Jak udostępnić dźwięk AirPodsowi lub innym słuchawkom bezprzewodowym z iPhone'a lub iPada

współdziel audio z AirPods

Dzięki aktualizacjom oprogramowania iOS 13 i iPadOS możesz łatwo udostępniać dźwięk w słuchawkach bezprzewodowych, takich jak słuchawki AirPods lub dowolne obsługiwane słuchawki Beats. To pozwala zarówno tobie, jak i znajomemu słuchać tego samego dźwięku z urządzenia z systemem iOS, dostosowywać głośność dla każdej osoby indywidualnie, przestać udostępniać za pomocą kranu i więcej. Dołącz do nas, gdy wyjaśniamy, jak udostępniać dźwięk urządzeniom audio AirPods i Beats z telefonu iPhone lub iPada.

Dzięki udostępnianiu audio użytkownicy mogą podłączyć dwie pary AirPods lub inne obsługiwane urządzenia do jednego iPhone'a lub iPada i jednocześnie słuchać tych samych multimediów.

udostępnij audio iPhone'a

Bezprzewodowe udostępnianie dźwięku zostało po raz pierwszy wyróżnione jako nowa funkcja iOS na AppleDoroczna konferencja WWDC.

Po prostu sparuj dwa zestawy AirPods lub inne kompatybilne słuchawki bezprzewodowe z jednym iPhonem lub iPadem, aby cieszyć się tym samym utworem lub filmem ze swoim przyjacielem. Dawno minęły czasy podłączania rozgałęźnika słuchawkowego, aby móc słuchać muzyki razem z przyjacielem!

współdziel audio z AirPods

Oczywiście możesz także dzielić się dźwiękiem z przyjacielem przez każdego noszącego pojedynczy AirPod, ale ta sztuczka pozostawia wiele do życzenia, ponieważ zasadniczo dzielisz kanały stereo, chyba że przełączasz się na dźwięk mono Ustawienia → Dostępność → Dźwięk mono.

Aby uzyskać znacznie bardziej eleganckie rozwiązanie niż powyższa metoda, kontynuuj czytanie naszego samouczka, aby dowiedzieć się, jak korzystać z dwóch zestawów zgodnych słuchawek lub słuchawek w celu udostępniania dźwięku znajomym.

Udostępnij dźwięk za pomocą tych słuchawek bezprzewodowych

Ta funkcja wymaga telefonu iPhone lub iPoda touch z systemem iOS 13.1 aktualizacja lub później. Możesz także użyć iPada zasilanego przez iPadOS 13.1 oprogramowanie i nowsze. Aby pobrać i zainstalować najnowsze oprogramowanie iOS dla swojego urządzenia, przejdź do Ustawienia → Ogólne → Aktualizacja oprogramowania. Obsługiwane urządzenia audio muszą być zasilane przez AppleUkład słuchawkowy W1 lub H1.

Obsługiwane są następujące bezprzewodowe zestawy słuchawkowe:

 • Słuchawki bezprzewodowe AirPods i AirPods Pro
 • Bezprzewodowe słuchawki Powerbeats Pro
 • Bezprzewodowe słuchawki Powerbeats3
 • Słuchawki bezprzewodowe Beats Solo3
 • Słuchawki bezprzewodowe Beats Studio3
 • Bezprzewodowe słuchawki BeatsX

Następujące modele urządzeń iOS obsługują funkcję udostępniania dźwięku:

iPhone

iPad

 • iPad Pro (12.9-inch) (2. generacji i nowsze)
 • iPad Pro (11-calowy)
 • iPad Pro (10.5-cal)
 • iPad (5. generacji i nowsze)
 • iPad Air (3. generacji)
 • iPad mini (5. generacji)

iPod touch

 • iPod touch (7. generacji)

Jak udostępniać dźwięk w słuchawkach bezprzewodowych

Jeśli chcesz udostępnić dźwięk znajomemu za pomocą obsługiwanych słuchawek bezprzewodowych lub słuchawek z telefonu iPhone lub iPada, wykonaj czynności przedstawione bezpośrednio.

1) Zbliż swoje AirPods lub AirPods Pro do sparowanego iPhone'a lub iPada, a następnie otwórz pokrywę. Obsługiwane słuchawki lub słuchawki powinny być podłączone do urządzenia z systemem iOS.

2) Załóż bezprzewodowe urządzenie audio i zacznij coś odtwarzać, a następnie naciśnij Ikona AirPlay w kontrolkach Teraz odtwarzane w aplikacji, której aktualnie słuchasz, na ekranie blokady lub w Centrum sterowania i wybierz opcję Udostępnij dźwięk lub Tymczasowo udostępnij dźwięk które powinny pojawić się pod nazwą bezprzewodowych słuchawek lub słuchawek.

udostępnij audio iPhone'a

3) Teraz nadszedł czas, aby podłączyć inne słuchawki lub słuchawki do urządzenia z systemem iOS. Podczas tego procesu słuchawki Twojego znajomego powinny znajdować się w jego etui, a twoje powinny być podłączone do urządzenia z iOS i musisz je nosić.

 • AirPods: Poproś znajomego, aby trzymał swoje inne AirPods lub AirPods Pro blisko iPhone'a lub iPada. Ich AirPods muszą znajdować się w etui ładującym, a pokrywa musi być otwarta.
 • Beats Studio3 lub Solo3: Twój przyjaciel musi nacisnąć przycisk zasilania na słuchawkach przez mniej niż sekundę, trzymając je blisko urządzenia z systemem iOS.
 • Inne słuchawki bezprzewodowe: Druga osoba powinna przełączyć słuchawki bezprzewodowe w tryb parowania i trzymać je blisko urządzenia z systemem iOS.

Czy twój przyjaciel ma już słuchawki lub słuchawki podłączone do własnego urządzenia z systemem iOS?

Jeśli tak, a ich urządzenie audio nie znajduje się w etui do ładowania, po prostu zbliż swoje własne urządzenie iOS do swojego i dotknij Udostępnij dźwięk lub Tymczasowo udostępnij dźwięk na urządzeniu, a następnie poproś znajomego, aby dotknął opcji Przystąpić które pojawią się na iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch.

udostępnij dźwięk Beats

4) Gdy tylko bezprzewodowe słuchawki lub słuchawki Twojego znajomego pojawią się na ekranie urządzenia iOS, dotknij opcji Udostępnij dźwięk lub Tymczasowo udostępnij dźwięk na iPhonie lub iPadzie i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć sesję udostępniania dźwięku.

I to wszystko!

współdzielić dźwięk ze słuchawkami bezprzewodowymi

Teraz, gdy odtwarzasz muzykę, uruchamiasz film lub uruchamiasz aplikację na swoim urządzeniu, iOS automatycznie wysyła dźwięk bezprzewodowo do obu zestawów podłączonych urządzeń audio, dzięki czemu zarówno ty, jak i twój przyjaciel możecie słuchać tego samego odtwarzanego na iPhonie lub iPadzie .

Kontynuuj czytanie tego samouczka, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak osobno kontrolować głośność każdego zestawu słuchawek lub słuchawek, sterować dźwiękiem i zatrzymać sesję udostępniania.

Jak kontrolować dźwięk

Te same elementy sterowania dźwiękiem, do których przywykłeś, są używane do zmiany głośności i odtwarzania, wstrzymywania i zatrzymywania współdzielonego dźwięku – nie ma w tym żadnej krzywej uczenia się. Możesz dostosować głośność podczas sesji udostępniania dźwięku dla obu urządzeń audio jednocześnie lub osobno dla każdego zestawu podłączonych słuchawek lub słuchawek.

Kontroluj głośność obu słuchawek

Otwórz Centrum sterowania na iPhonie lub iPadzie, dotknij i przytrzymaj lub naciśnij i przytrzymaj regulator głośności i przeciągnij suwak głośności zestawu słuchawek lub słuchawek.

Tak, to takie proste.

współdziel audio z AirPods

Oddzielnie kontroluj głośność każdego zestawu urządzeń audio

Możesz także niezależnie kontrolować głośność. Na urządzeniu z iOS uruchom aplikację Control Center i dotknij i przytrzymaj lub naciśnij i przytrzymaj suwak głośności. Zwróć uwagę na parę suwaków głośności, w przeciwieństwie do jednego suwaka, do którego jesteś przyzwyczajony. Teraz wystarczy przeciągnąć te osobne suwaki głośności, aby niezależnie dostosować poziomy głośności dla każdego zestawu słuchawek bezprzewodowych lub słuchawek.

udostępnij audio iPhone'a

Te suwaki z podwójną głośnością pojawiają się również w Centrum sterowania, na ekranie blokady (podczas odtwarzania dźwięku) oraz w innych miejscach, w których dostępne są elementy sterujące Teraz odtwarzane w iOS. Ponadto każdy użytkownik może oddzielnie sterować dźwiękiem za pomocą kontrolek sprzętowych na swoim urządzeniu audio.

Jak zatrzymać udostępnianie dźwięku

Aby zatrzymać bieżącą sesję udostępniania dźwięku, abyś Ty i Twój przyjaciel mogli słuchać muzyki z własnego iPhone'a lub iPada, po prostu dotknij ikony AirPlay na ekranie blokady urządzenia iOS, w Centrum sterowania lub w aplikacji, której słuchasz do, a następnie kliknij znacznik wyboru obok nazwy urządzenia audio znajomego, aby wyłączyć udostępnione połączenie.

Spowoduje to natychmiastowe odłączenie drugiego zestawu słuchawek lub słuchawek.

Potrzebuję pomocy? Zapytaj iDB!

Jeśli podoba Ci się ten samouczek, przekaż go znajomym i zostaw komentarz poniżej.

Utknąć? Nie wiesz, jak zrobić pewne rzeczy na swoim Apple urządzenie? Daj nam znać za pośrednictwem [email protected] a przyszły samouczek może stanowić rozwiązanie.

Prześlij swoje własne sugestie za pośrednictwem [email protected].