Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak unikać najczęstszych pułapek PPC w budżetowaniu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak unikać najczęstszych pułapek PPC w budżetowaniu

Czy popełniasz błędy w kampanii reklamowej Pay-Per-Click? Na szczęście, jeśli tak, dość łatwo jest wykryć wszelkie błędy i naprawić swoje działania, zanim zaczniesz tracić znaczną część swojego budżetu, a niewiele z tego będzie widać.

Posiadając trochę więcej świadomości, wraz z inwestycją czasu i wysiłku, możliwe jest dostosowanie PPC strategię i wykorzystaj swoją Budżet Google Ads aby zoptymalizować zwrot z inwestycji (zamiast CPA), aby przyciągnąć lepsze możliwości konwersji.

Nawet najbardziej znani marketerzy PPC w branży są tylko ludźmi, a błędy są nieuniknione w tak dynamicznej i konkurencyjnej branży. Mając to na uwadze, warto poświęcić trochę czasu na zbadanie niektórych z najczęstszych pułapek w świecie PPC. Mamy nadzieję, że ten krótki przewodnik pomoże Ci w zbudowaniu kampanii, która sprawi, że Twoja firma będzie rosła w siłę.

Nie koncentruj się zbytnio na koszcie potencjalnego klienta

Jedną z największych pułapek w krajobrazie PPC jest założenie, że miarą sukcesu jest koszt za lead (CPL). Chociaż wysoki CPL z pewnością może być dobrą rzeczą dla Twojej kampanii, należy go traktować jako nic więcej niż wskaźnik Twoich wyników.

Błąd CPL wynika z faktu, że ta miara nie może zagwarantować rentowności dla firm. W krajobrazie marketingowym napędzanym pieniędzmi jest całkiem możliwe, że kampania Google Ads będzie działać z wysokim wynikiem jakości, świetnymi współczynnikami klikalności (CTR) i obiecującymi CPL, które nie są wystarczająco opłacalne, aby je utrzymać .

Łatwo jest zaradzić tej pułapce, a rozwiązanie polega na skupieniu się przede wszystkim na wynikach finansowych. Jeśli nie jesteś w stanie zbudować relacji między kampanią PPC a wynikami firmy, oznacza to, że twoje przedsięwzięcie jest w poważnych tarapatach.

W tym przypadku ważne jest zbudowanie spójnej operacji śledzenia, która łączy działania marketingowe ze sprzedażą. Mając spójny system, możesz prowadzić kampanie z większą pewnością obserwowania wymiernych rezultatów.

Unikaj generalizowania swojego retargetingu

Jednym z najczęstszych sposobów marnowania budżetu jest remarketing list, które ostatecznie są zbyt ogólne i słabo podzielone na segmenty. Jeśli przyłapiesz się na remarketingu reklamy marki, która jest kierowana do wszystkich osób, które odwiedziły Twoją witrynę w ciągu ostatnich trzech tygodni, zatrzymaj się i zadaj sobie pytanie, czy kryteria nie są zbyt szerokie, aby mieć pozytywny wpływ na współczynniki konwersji.

Jako przykład, oto kilka opcji kierowania, które możesz wybrać, reklamując się Facebook.

Pozwalają one zawęzić grono odbiorców i upewnić się, że reklamy są wyświetlane odpowiednim osobom.

Inne platformy reklamowe, w tym Google Ads, Twitter i LinkedIn działają na podobnej zasadzie.

Ale pamiętaj, zawsze staraj się zawęzić targetowanie do tych, którzy są gotowi do działania.

Chociaż niektórzy marketerzy mogą ulec pokusie skali, ważne jest, aby mądrze kierować reklamy do użytkowników. Jeśli odwiedzający przeszli na określoną stronę w Twojej witrynie, całkowicie logiczne jest zaoferowanie czytelnikom wartości dodanej w ramach strategii retargetowania.

Rekommenderad:  Apple może anulować iPhone'a SE 4 w przyszłym roku — i cieszę się

Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę z odzieżą sportową, a odwiedzający przeglądał Twoje strony ze sprzętem do koszykówki, zamiast uderzać go ogólną reklamą marketingową, postaraj się zaspokoić jego zainteresowania.

Pamiętaj, aby dbać o swoją kampanię

Niektórzy marketerzy wpadają w pułapkę tworzenia kampanii PPC przed pozostawieniem ich w Internecie, aby sami sobie poradzili.

Silne kampanie obejmują spójną sieć tekstów reklamowych, strony doceloweśledzenie możliwości i wiele innych operacji pod powierzchnią.

Zaniedbanie kosztuje konwersję – nie mówiąc już o pieniądzach. Mając to na uwadze, ważne jest, aby zapewnić niewielką opiekę nad swoimi kampaniami, aby móc je wspierać nawet po ich uruchomieniu.

Jednym z najważniejszych zadań, jakie może wykonywać marketer, jest codzienne monitorowanie wyników kampanii. Ważne jest, aby użytkownicy zwracali uwagę na fluktuacje wartości kosztu kliknięcia, niższe CTR, kampanie o niskiej konwersji, nieprzewidziany wzrost liczby kliknięć, wyszukiwane hasła, które wydają się nietrafne, oraz słowa kluczowe, które zawodzą.

Google Analytics to świetna platforma, która obejmuje wiele wskaźników, które mogą pomóc w zapewnieniu odpowiedniej opieki nad kampaniami PPC.

Jedną rzeczą, której Google Analytics nie pokazuje, jest jakość ruchu przychodzącego. Ten ważny aspekt pozostawia się marketerom do zrozumienia i jest często zaniedbywany przez wiele firm.

Jeśli większość ruchu przychodzącego jest generowana przez boty, warto o tym wiedzieć.

W takich sprawach, Finteza jest całkiem przydatny. Automatycznie dzieli ruch na kategorie, takie jak „Czysty ruch”, „Sieć TOR”, „Ruch botów” i „Atakujący”, oszczędzając mnóstwo czasu na ręczne przeglądanie tego wszystkiego.

Przestań licytować zbyt wiele słów kluczowych

W marketingu, podobnie jak w życiu, ilość nigdy nie równa się jakości. Według Disruptive Advertising przeciętna kampania PPC generuje całą swoją sprzedaż Tylko 6% swoich słów kluczowych.

Co więcej, pozostałe 94% bezużytecznych słów kluczowych kampanii odpowiada za aż 76% przeciętnych wydatków na reklamę na koncie.

Na szczęście temu problemowi można łatwo zaradzić, unikając funkcji dopasowania przybliżonego Google Ads. Jest to domyślny element dopasowania na platformie, ale może przyczynić się do osłabienia budżetów kampanii.

Chociaż słowa kluczowe w dopasowaniu przybliżonym mogą dobrze działać w przypadku niszowych produktów i usług, mogą łatwo drenować budżet kampanii w bardziej ogólnych niszach.

Upewnij się, że przejdziesz różne typy dopasowania słów kluczowych aby zobaczyć, które mogą działać najlepiej w konkretnym przypadku.

Poświęć chwilę na introspekcję. Oceń swoją ogólną strategię kampanii i sprawdź, jak możesz budować konwersje za pomocą słów kluczowych o wysokiej intencji, zanim zaczniesz używać szerszych terminów.

Słowa kluczowe o wysokiej intencji odnoszą się do dokładnych terminów, których ludzie używają, gdy chcą obejrzeć produkty, które sprzedajesz. Jeśli słowa kluczowe o wysokiej intencji nie działają, szersze kampanie również mają niewielkie szanse.

Rekommenderad:  Jak otworzyć plik PNG w przeglądarce fotografii systemu Windows?

Czasami użytkownicy muszą zagrać w grę oczekującą przed oceną jakości słów kluczowych. Pozwól, aby każde ze słów kluczowych uzyskało około 250 kliknięć, zanim zdecydujesz, czy są one rzeczywiście opłacalne, czy nie.

Daj swojej liście wykluczeń uwagę, na jaką zasługuje

Wszyscy marketerzy PPC wiedzą, jak ważną rolę odgrywają listy wykluczeń. Czasami jednak ten ważny aspekt Twojej kampanii zostaje zaniedbany.

Zasadniczo listy wykluczeń pomagają klientom skupić się na przyciąganiu nowych klientów, w przeciwieństwie do tych, którzy już zostali skuszeni na Twoje strony.

Chociaż retargetowanie jest ważne, a obecni klienci również muszą czuć się docenieni, ważne jest, aby dostosować bieżące kampanie do skup się na pozyskiwaniu świeżych konwersji.

Przy dobrym poziomie dostępnych danych użytkowników możliwe jest wykorzystanie wykluczeń opartych na danych wraz z wykluczeniami opartymi na plikach cookie w celu ustanowienia skutecznej strategii konwersji.

Nawet jeśli jesteś zadowolony ze swoich współczynników konwersji, krajobraz PPC nigdy nie stoi długo w miejscu, a nowe trendy i narzędzia pojawiają się każdego dnia, ważne jest, aby zapewnić najlepszą możliwą szansę na przyciągnięcie odpowiednich odbiorców na swoje strony .

PPC nie zdobędzie klientów w pojedynkę

Nawet jeśli udało Ci się stworzyć idealną kampanię PPC z odpowiednimi grupami reklam i kuszącym tekstem reklamy, są szanse, że cała Twoja ciężka praca zostanie zniweczona, jeśli nie masz wystarczająco dobrej strony internetowej, aby utrzymać zaangażowanie potencjalnych klientów .

Za każdym razem, gdy ktoś zobaczy Twoją reklamę PPC, uzyska wyobrażenie o rodzaju strony, na którą zostanie przekierowany, klikając na podstawie nagłówka i treści, które wybrałeś. Jeśli strona docelowa, na którą trafiają, nie potwierdza tych oczekiwań, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wrócą z Twojej witryny – co oznacza, że ​​koszt kliknięcia został zmarnowany.

Twoja strona docelowa i witryna jako całość powinny uzupełniać rodzaj zamieszczanych reklam i rodzaj słów kluczowych, dla których wybrałeś ranking. Ponadto Twoje strony powinny być proste w nawigacji i koncentrować się na oferowaniu treści wysokiej jakości, w pełni informacyjnych i bez gofrów. Upewnij się, że Twoje menu umożliwia użytkownikom przejście do każdej strony w witrynie w ciągu trzech kliknięć, i pamiętaj o skutecznym wezwaniu do działania, aby zmaksymalizować liczbę klientów, którzy dokonają konwersji po kliknięciu.

Google uważa, że ​​trafność strony docelowej jest jednym z najważniejszych czynników określających jakość Twojej witryny, więc dosłownie opłaca się poświęcić odpowiednią ilość czasu i wysiłku na poprawienie witryny, zanim jeszcze rozważysz utworzenie kampanii PPC – w przeciwnym razie możesz przyłap się na wyrzucaniu pieniędzy w błoto.

Jedna z najczęstszych pułapek, w które wpadają marketerzy i ich firmy podczas uruchamiania kampanii PPC, wynika z chęci przeforsowania korzystnych wyników. Oznacza to, że wiele firm próbuje uciec, zanim będą mogły chodzić, jeśli chodzi o przyciąganie kliknięć do ich witryn.

Rekommenderad:  Opanuj sztukę wysyłki e-commerce dzięki tym prostym opcjom

Budowanie kampanii PPC to wieloaspektowy proces, który opiera się na spójnym przekazie dostarczanym zarówno w kampaniach, jak i na stronie, do której kierują reklamy. Regularne komunikowanie się z programistami witryny jest niezwykle ważne, aby użytkownicy nie czuli się oszukani fałszywymi informacjami w zamian za bezwartościowe kliknięcie bez późniejszej konwersji.

Nie zawsze musisz strzelać do gwiazd

Pozycjonowanie na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania Google ma oczywiście wiele zalet, jednak nie zawsze dobrym pomysłem jest koncentrowanie zasobów kampanii PPC na uzyskaniu najwyższej pozycji dla jednego wyszukiwanego hasła.

Pozycjonowanie się na szczycie stron wyników wyszukiwania Google to pewny sposób na przyciągnięcie większego ruchu, ale nie ma gwarancji, że osiągnięcie tego upragnionego miejsca numer jeden będzie opłacalne dla Twojej firmy.

Dla wielu firm, które są bardziej świadome swoich wydatków, często o wiele bardziej korzystne może być uniknięcie pokusy strzelania do gwiazd poprzez umieszczanie ich na niższych pozycjach strony wyników przy znacznie niższym koszcie kliknięcia, co spowoduje większą w rezultacie dochodowa kampania.

Oprzyj się pokusie kopiowania

Lenistwo i samozadowolenie są zabójcami konwersji. Jeśli kiedykolwiek widziałeś dwie reklamy PPC na podobny temat, które mają ten sam wygląd i ton, to prawdopodobnie dlatego, że marketer zdecydował się dołączyć do tłumu, zamiast się wyróżniać.

Takie podejście jest powszechne, w wyniku czego firmom może być naprawdę trudno zostać zauważonym, gdy zasadniczo brzmią i wyglądają tak samo jak wszyscy inni.

Oczywiście dobrze jest zawsze obserwować konkurencję, aby zobaczyć, jakie innowacje wprowadzają do kampanii, ale konieczne jest, aby Twoje reklamy wyróżniały się online.

Tutaj dobrzy marketerzy poświęcają trochę czasu na introspekcję. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, jak wygląda osobowość Twojej firmy i jak się zachowuje. Kampanie PPC to świetne możliwości tworzenia rozpoznawalnych tożsamości dla firm i utrzymywania unikalnych zalet sprzedaży.

Wniosek

Prawdę mówiąc, PPC może być trudne w nawigacji – i bez utraty pieniędzy. Ale przy odrobinie tożsamości marki i znajomości właściwych słów kluczowych Twoja droga od pułapek PPC do superszybkich konwersji może się naprawdę rozpocząć.

Table of Contents