeśli zbliża się termin zadania domowego, zawsze możesz się zwrócić napisz moją pracę naukową usługę, aby uzyskać najlepszą pomoc w historii! Biorąc pod uwagę doświadczenie autorów, wszystkie Twoje zadania zostaną wykonane na najwyższym poziomie, nie mówiąc już o zadowolonych nauczycielach i w rezultacie lepszych ocenach.

Utwórz kanał RSS

RSS oznacza „Rich Site Summary”, chociaż można znaleźć inną nazwę – „Really Simple”. Dzieje się tak, ponieważ kanał RSS gromadzi w jednym miejscu wszystkie wiadomości z Twoich ulubionych blogów, witryn z wiadomościami i innych platform. Wystarczy pobrać aplikację RSS i przeglądać najnowsze wiadomości i aktualizacje w jednej wygodnej aplikacji, takiej jak Feedly.

Znajdź blogi, które publikują wiadomości o Twojej branży, aby skorzystać z kanału RSS do nauki języka angielskiego w biznesie. Swoją drogą mogą zainspirować Cię do tworzenia swój własny biznesplan lub zbuduj startup. Codziennie przeglądaj artykuły i posty, które Cię interesują. W ten sposób nauczysz się pisania tekstów biznesowych i będziesz na bieżąco.

Przestudiuj zasady biznesowe

Oczywiście podstawy prowadzenia działalności gospodarczej różnią się w zależności od regionu. Na pewno są tam szczegóły etykieta i etyka musisz wiedzieć. Dlatego zanim znajdziesz się na jakimkolwiek spotkaniu, poświęć trochę czasu na przestudiowanie, jak to wygląda w różnych krajach. Ponadto możesz zapisać się na międzynarodowe kursy biznesowe.

Rzeczywiście, dlaczego nie nauczyć się, jak się zachować przy pierwszym spotkaniu z kimś w innym kraju, o czym nie można rozmawiać lub gdzie nie podaje się ręki na powitanie? Wszystkie te rzeczy staną się jeszcze bardziej niesamowite, gdy zaczniesz wprowadzać je w życie.

Przeczytaj międzynarodowe wiadomości finansowe

Niektóre organizacje informacyjne publikują artykuły głównie dla ludzi biznesu. Niezależnie od tego, czy jest to „The Wall Street Journal”, „The Economist” czy „The Financial Times”, zawierają one mnóstwo przydatnych informacji, których będziesz potrzebować w przyszłości! I na szczęście nie trzeba kupować tych wszystkich publikacji, wydając mnóstwo pieniędzy. W końcu duża liczba czasopism publikuje niektóre części za darmo.

Oczywiście zapamiętanie wszystkich nowych terminów i wyrażeń nie będzie łatwe. Dlatego musisz opracować strategię zwiększania słownictwa słowo po słowie. Wiele osób uważa, że ​​fajnie jest zapisywać nowe słowa w słowniku i sprawdzać znaczenie nieznanych. Ponieważ powtarzanie jest jednym z najlepszych sposobów na zapamiętanie czegoś, zacznij spędzać 10 minut przed snem na przeglądaniu nowych słów.

Jeśli jesteś zdecydowany nauczyć się pisania tekstów biznesowych, nie zaniedbuj niesamowitych treści internetowych! Na przykład „The New York Times” regularnie przeprowadza wywiady z ludźmi sukcesu w biznesie. Sprawdź także ich ostatnio dodane filmy na kanale Times Talk.

Dołącz do grup lokalnych

Mieszkasz w kraju, w którym nie mówi się po angielsku i nie wiesz, jak ćwiczyć pisanie tekstów biznesowych? Otóż ​​w większości większych miast istnieje możliwość poznania ludzi biznesu. Niektóre fora tworzone są wyłącznie dla przedsiębiorców, pracowników z zagranicy lub po prostu obcokrajowców. Istnieje również wiele grup w różnych branżach.

Dołączenie do nich otwiera przed Tobą ogromne możliwości kariery i będziesz miał okazję ćwiczyć pisanie tekstów biznesowych z native speakerami. Dodatkowo, budując więzi z ludźmi, którzy rozumieją wszystkie tajniki pisania biznesowego, masz ogromną przewagę nad tymi, którzy czytają tylko książki!

Takie grupy są również dobrym miejscem do znalezienia partnera do wymiany językowej. Jeśli ktoś przybył do Twojego kraju, ale nie mówi dobrze w lokalnym języku, prawdopodobnie potrzebuje Twojej pomocy. Dlaczego więc nie pomagać sobie nawzajem?

dołącz do grup

Ćwicz tyle, ile możesz

Praktyka czyni mistrza, mówią. Dlatego staraj się używać sformułowań, które sam sobie zapisałeś, czytając gazety finansowe lub oglądając seriale. Swoją drogą, jest fajny serial „Broad City” o dwóch dziewczynach, które podbijają Nowy Jork i szukają tam pracy. Być może taki zabawny format będzie Ci najbardziej odpowiadał!

Jeśli chodzi o komunikację z native speakerami, nie wahaj się poprosić ich o poprawienie błędów. Wypracuj także nawyk słuchania podcastów biznesowych lub oglądania wywiadów wideo. W ten sposób utrzymasz motywację do nauki.

Aby to zakończyć

Nauka pisania biznesowego nie musi być nudna. Staraj się dywersyfikować cały proces; w przeciwnym razie możesz szybko stracić zainteresowanie. I oczywiście motywacja odgrywa ogromną rolę! A może chcesz pracować za granicą lub awansować w obecnej pracy?

W każdym razie nauka pisania tekstów biznesowych zawsze przyniesie Ci korzyści. Nie wyprzedzaj siebie, wszystko wymaga czasu. Zamiast tego wprowadź poniższe wskazówki do swojej codziennej rutyny, a krok po kroku nauka stanie się dla Ciebie łatwa, a jednocześnie wciągająca.