Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak ukryte narzędzia antywirusowe działają w systemie Mac OS?

System operacyjny Apple korzysta z narzędzi antywirusowych, które nie są tak widoczne jak podobne narzędzia w systemie Windows. Możesz być zainteresowany tym, jak te narzędzia działają w takich sytuacjach.

Chociaż system macOS firmy Apple jest znany ze swojego bezpieczeństwa i ogromnych możliwości w zakresie ochrony komputerów użytkowników i danych osobowych przed lukami w zabezpieczeniach i zagrożeniami bezpieczeństwa, wbudowane narzędzia antywirusowe tego systemu operacyjnego nie są tak widoczne, jak pakiet zabezpieczeń Windows zapewniany przez system operacyjny Microsoft dla komputerów stacjonarnych . Mac korzysta również z tych samych rozwiązań bezpieczeństwa, co Windows, z tą różnicą, że użytkownicy ich nie widzą.

Jeśli rozważasz XProtect, to narzędzie nie jest dostępne w stacji dokującej na dole pulpitu ani w sekcji Spotlight; Ale nadal istnieje w systemie Mac OS. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie to chroni Twój komputer przed wirusami komputerowymi. Wykorzystuje instrument o nazwie YARA i aktualizacje kodowane przez inżynierów Apple w celu wyszukiwania algorytmów zwykle tworzonych przez złośliwe oprogramowanie.

Wspaniałą cechą XProtect dla komputerów Mac jest to, że wzorce i sygnatury używane do wykrywania złośliwego oprogramowania są regularnie aktualizowane, niezależnie od głównych aktualizacji systemu macOS. Jeśli w przestrzeni komputera pojawi się nowy wirus, Apple może szybko zaktualizować swój system operacyjny na komputerze stacjonarnym, aby sobie z nim poradzić, a tym samym zablokować go i uniemożliwić jego uruchomienie.

Według Gizmodonarzędzie XProtect jest aktywowane w trzech trybach:

1. Kiedy program jest uruchamiany po raz pierwszy na komputerze Mac; 2. Dzieje się tak, gdy program w jakikolwiek sposób zmienił systemy plików; 3. Kiedy Apple udostępni nową aktualizację swoich algorytmów, biorąc pod uwagę te środki, prawdopodobieństwo przedostania się niechcianego i złośliwego kodu przez system ochronny komputera Mac jest bardzo niskie.

Sprawdź bezpieczeństwo programu na komputerze Mac

XProtect na komputerze Mac może także usuwać wirusy i złośliwe pliki. Apple ma możliwość zastosowania nowych aktualizacji tego narzędzia w celu usunięcia zainfekowanych plików ze znanego złośliwego oprogramowania. Z analizy niektórych użytkowników wynika, że ​​w ostatnich miesiącach poprawiła się skuteczność systemu bezpieczeństwa komputerów Mac w wykrywaniu złośliwego oprogramowania. Jeśli na system nie wpływa złośliwe oprogramowanie lub konkretny wirus, kontrolę bezpieczeństwa można przeprowadzać raz dziennie lub nawet częściej.

Oczywiście XProtect nie jest jedynym rozwiązaniem zabezpieczającym macOS. Apple korzysta z notarialnego poświadczenia systemu, aby umieścić oprogramowanie na liście dozwolonych dla tego systemu operacyjnego. Firma skanuje oprogramowanie pod kątem potencjalnego złośliwego oprogramowania; aplikacja zostanie oznaczona jako bezpieczna instancja, jeśli nie zostanie znaleziony żaden konkretny problem. Ten proces jest podobny do mechanizmu przeglądu aplikacji na iOS, z tą różnicą, że Mac robi to szybciej i automatycznie.

Programiści, jeśli chcą, mogą podążać ścieżką sugerowaną przez App Store.

Wszystkie aplikacje w Apple Store są sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa przed udostępnieniem ich publicznie. Jeśli podczas sprawdzania oprogramowania zostanie wykryty podejrzany element, program ten zostanie szybko usunięty i nie będzie już dostępny.

Notaryzacja działa w połączeniu z innym narzędziem o nazwie Gatekeeper. Gatekeeper to cyfrowe narzędzie sprawdzające wydane licencje notarialne. Jeśli pojawi się ostrzeżenie informujące, że masz zamiar zainstalować aplikację, o której Apple nie wie, oznacza to, że Gatekeeper działa. Nie oznacza to, że dany program jest koniecznie zainfekowany, ale pokazuje, że macOS nie może zagwarantować jego bezpieczeństwa.

Jeśli zamierzasz przejść kontrolę bezpieczeństwa systemu i narzędzia do wykrywania złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac, powinieneś wziąć za to pełną odpowiedzialność. Aby otworzyć programy, które nie posiadają znaku bezpieczeństwa, możesz umieścić je w Finderze, a następnie przytrzymać klawisz Ctrl i kliknąć je jednocześnie. Następnie wybierz opcję Otwórz i ponownie kliknij Otwórz w otwartym oknie dialogowym.

Zezwalaj na uruchamianie nieoficjalnych aplikacji na komputerze Mac

Narzędzia Gatekeeper i Notarization, takie jak XProtect, nie oferują interfejsu użytkownika ani widocznych ustawień. Jeśli chcesz, możesz udzielić pozwolenia na uruchamianie aplikacji, które nie są oficjalnie opublikowane w App Store. W tym celu w menu Apple wybierz Preferencje systemowe oraz Bezpieczeństwo i prywatność. Wybierz App Store lub App Store i w sekcji Ogólne zidentyfikuj programistów, aby określić autoryzowane pakiety oprogramowania.

W poprzednich wersjach systemu macOS dostępna była trzecia opcja o nazwie Anywhere, która została teraz usunięta.

Jeśli ostatnio próbowałeś uruchomić aplikację zablokowaną przez Gatekeepera, na tej samej stronie zobaczysz przycisk Otwórz w dowolnym miejscu. Korzystanie z tej opcji może być bardzo przydatne podczas testowania aplikacji, które tworzysz.

Funkcje ochrony prywatności Apple są wbudowane bezpośrednio w system. Narzędzia te przeprowadzają kontrolę złośliwego oprogramowania i bezpieczeństwa systemu operacyjnego bez odwoływania się do identyfikatora Apple ID użytkownika ani innych danych osobowych, a firma nie zapisze raportu związanego z oprogramowaniem i nie sprawdzi dla siebie, a tak naprawdę wszystkie te procesy zostaną wykonane na Twoim komputerze Mac komputer.

Ponadto spodziewamy się większej liczby ulepszeń zabezpieczeń w przyszłych aktualizacjach systemu Mac OS.

Choć Mac korzysta ze skutecznego systemu zabezpieczeń, nie można powiedzieć, że ten system operacyjny nie potrzebuje osobnego narzędzia antywirusowego. Korzystanie z dodatkowych rozwiązań zabezpieczających pomoże chronić komputer Mac. Jednak macOS ma zestaw potężnych narzędzi bezpieczeństwa, w tym skaner złośliwego oprogramowania, których niektórzy użytkownicy mogli do tej pory nie zauważyć.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie mobilneBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania