Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak upewnić się, że kamera Nest jest zabezpieczona przed hakerami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak upewnić się, że kamera Nest jest zabezpieczona przed hakerami

Twoje kamery Google Nest® chronią Twój dom — od ganku po pokój dziecięcy. Ale jeśli nie będziesz ostrożny, hakerzy mogą nie tylko używać tych inteligentnych urządzeń do szpiegowania Twojej rodziny, ale także infiltrować Twoją sieć Wi-Fi i kraść Twoje dane osobowe.

Nie martw się jednak — kilka prostych środków bezpieczeństwa może zapewnić bezpieczeństwo Twoim aparatom, bliskim i Twoim danym. Przeprowadzimy cię przez nie.

Chroń swoje hasła

Wszyscy to zrobiliśmy — używając tego samego łatwego do zapamiętania hasła do wielu kont. Ale robiąc to, jesteś bardzo podatny na ataki. Jeśli na przykład hakerzy ukradną Twoje hasło do witryny zakupów online, mogą również dostać się na Twoje konto Nest. Stamtąd mogą uzyskiwać dostęp do twoich kamer oraz informacji osobistych i finansowych.

Rozwiązanie: upewnij się, że Twoje hasła są unikalne i złożone, używając kombinacji liter, cyfr i symboli. Martwisz się, że stracisz kontrolę nad tak wieloma nowymi kodami? A menedżer haseł może pomóc Ci je zapamiętać — i wygenerować nowe.

Użyj dodatkowej ochrony

Podobnie jak inne produkty Google®, Twoja kamera Nest oferuje dodatkową warstwę ochrony na wypadek, gdyby ktoś ukradł Twoje hasło. To jest nazwane 2- weryfikacja krokowa i zmusza każdego, kto próbuje włamać się na Twoje konto, do wykonania dodatkowego kroku — zwykle wprowadzenia kodu, który Google wysyła na Twój telefon — w celu potwierdzenia Twojej tożsamości. Oto jak to skonfigurować:

  1. Uzyskaj dostęp do swojego konta Google za pośrednictwem aplikacji Google lub moje konto.google.com Strona internetowa.
  2. Wybierać Bezpieczeństwo na górze.
  3. Uzyskiwać 2- weryfikacja krokowa > Zaczynaj. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces konfiguracji.
Rekommenderad:  Wznów pisanie pracy: 10 najlepszych witryn (+ jak zacząć)

Zabezpiecz swoją domową sieć Wi-Fi

Ponieważ Twoje kamery Nest są podłączone do internetu, dbanie o bezpieczeństwo urządzeń nie wystarczy — musisz także chronić swoją sieć bezprzewodową. Najprostszym i najłatwiejszym sposobem na to jest zmiana domyślnej nazwy i hasła dostarczonych z routerem. Oba są łatwe do odgadnięcia przez hakerów, dając im pełny dostęp do Twojej sieci. Upewnij się, że nowa nazwa i hasło nie zawierają informacji osobistych — takich jak imię i nazwisko czy data urodzenia — które są publicznie dostępne.

Aby dowiedzieć się więcej o sposobach ochrony domowej sieci Wi-Fi, zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

Upewnij się, że Twój inteligentny dom jest chroniony

Plan AKKO Home+ zapewnia pokrycie prawie całej technologii w Twoim domu w ramach jednego prostego planu. Laptopy, tablety, telewizory, konsole do gier, inteligentne termostaty i wiele więcej — nawet przyszłe zakupy. Dodatkowo otrzymasz 24/7 wsparcie ekspertów na żywo i solidne zabezpieczenia cyfrowe. Dowiedz się więcej o zasięgu AKKO Home+ i o tym, jak możesz uzyskać spokojną ochronę elektroniki.