Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak udostępnić swoją konsolę wyszukiwania innym osobom?

Google Search Console to jedno z narzędzi, które można wykorzystać do analizy Twojej witryny i poprawy jej wydajności. Problem polega na tym, że po zarejestrowaniu witryny, jak dać dostęp do konsoli wyszukiwania innym osobom? Ponieważ czasami może zaistnieć potrzeba zapewnienia niezbędnego dostępu innym osobom, aby mogły pomóc Ci w analizie dostępnych informacji. W tym artykule z bazy wiedzy hostów Fa postanawiamy powiedzieć Ci, jak zarządzać własnością i dostępem do konsoli wyszukiwania.

 • Zarządzanie poziomem dostępu do konsoli wyszukiwania Google
 • Jak pracować z sekcją ustawień Google Search Console

Zarządzanie poziomem dostępu do konsoli wyszukiwania Google

Na stronie ustawień konsoli wyszukiwania Google masz możliwość sprawdzenia głównych ustawień swojej aktualnej domeny i zdefiniowania poziomu dostępu nowych użytkowników lub administratorów w konsoli wyszukiwania Google. Pomoże Ci to zapewnić niezbędny dostęp zgodnie z potrzebami każdej osoby. W rezultacie zwiększa się bezpieczeństwo Twoich informacji, a możliwość ich ujawnienia i kradzieży znacznie zostaje zmniejszona. Poniżej nauczymy Cię, jak sprawdzić ustawienia tej sekcji i zarządzać poziomem dostępu różnych osób w konsoli wyszukiwania Google.

Inhaltsverzeichnis

Jak pracować z sekcją ustawień Google Search Console

Aby ustawić poziom dostępu w konsoli wyszukiwania Google należy po kolei wykonać poniższe kroki:

 1. W pierwszym kroku musisz wejść do swojego panelu użytkownika w Narzędziach dla webmasterów.
  Zaloguj się do Narzędzi Google dla webmasterów w ciągu kilku sekund
 2. Następnie, w liczniku konsoli wyszukiwania Google, Ustawienia i kliknij na to.
  Pełne szkolenie z zarządzania użytkownikami w wyszukiwarce Google
 3. Po wybraniu menu Ustawienia przejdziesz na stronę podobną do poniższej ilustracji. W sekcji ustawień konsoli wyszukiwania Google będziesz mógł zmienić ustawienia następujących elementów:
  • Weryfikacja własności: W tej sekcji określa się, czy Twoja własność jako właściciela powyższej domeny została potwierdzona, czy nie.
  • Użytkownicy i uprawnienia: w tej sekcji strony ustawień Google Search Console możesz przeglądać listę użytkowników mających dostęp do bieżącej domeny i zarządzać nią.
  • Zmiana adresu: Z tej sekcji można skorzystać w przypadku przeniesienia witryny pod nowy adres.

W dalszej części przeanalizujemy każdą z tych części bardziej szczegółowo.

1. Weryfikacja własności w Narzędziach dla webmasterów

Jeśli istnieje Weryfikacja własności kleszcz zielony, możesz mieć pewność, że Google akceptuje Cię jako właściciela domeny i możesz zmienić jej ustawienia zgodnie ze swoimi potrzebami lub informacjami w niej zawartymi. używać

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać podczas pracy z Google Search Console, jest zweryfikowanie własności wprowadzonej domeny. Google nie zezwoli na dostęp do informacji i analiz zebranych w Twojej witrynie, dopóki nie upewnisz się, że jesteś właścicielem danej domeny.

Zdefiniuj użytkownika i administratora w Google

Klikając opcję ustawień, wyświetli się strona podobna do powyższej ilustracji. Na tej stronie możesz zweryfikować własność swojej domeny, a także sprawdzić w konsoli wyszukiwania metodę użytą do rejestracji witryny. Jeśli nie zarejestrowałeś jeszcze swojej witryny w konsoli wyszukiwania Google, zrób to klikając w poniższy przycisk.

Przewodnik po rejestracji witryny w konsoli wyszukiwania Google

2. Potwierdzenie użytkowników i poziomu dostępu w konsoli Google

Możesz zalogować się do Google Search Console jako zarejestrowany właściciel domeny lub być jednym z użytkowników z poziomem dostępu ustawionym przez właściciela domeny. Każda rola zdefiniowana w Narzędziach dla webmasterów ma inny poziom dostępu. Role, które można wziąć pod uwagę to:

 • Właściciel: Właściciele w konsoli Google to ci, którzy mają pełną kontrolę nad wszystkimi zarejestrowanymi domenami i mają najwyższy poziom dostępu. Mają możliwość dodawania lub usuwania innych użytkowników, zmiany ustawień konfiguracyjnych, przeglądania wszystkich opublikowanych danych i łatwego korzystania ze wszystkich narzędzi. Ogólnie rzecz biorąc, w Narzędziach dla webmasterów istnieją dwa poziomy własności, przy czym oba są wyświetlane jako Właściciel.
  Zweryfikowany właściciel: Aby uzyskać tego typu dostęp, należy wcześniej podjąć szereg działań w celu potwierdzenia własności. Na przykład na stronie internetowej został przesłany określony plik potwierdzający.
 • Delegowany właściciel: Osoby, którym pierwotny właściciel domeny zaoferował własność, ale dana własność nie została potwierdzona, zaliczają się do tej kategorii właścicieli. Osoba, na którą przeniesiono własność, będzie oznaczona jako właściciel; nie będą dla niego wyświetlane jedynie metody potwierdzania własności.
 • Pełny użytkownik: Osoba posiadająca poziom dostępu Pełny użytkownik w konsoli wyszukiwania Google może zobaczyć wszystkie dostępne informacje.
 • Użytkownik z ograniczeniami: W tym przypadku użytkownik może przeglądać tylko część informacji.

Przycisk jak pokazano na obrazku poniżej DODAJ UŻYTKOWNIKA, możesz dodać użytkownika z jednym z wymienionych poziomów dostępu do konsoli wyszukiwania. Przy każdym ze zdefiniowanych dostępów znajduje się znak z trzema kropkami, za pomocą którego możesz zarządzać ich poziomem dostępu, a nawet je usuwać.

Zarządzanie użytkownikami w Google Search Console

Możesz także sortować użytkowników według ich imienia i nazwiska, adresu e-mail lub poziomu dostępu, jak pokazano poniżej.

Jak dodać nowego użytkownika i administratora w Google

3. Zmień adres strony internetowej w konsoli Google

W tej sekcji masz możliwość zmiany adresu swojej domeny. Aby zmienić adres swojej witryny, musisz przejść na nowy adres z poprzedniej witryny za pomocą przekierowania 301. Po zakończeniu procesu przekierowania poprzedniej strony na nową, przychodzi czas na powiadomienie Google o tej zmianie kierunku. W tym celu, jak pokazano na obrazku poniżej, wpisz w odpowiednim polu nowy adres strony internetowej, a następnie kliknij przycisk ZWERYFIKUJ I AKTUALIZUJ przycisk.

Dostęp do konsoli Google

Określenie poziomu dostępu w konsoli Google to jedna z rzeczy, które należy zrobić, aby chronić informacje o witrynie i zapobiec ich wyciekowi. W tym artykule próbowaliśmy nauczyć Cię pracy z ustawieniami Narzędzi dla webmasterów i określania poziomu dostępu do Konsoli Google. W ten sposób możesz łatwo dodawać lub usuwać nowych użytkowników i administratorów w Google Search Console.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie lenevoPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania