Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 1

Kiedy po raz pierwszy zostałem wirtualnym asystentem, miałem klienta, który miał bardzo dużą i wspierającą społeczność. Byłem Community Managerem: to był mój PRACA rozmawiać z ludźmi przez cały dzień każdego dnia! W tym czasie miałem każdy program czatu, w tym Google Hangouts (wcześniej Google Talk).

Obecnie jestem zmęczony. Nie używam już żadnego programu do czatowania ani innej usługi niż Facebook Posłaniec. Nie chcę patrzeć na te usługi, ich widzieć ani nawet o nich myśleć. Za każdym razem, gdy otwierałem Gmaila, pojawiały się: Hangouty z boku, drwiące ze mnie. Wiele zaproszeń. Ludzie, którzy chcą czatować. Nie chodzi o to, że nie lubię już żadnej z tych osób: po prostu staram się prowadzić znacznie spokojniejsze życie po wszystkich latach pracy przez piętnaście godzin dziennie – zwykle siedem dni w tygodniu – w mediach społecznościowych i zarządzaniu społecznością.

Kilka tygodni temu przyszło mi do głowy, że być może uda mi się jakoś ukryć pasek boczny Hangouts. Zacząłem szukać… i uderzyłem w złoto! Alleluja, nie jestem już wyśmiewany ani nie czuję się winny, że nie odpowiedziałem na te zaproszenia na Hangouty!

Jak wylogować się z Google Hangouts na pasku bocznym Gmaila

Istnieje kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić. Jeśli po prostu nie chcesz widzieć ani odbierać zaproszeń na Hangouty, kliknij strzałkę w dół obok swojego zdjęcia w polu Hangouts po lewej stronie ekranu Gmaila. Przewiń do dołu wyskakującego okna i wybierz "Wyloguj się".

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 2

Teraz twój ekran będzie miał puste miejsce, tylko za pomocą przycisków "Łączność," „Rozmowy” i „Połączenia” na dnie.

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 3

W pewnym momencie możesz chcieć zalogować się ponownie. Wykonanie tego jest proste: przejdź do tego pustego pola, a zobaczysz słabą szarą linię tuż pod etykietami e-mail. Jeśli najedziesz na niego myszką, zobaczysz kursor zmieniający się w dwie małe linie oznaczające zdolność do przeciągnięcia czegoś. Przeciągnij lekko linię w górę lub w dół, a pojawi się okno z pytaniem, czy chcesz się ponownie zalogować.

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 4

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila

Jeśli masz problem z małym ekranem laptopa lub notebooka i niewystarczającą ilością miejsca, aby poprawnie odczytać wiadomości e-mail, możesz pójść o kilka kroków dalej.

Aby całkowicie pozbyć się paska bocznego Hangouts w Gmailu, kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu e-maila.

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 5

Z wyskakującego menu, które się pojawi, wybierz „Ustawienia”. Kiedy się otworzy, będziesz w "Generał" tab, czyli tam, gdzie musimy być w tym momencie. Zobaczysz, że są dwa rzędy wyborów. Górny zaczyna się od tej zakładki Ogólne, a drugi wiersz zaczyna się od „Przekazywanie i POP / IMAP”. W tym drugim rzędzie kliknij słowo "Czat."

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 6

Jak tylko to się otworzy, będziesz miał bardzo prosty wybór. Zauważysz, że Czat jest już włączony, dlatego na pasku bocznym pojawia się pole Hangouts. Kliknij kółko obok „Czat wyłączony” a następnie kliknij "Zapisz zmiany.

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 7

Puf! Pole Hangoutów właśnie zniknęło! Zamiast tego wyświetla się więcej różnych folderów e-mail.

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 8

Jeśli jednym z problemów jest niewystarczająca powierzchnia ekranu, aby poprawnie odczytać wiadomości e-mail, możesz również szybko ukryć ten nieznośny panel boczny po prawej stronie. To świetny pomysł Google, aby udostępnić skróty do Kalendarza, Keep i Zadań. Aby to ukryć, poszukaj tej małej strzałki u dołu ekranu.

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 9

Kliknij go, a pasek boczny całkowicie zniknie! Co najlepsze, Gmail zapamięta twoje preferencje i nie pojawi się ponownie samodzielnie.

Wreszcie, jeśli nadal potrzebujesz więcej miejsca, aby wyświetlić swoje rzeczywiste wiadomości e-mail (na przykład podczas korzystania z małego tabletu lub notebooka), zawsze możesz ukryć listę folderów. Widzisz te trzy linie w lewym górnym rogu ekranu? Kliknij to, a nazwy folderów zostaną natychmiast zwinięte. Zobacz, o ile większa jest teraz Twoja rzeczywista lista adresów e-mail z ukrytymi rzeczami!

Jak ukryć Hangouty na pasku bocznym Gmaila 10

Aby ponownie wyświetlić listę, wystarczy kliknąć te trzy strzałki, a foldery będą dokładnie tam, gdzie miały zacząć.

W jakich innych sprawach Gmaila mogę ci pomóc?

Miłego wysyłania e-maili!