Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak ukryć swój numer telefonu w WhatsApp

WhatsApp jest dobrze znaną aplikacją do przesyłania wiadomości, która zastępuje podstawową funkcję SMS-ów w telefonie, umożliwiając łatwe czatowanie, dzwonienie, wysyłanie zdjęć i filmów oraz wiele więcej z przyjaciółmi z całego świata bez konieczności posiadania międzynarodowego planu telefonicznego. Dla tych z nas, którzy lubią podróżować po całym świecie, pozostaje jedną z naszych ulubionych aplikacji do przesyłania wiadomości między platformami, ponieważ działa dobrze na Androidzie, iOS, KaiOS i Windows telefon. Plus przy wsparciu Facebook za aplikacją łatwo jest ufać, że aplikacja nigdzie się nie wybiera. W rzeczywistości niektóre firmy używają nawet WhatsApp do łączenia współpracowników w każdym zakątku planety.

Jednym z największych powodów, dla których ludzie lubią korzystać z WhatsApp, jest prosty proces rejestracji. Podczas tworzenia konta WhatsApp po raz pierwszy rejestrujesz się przy użyciu istniejącego numeru telefonu, który pozwala łączyć się z użytkownikami zapisanymi na liście kontaktów urządzenia. Chociaż korzystanie z numeru telefonu do rejestracji w WhatsApp ma wiele zalet, nie każdy użytkownik będzie chciał użyć swojego numeru telefonu, aby połączyć swoje konto WhatsApp ze swoimi urządzeniami, zwłaszcza jeśli chcesz rozmawiać prywatnie z nowymi połączeniami online. Podanie komuś swojego prawdziwego numeru telefonu może stanowić poważne ryzyko podczas przeglądania Internetu w Internecie, dlatego użytkownicy nie chcą podawać danych osobowych w dzisiejszych czasach. Jak więc obejść ten wymóg, jednocześnie zarządzając czatem za pomocą WhatsApp?

Niestety nie ma prostej metody ukrywania swojego numeru telefonu przed WhatsApp – aby zarejestrować się w usłudze, musisz użyć prawidłowego numeru telefonu. Ale to nie znaczy, że nie możemy wdrożyć dodatkowego lub alternatywnego numeru telefonu, aby ukryć rzeczywiste cyfry identyfikujące Twoje urządzenie. W ten sposób możesz przekazać swój numer WhatsApp osobom, które spotykasz w prawdziwym świecie, bez konieczności martwienia się o to, że używają twojego prawdziwego numeru telefonu do jakichkolwiek złośliwych celów. Na początek potrzebujemy tylko usługi, która daje użytkownikom bezpłatne numery do komunikacji i SMS-ów, a także nowe konto WhatsApp, z którego można nadal korzystać na własnym urządzeniu. Zobaczmy, jak to się robi.

Uzyskiwanie nowego numeru telefonu

Aby rozpocząć, musimy skorzystać z jednej z kilku różnych usług i aplikacji, aby uzyskać nowy numer telefonu. Nie zastąpi to twojego obecnego numeru – pomyśl o tym jako o dodatkowym dodatku do twojego numeru podstawowego. Istnieje kilkanaście usług online, które obiecują dać ci numery pomocnicze, zarówno w przypadku bezpłatnych połączeń telefonicznych i wiadomości, jak i numerów tymczasowych, ale nie wszystkie z tych usług są sobie równe. Zamiast więc polegać na losowej usłudze online, wybierz jedną z tych zaufanych usług:

 • głos Google: Zdecydowanie nasz najpopularniejszy numer wtórny to Google Voice, który oferuje usługi osobiste i biznesowe, i jest często aktualizowany zarówno w Internecie, jak i na urządzeniach mobilnych, co po raz kolejny czyni go doskonałym wyborem dla użytkowników wszystkich typów. Google jest zaufaną firmą, a Voice pozwala nawet używać Twojego numeru do przekierowywania połączeń, wykonywania bezpłatnych połączeń telefonicznych w Stanach Zjednoczonych oraz łatwego wysyłania wiadomości do rodziny i znajomych. Ponadto po wybraniu numeru brzmienia możesz go dostosować, aby uzyskać odpowiedni numer. Na Twój numer można dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe, dzięki czemu jest on podobny do standardowego telefonu komórkowego. Jest to świetna usługa, szczególnie za darmo, i jest to nasza najlepiej polecana usługa dla każdego, kto szuka nowego numeru telefonu do korzystania z WhatsApp.
 • Talkatone: Podobnie jak Google Voice, Talkatone opiera się na zapewnieniu alternatywnych numerów, aby dzwonić i wysyłać SMS-y do użytkowników z USA za darmo (oraz dzwonić i wysyłać numery poza USA za niewielką opłatą). W związku z tym zyskujesz dodatkowy numer telefonu do dzwonienia i wysyłania SMS-ów po dołączeniu do usługi, wraz z numerem kierunkowym w USA lub Kanadzie. Talkatone pozwala nawet zmieniać ten numer, gdy jest to potrzebne, świetna funkcja, która, o ile wiemy, nie jest dozwolona w Google Voice. Minusem Talkatone są reklamy zawarte w aplikacji, ale jeśli używasz tylko numeru telefonu do weryfikacji konta, łatwo zignorować reklamy w samej aplikacji, aby skupić się wyłącznie na alternatywnym numerze, który zyskujesz w aplikacji .
 • Podczas gdy Voice i Talkatone są naszymi dwoma najlepszymi typami ze względu na ich brak kosztów i łatwość użycia, jeśli szukasz aplikacji z nieco większą funkcjonalnością niż proste rozmowy i SMS-y lub aplikacji z możliwością tworzenia więcej niż jednego niezwykle łatwo, sprawdź te aplikacje:

 • Palnik: Nazwany na cześć „nagrywających telefonów” lub użycia tymczasowych numerów telefonów, Burner to aplikacja, która automatycznie daje ci nowy numer, gdy tylko jest potrzebny. Otrzymasz prawdziwy numer telefonu, za pomocą którego możesz nawiązywać połączenia telefoniczne i SMS-y z poziomu aplikacji, i możesz skonfigurować informacje o tym numerze automatycznie. Gdy skończysz z tym numerem, możesz łatwo usunąć go z urządzenia. Burner jest dostarczany z bezpłatnym numerem przez siedem dni, ale potem musisz zapłacić abonament za korzystanie z aplikacji lub kupić palnik za pomocą kredytów. Może to dość szybko stać się drogie, ale jeśli zobaczysz, że używasz wielu numerów telefonów z wieloma kontami WhatsApp, warto użyć Burnera zamiast czegoś takiego jak Google Voice.
 • Linia autowa: Dzięki aplikacjom zarówno na iOS, jak i Androida, możliwość korzystania z lokalnych numerów kierunkowych oraz możliwość łatwego nawiązywania SMS-ów i połączeń, Sideline jest doskonałym dodatkiem do tej listy. W przeciwieństwie do większości aplikacji z tej listy, linia boczna wykorzystuje normalne minuty zamiast interfejsów VoIP, oszczędzając dane, gdy nie korzystasz z Wi-Fi. Jest tu mnóstwo zaawansowanych funkcji, ale jeśli szukasz tylko numeru do zweryfikowania konta WhatsApp, Sideline może być nieco przesadzona – zwłaszcza, że ​​kosztuje $90,99 miesięcznie dla użytkowników indywidualnych. Jest bezpłatny 7-dniowy okres próbny, który może wystarczyć, aby zweryfikować konto.
 • Flyp: Flyp jest bardzo podobny do Sideline, ponieważ jest aplikacją stworzoną w celu zastąpienia obecnego numeru telefonu łatwym sposobem kontaktowania się z partnerami biznesowymi, umożliwiając jednocześnie oddzielenie kont firmowych od numerów osobistych. Możesz z łatwością kopiować lokalne numery kierunkowe podczas dzwonienia do kogoś, maskując swój kod poza stanem. A jakość dźwięku Flypa jest doskonała. Ale za $7.99 miesięcznie, korzystanie z niego tylko do weryfikacji konta WhatsApp jest nieco kosztowne. Podobnie jak Sideline, ta aplikacja ma bezpłatny 7-dzień próbny.
 • Uciszony: To, co sprawia, że ​​ta aplikacja jest doskonała, to jej kompleksowe szyfrowanie podczas rozmowy z innymi użytkownikami. Dzięki temu jest to najbezpieczniejsza aplikacja do obsługi numerów telefonów na tej liście, co może być ważne, jeśli próbujesz ukryć swoją tożsamość w WhatsApp i poza nim. Wszystkie numery są jednorazowe, do założenia konta nie jest wymagana karta kredytowa, a połączenia można wysyłać i odbierać z dowolnego miejsca. To powiedziawszy, plany startowe zaczynają się od $1.99 miesięcznie i biegnij aż do $40,99 miesięcznie za nieograniczoną liczbę połączeń i SMS-ów. Jest bezpłatny okres próbny, a jeśli twoją główną troską jest prywatność, jest to idealna aplikacja do dzwonienia do użytkowników spoza WhatsApp.
 • Na potrzeby tego artykułu będziemy używać numeru z Google Voice oraz zrzutów ekranu z Voice podczas konfigurowania naszego nowego konta WhatsApp. Proces konfiguracji Google Voice jest dość prosty; zarówno aplikacja, jak i witryna przeprowadzą nowych użytkowników przez wybranie nowego numeru, a do utworzenia profilu głosowego potrzebujesz konta Google. Gdy masz już pod ręką nowy numer Google Voice, możesz przejść do następnego kroku. Pamiętaj, aby zachować aplikację Google Voice na telefonie iPhone lub urządzeniu z Androidem, aby wyświetlić wiadomość SMS z potwierdzeniem, którą WhatsApp wysyła podczas tworzenia konta, lub pozostaw Voice.google.com otwarte w przeglądarce komputera.

  Zakładanie nowego konta WhatsApp

  W porządku, gdy będziesz uzbrojony w swój nowy numer z dowolnej z wyżej wymienionych usług, możesz rozpocząć konfigurację nowego konta WhatsApp. Możesz też spróbować zmienić numer telefonu na bieżącym koncie WhatsApp, jeśli nie chcesz stracić rozmowy. Wyjaśnimy to w dalszej części tego przewodnika, więc jeśli chcesz najpierw spróbować tego kroku, przejdź do tej sekcji poniżej. Używamy również wersji WhatsApp na Androida, aby przetestować tę usługę; Twój przebieg może się różnić w systemie iOS lub innych systemach operacyjnych.

  Zacznij od wylogowania się całkowicie z konta WhatsApp. Możesz też odinstalować aplikację i zainstalować ją ponownie z App Store lub Play Store, aby zagwarantować nową instalację. Po osiągnięciu ekranu logowania do WhatsApp WhatsApp poprosi o Twój numer telefonu, aby zarejestrować konto i zweryfikować urządzenie. Zamiast wpisywać bieżący numer telefonu, wprowadź numer pomocniczy utworzony za pomocą Google Voice lub Talkatone (lub alternatywę wybraną powyżej). Kliknij ikonę „Dalej”, a WhatsApp powiadomi Cię o numerze, który zamierza zweryfikować. Upewnij się, że wpisałeś swój numer poprawnie; po upewnieniu się, że w urządzeniu wprowadzono prawidłowy numer, naciśnij „OK”, aby przejść do następnego kroku.

  Następnie WhatsApp wyświetli monit o automatyczne wykrycie kodu weryfikacyjnego poprzez przeglądanie wiadomości SMS. Chociaż zazwyczaj jest to łatwa metoda ręcznego pominięcia ręcznego wprowadzania kodu potwierdzającego, nie zezwalaj na to WhatsApp. Ponieważ tekst trafia na Twój numer Google Voice lub Talkatone, a nie do skrzynki odbiorczej SMS Twojego urządzenia, WhatsApp nie będzie w stanie wykryć kodu z twojego telefonu. Zamiast tego kliknij „Nie teraz”, aby wysłać kod. Po otrzymaniu kodu w alternatywnej skrzynce odbiorczej wprowadź sześć cyfr w polu na urządzeniu. Po wpisaniu szóstej cyfry urządzenie automatycznie zweryfikuje numer. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy konta WhatsApp (zawsze można to zmienić później; nie jest to nazwa użytkownika), a gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony do nowej skrzynki odbiorczej. Mimo użycia alternatywnego numeru nadal możesz automatycznie wyświetlać kontakty z poziomu urządzenia, pamiętaj jednak, że nie zobaczą Twojego imienia i nazwiska na koncie, chyba że podasz im swój alternatywny numer lub nie zaczniesz wysyłać wiadomości za pośrednictwem usługi.

  Zmiana aktualnego numeru telefonu WhatsApp

  Jeśli używasz WhatsApp od lat i nie chcesz usuwać wiadomości i kontaktów, aby zacząć od nowa z drugim numerem, możesz zmienić numer w ustawieniach konta WhatsApp w telefonie. Na WhatsApp własne FAQ na ten temat WhatsApp wyjaśnia, że ​​Twoje kontakty muszą mieć zapisany nowy numer na swoim urządzeniu, aby zapewnić bezproblemową obsługę, więc chociaż spowoduje to zaciemnienie Twojego obecnego numeru dla nowego numeru, niekoniecznie usunie to możliwość mieć swój stary numer za pośrednictwem WhatsApp. Korzyścią ze zmiany numeru w aplikacji zamiast zwykłego tworzenia nowego numeru jest to, że zachowujesz kontakty i wiadomości, ale korzystasz z nowego, bardziej prywatnego numeru telefonu. To powiedziawszy, oto jak edytować stary numer na alternatywny numer utworzony w powyższych krokach. Ponownie w poniższych krokach jest używana wersja aplikacji na Androida, chociaż użytkownicy iOS powinni móc wykonywać podobne kroki na własnej platformie.

  Zacznij od otwarcia WhatsApp, która powinna otworzyć się w Twojej skrzynce odbiorczej. Stuknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu (dla użytkowników iOS masz zamiar przejść do Ustawień) i stuknij w widoku Profil u góry wyświetlacza, aby załadować swój profil. U dołu tego ekranu powinien znajdować się numer telefonu używany do rejestracji w usłudze. Stuknij numer telefonu, aby otworzyć monit umożliwiający edycję numeru. W górnej części wyświetlacza dotknij ikony „Dalej”, a następnie wprowadź swój aktualny numer telefonu w polu „Stary numer telefonu”. Poniżej wpisz nowy numer alternatywny w polu „Nowy numer telefonu”. Pamiętaj również, aby upewnić się, że kod kraju jest prawidłowy, jeśli używasz numeru tymczasowego spoza USA.

  1. Przejdź do WhatsApp, następnie „Więcej opcji”, „Ustawienia”, „Konto”, a na koniec „Zmień numer”
  2. Wprowadź numer telefonu swojego bieżącego konta w górnym polu
  3. Wpisz swój numer Google Voice itp. W dolnym polu
  4. Wybierz „Dalej”
  5. Tutaj masz opcję „Powiadom kontakty”. Pozwoli to WhatsApp powiedzieć twoim kontaktom, że jesteś powiązany z nowym numerem. Ta funkcja oferuje kilka modyfikacji: możesz powiadomić wszystkie kontakty, kontakty, z którymi aktualnie rozmawiasz, lub konkretnie wybrać, kogo chcesz powiadomić (opcja „Niestandardowa”).
  6. Jeśli wybierzesz opcję „Niestandardowy”, musisz dokładnie wybrać kontakty, które chcesz powiadomić, a następnie dotknąć „Gotowe” na ekranie powiadomień.
  7. Stuknij GOTOWE, aby zapisać i zweryfikować nowy numer telefonu.

  Co zrobić, jeśli potrzebujesz nowego numeru

  Prawie każda z wyżej wymienionych usług pozwala wypalić stary numer na nowy. Oferty premium, w tym Burner, Flyp i Hushed, zostały zbudowane wokół idei możliwości wypalenia tymczasowej liczby i uzyskania nowej. Talkatone pozwala raz nagrać numer za darmo; potem powtórzenie tego samego będzie kosztować kilka dolców. Nie jest to jednak takie złe, zwłaszcza że większość użytkowników nie powinna zbyt często nagrywać liczb. Google Voice umożliwia także zmianę numeru; jednak po spaleniu starego numeru nie można odzyskać dostępu do tego numeru. Nie ma też bezpłatnego okresu próbnego z Google Voice – będzie to kosztować dziesięć dolarów z góry za każdym razem, gdy chcesz zmienić swój numer.

  Po otrzymaniu nowego numeru musisz utworzyć nowe konto WhatsApp lub skorzystać z powyższego przewodnika, aby zmienić numer na swoim koncie. Ponownie zmiana numerów jest dość łatwym przejściem na WhatsApp, a użytkownicy będą potrzebować nowego numeru, aby nadal z tobą rozmawiać i dodawać konto za pośrednictwem usługi.

  ***

  W WhatsApp nie ma sposobu, aby ukryć Twój numer telefonu przed innymi osobami. Niestety cała przesłanka WhatsApp została zbudowana wokół numeru telefonu do kontaktu z użytkownikami, zapewniając jednocześnie znacznie bogatsze wrażenia niż to, co zapewnia podstawowa wiadomość SMS. Podczas gdy WhatsApp wymaga twojego numeru telefonu, aby dodać użytkowników, a kontakty do wysyłania wiadomości za pomocą aplikacji, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś użył alternatywnego lub spalającego numeru telefonu, aby skutecznie „ukryć” swój prawdziwy numer. Jeśli zdecydujesz się użyć alternatywnego numeru w WhatsApp, możesz swobodnie przekazać ten numer swoim kontaktom, znajomym, rodzinie i współpracownikom, jednocześnie chroniąc standardowy numer telefonu przed osobami, których nie znasz dobrze.