Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak ukryć i zablokować zdjęcia na iPhonie bez instalowania aplikacji

Wraz z wydaniem iOS 16 użytkownicy mogą teraz cieszyć się nowymi funkcjami, takimi jak blokowanie ukrytych zdjęć na swoich iPhone’ach.

W nowej aktualizacji iOS 16 możesz blokować zdjęcia na swoim iPhonie za pomocą Identyfikator twarzy lub Touch ID. W najnowszej wersji iOS albumy Ukryte i Ostatnio usunięte w programie Zdjęcia są automatycznie chronione danymi biometrycznymi lub hasłem i nie ma w tym celu konieczności instalowania dodatkowych programów. W tym samouczku my Zablokuj zdjęcia na iPhonie.

 • Na swoim iPhonie otwórz Zdjęcia i otwórz zdjęcie, które chcesz zabezpieczyć za pomocą Face ID, Touch ID albo hasła.
 • W prawym górnym rogu ekranu kliknij trzy kropki.

1- Blokowanie zdjęć w iOS 16

 • Wybierz opcję Ukryj opcję i dotknij Ukryj zdjęcie potwierdzać.
 • Spowoduje to przeniesienie zdjęcia do albumu Ukryte. W iOS 16 ten album jest domyślnie zablokowany; Chyba że zmieniłeś coś w ustawieniach.

Wyświetl zablokowane zdjęcie

2- Blokowanie zdjęć w iOS 16

 • Aby wyświetlić ukryte obrazy, musisz je otworzyć Zdjęcia i dotknij Albumy u dołu ekranu.
 • Przejdź do narzędzia Sekcja. Zamiast liczby zdjęć w folderze obok ikony pojawi się ikona kłódki Ukryty album.
 • Jeśli stukniesz w Ukryty, funkcja Face ID automatycznie przeskanuje Twoją twarz, a jeśli Twój iPhone ma Touch ID, będziesz musiał położyć palec na przycisku Początek.
 • Po pomyślnym uwierzytelnieniu możesz przeglądać ukryte zdjęcia jak każdy inny album.

Wskazówka: Jeśli uwierzytelnienie nie powiedzie się, możesz ponownie spróbować funkcji Face ID. Po drugiej nieudanej próbie zostaniesz poproszony o podanie hasła do iPhone’a lub iPada.

Ponadto, jeśli funkcja Face ID na iPhonie X i nowszych oraz Touch ID na iPhonie 8 nie może zostać uwierzytelniona, konieczne będzie wpisanie hasła urządzenia, aby usunąć ograniczenie.

Brak dostępu do zdjęć zablokowanych za pomocą Face ID

Jeśli dodałeś zdjęcia do albumów Ukryte lub Ostatnio usunięte; Ale możesz otwierać foldery bez uwierzytelniania, musisz sprawdzić ustawienia:

 • Przejdź do Zdjęcia > Użyj Face ID w Ustawieniach i upewnij się, że ta opcja jest włączona; W przeciwnym razie liczba zdjęć zostanie wyświetlona obok nazwy albumu w Narzędziach.

Uwierzytelnij zablokowany folder zdjęć na iPhonie

Jak usunąć blokadę zdjęć

Jeśli nie chcesz już chronić zdjęć hasłem:

 • Wybierz je i dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu.
 • Uzyskiwać Odkryj aby obraz był dostępny w formacie Najnowsze album.

To samo dotyczy zdjęć w albumie Ostatnio usunięte. Możesz przywrócić zdjęcia z tego albumu, odblokować je lub trwale usunąć.

Niedostępność albumu z ukrytymi obrazami

Jeśli ukryłeś niektóre obrazy; Ale nie widzisz folderu Ukryte pomiędzy albumami:

 • Otwórz Ustawienia i przejdź do Zdjęcia.
 • Aktywuj opcję Pokaż ukryty album opcję wyświetlania tego albumu w Albumy zakładka w pożytek Sekcja.

***

Co sądzisz o nowej funkcji blokowania ukrytych obrazów? Czy blokujesz swoje zdjęcia za pomocą aplikacji Zdjęcia, czy wolisz korzystać z aplikacji innych firm? Czy mógłbyś podzielić się swoją opinią z użytkownikami i nami?

Często zadawane pytania

Czy blokowanie zdjęć iPhone’a wymaga aplikacji?

W nowej aktualizacji iOS 16 możesz blokować zdjęcia na swoim iPhonie za pomocą Face ID lub Touch ID. W najnowszej wersji iOS albumy Ukryte i Ostatnio usunięte w aplikacji Zdjęcia są automatycznie chronione danymi biometrycznymi lub hasłem i nie ma w tym celu konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Jak zobaczyć ukryte zdjęcia na iPhonie?

Aby wyświetlić ukryte obrazy, otwórz Zdjęcia, dotknij Albumy na dole ekranu i przejdź do sekcji narzędzi. Zamiast liczby zdjęć w folderze obok albumu Ukryty zobaczysz ikonę kłódki.

Wyjaśnimy, jak to zrobić.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania