Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak uniknąć błędnej interpretacji podczas korzystania z emotikonów w biznesie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak uniknąć błędnej interpretacji podczas korzystania z emotikonów w biznesie

Oto wskazówka: jeśli pomylisz się podczas próby wybrania emotikonu z ich rzędów, bądź bardzo ostrożny.

Nie chciałbyś wysłać niewłaściwego Emoji do żadnego ze swoich współpracowników. Lub do swojego kierownika lub dyrektora generalnego firmy.

Zdarza się. Wyobraź sobie, że wysyłasz emotikon, który Twoim zdaniem płacze, ale ktoś interpretuje to jako histeryczny śmiech. W zależności od wiadomości może to spowodować spory problem.

Ups.Jak uniknąć błędnie zinterpretowanych emotikonów w biznesie

„Upewnij się, że Twoje słowa pisane wspierają zamierzoną interpretację Emoji” — powiedziała Hannah Hicklen, autorka treści i redaktorka Clutch. Clutch świadczy usługi dla firm, w tym reklamę i marketing, tworzenie aplikacji mobilnych, tworzenie stron internetowych i oprogramowania oraz wiele innych.

Firma Clutch przeprowadziła niedawno ankietę wśród 500 osób w całych Stanach Zjednoczonych, aby dowiedzieć się, jakie mają zwyczaje używania emotikonów w pracy. Ankieta wykazała, że ​​problemy z komunikacją mogą być spowodowane niewłaściwym użyciem emotikonów.

Emily Clark, starszy sprzedawca produktów Clutch, opracowała wyniki ankiety. Hicklen powiedział, że używanie i rozumienie emotikonów różni się w zależności od grupy wiekowej.

„Zdecydowanie mamy do czynienia z podziałem pokoleń” — powiedział Hicklen. „Grupa wiekowa, która najczęściej używa emotikonów, to osoby w wieku od 18 do 29 lat”.

„Jeszcze bardziej interesujące jest to, że respondenci w wieku powyżej 45 lat powiedzieli, że uważają, że używanie emotikonów nie jest profesjonalne” – dodała. „Niektórzy nawet powiedzieli, że używanie emotikonów jest dla nich irytujące.

Unikanie błędnej interpretacji emotikonów

Emoji stają się częścią uniwersalnego języka. Dotyczy to zwłaszcza tych najpowszechniejszych. Korzystając z Emoji w środowisku pracy, zarówno właściciele małych firm, jak i pracownicy powinni postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Poznaj swoją publiczność. Spośród 500 firm, które odpowiedziały na ankietę, 10 procent nie zezwala na używanie emotikonów w e-mailach służbowych. Upewnij się, że Twój pracodawca zezwala na używanie emotikonów. Pamiętaj, kto otrzyma i/lub zobaczy Twoją wiadomość e-mail.
  2. Dopasuj styl drugiej osoby. Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail lub wiadomość z emotikonem, prawdopodobnie możesz bezpiecznie wysłać go w odpowiedzi.
  3. Trzymaj się podstawowych emotikonów.
  4. Podaj kontekst. Najlepszym sposobem na uniknięcie błędnej interpretacji Emoji jest uwzględnienie kontekstu. Używaj zdań, które wspierają zamierzoną interpretację Emoji. Nie pozostawiaj wątpliwości.
  5. Używaj dla współpracowników, ale nie dla klientów.
Rekommenderad:  Jak naprawić czarny ekran podczas instalowania nowych programów w systemie Windows 11/10?

Pozytywy używania emotikonów

Emoji to twarz.

„To nie to samo, co kontakt twarzą w twarz, ale pomaga ludziom poczuć więź” — powiedział Hicklen. „Pracuję zdalnie i nie widziałem współpracowników od wielu miesięcy”.

„Odkryłam, że używanie emotikonów pomaga utrzymać luźną, konwersacyjną atmosferę” — dodała. „W ankiecie odkryliśmy, że prawie połowa wszystkich pracowników przynajmniej raz dziennie używa emotikonów jako części wiadomości”.

Zanim użyjesz Emoji, zastanów się, jak chcesz się zaprezentować w pracy, zwłaszcza osobie, która otrzyma Emoji. Utrzymuj świadomość stopnia profesjonalizmu wymaganego do komunikacji.

„Poprosiliśmy ankietowanych o przykłady z życia wzięte, kiedy ich emotikony zostały źle zinterpretowane” — powiedział Hicklen. „W jednym przykładzie respondent wysłał emotikon, myśląc, że to tylko uśmiech – jednak odbiorca myślał, że osoba flirtuje”.

„Tego rodzaju problemy z komunikacją mogą stanowić duży problem w miejscu pracy” – dodała. „Używanie emotikonów może być skuteczne, ale mogą pojawić się obawy co do interpretacji”.

„Poznaj swoich odbiorców, dopasuj styl odbiorcy i trzymaj się podstawowych emotikonów w pracy” — powiedział Hicklen. „Co najważniejsze, podaj kontekst wspierający zamierzoną interpretację Emoji”.