Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak uporządkować zawartość w Facebook Grupy dla większego zaangażowania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak uporządkować zawartość w Facebook Grupy dla większego zaangażowania

Facebook grupy to świetny sposób na kontakt z podobnie myślącymi osobami i dzielenie się informacjami, ale mogą też narobić bałaganu. Spędzamy dużo czasu w tych grupach, czytając posty, oglądając filmy i czaty na żywo i tak dalej.

Spojrzmy prawdzie w oczy. Jak Facebook administratorze grupy, jest za dużo treści do przejrzenia. Od momentu przebudzenia aż do pójścia spać, a często nawet we śnie! Na naszych ekranach zawsze pojawia się coś nowego, co wymaga naszej uwagi.

I chociaż ważne jest, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w Twojej grupie, może to być przytłaczające, jeśli nadal potrzebujesz skonfigurowanego systemu organizacyjnego. Jeśli nie jesteś ostrożny przy organizowaniu treści, sprawy mogą szybko wymknąć się spod kontroli!

Jak Facebook administrator grupy, Twoim zadaniem jest podtrzymywanie rozmowy. Chcesz, aby Twoi członkowie byli zaangażowani i zapewniali rozrywkę. Dlatego w pierwszej kolejności zorganizowałeś swoją grupę!

I choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać dobrym pomysłem, upewnienie się, że wszyscy są na tej samej stronie, może być trudne. Dlatego jesteśmy tu dzisiaj! Aby pomóc Ci dowiedzieć się, jak organizować zawartość w Facebook grupy, które będą pracować dla Ciebie i Twoich członków!

Różne sposoby organizacji Facebook Zawartość grupy

Polecane posty to świetny sposób na dodawanie treści i organizowanie ich na swoim Facebook Grupa. Znajdziesz tę sekcję na górze swojej grupy, pod ścianą i nad wszystkim innym.

Możesz dodać post powitalny, wątek wprowadzający, ważne ogłoszenia na tydzień, takie jak zbliżające się wydarzenie, lub cokolwiek innego, co chcesz, aby ludzie byli podekscytowani Twoją grupą!

Dodanie przed nim hashtagów, takich jak „#featured”, aby członkowie mogli je łatwo wyszukać podczas sortowania grupy.

Rekommenderad:  8 Najlepsze platformy oprogramowania do webinarów na rok 2023 (porównanie)

Przewodniki

Przewodniki (wcześniej nazywane jednostkami edukacyjnymi) to doskonały sposób na uporządkowanie treści Facebook grupy, jeśli chcesz, aby członkowie postępowali zgodnie z określoną kolejnością korzystania z treści. Na przykład, jeśli chcesz, aby przeczytali artykuły na dany temat przed zadaniem pytania lub przekazaniem opinii.

Możesz tworzyć przewodniki jako samodzielne posty lub dodawać je jako załączniki. Przewodniki można również osadzać w innych typach treści, takich jak dokumenty i obrazy.

Dodatkowo, dodając przewodnik jako załącznik, upewnij się, że został on opublikowany jako pierwszy w innym miejscu w Twojej witrynie, aby członkowie mogli uzyskać do niego dostęp po kliknięciu Facebook.

Najlepszą rzeczą w przewodnikach jest to, że umożliwiają udostępnianie informacji krok po kroku, dzięki czemu czytelnicy mogą łatwo zrozumieć Twój przekaz. Co więcej, im więcej informacji podasz w każdym przewodniku, tym bardziej poprawisz wskaźniki zaangażowania i retencji członków Twojej grupy.

Przewodniki znajdziesz w pobliżu polecanych postów w górnym rogu grupy po prawej stronie.

Posty lub dokumenty z listy głównej

Posty lub dokumenty z listą główną to doskonałe narzędzie do prezentowania często zadawanych pytań i innych informacji, których ludzie nie muszą konsumować w kolejności. Pozwalają organizować treści według tematów i udostępniają główną listę lub dokument wszystkich powiązanych zasobów. Dzięki temu ludzie mogą uzyskać do nich szybszy dostęp i wrócić później, jeśli będą potrzebować więcej informacji.

Tematy postów

Tematy postów — Jak organizować posty w Facebook Grupa

Możesz zorganizować swoje Facebook grupuj dyskusje, tworząc temat postu. Tematy postów będą wyświetlane na pasku bocznym Twojej grupy i możesz ich używać do tworzenia podforów dla swojej społeczności.

Na przykład, jeśli ludzie chcą przeczytać dyskusje na określony temat, wystarczy, że klikną temat posta, a wszystkie odpowiednie rozmowy na ten temat zostaną zgrupowane pod tym tematem. Posty będą pojawiać się chronologicznie, dzięki czemu czytelnicy będą mogli łatwo zobaczyć, co zostało powiedziane na dany temat na przestrzeni czasu.

Rekommenderad:  12 najlepszych narzędzi programowych Heatmap sprawdzonych na rok 2023

Dodatkowo jest podobny do flairów z Reddita. Te znaczniki ułatwiają członkom Twojej grupy szybkie znajdowanie postów, które są zainteresowane przeczytaniem, ponieważ dokładnie wiedzą, gdzie w Twojej społeczności znajdują się te konwersacje.

Albumy

Albumy — Jak organizować posty w Facebook Grupa

Albumy to bardziej wizualny sposób organizowania zawartości grupy. Korzystanie z albumów pozwoli ludziom zobaczyć wszystkie posty w jednym miejscu bez konieczności przeszukiwania wszystkiego innego. \

Możesz także użyć albumów do bardziej interaktywnego organizowania zawartości. Możesz zapraszać innych do dodawania swoich zdjęć lub filmów z wydarzeń.

Cel tutaj jest podobny do postów z listą główną: oba służą jako scentralizowane centra, w których ludzie zainteresowani pogłębieniem wiedzy na dany temat w końcu wylądują, gdy skończą czytać wszystko inne dostępne online (takie jak artykuły na blogach).

Aby utworzyć album:

Utwórz album dla każdego tematu/kategorii, dla którego chcesz tworzyć treści (np. „Podcast”), a następnie publikuj odpowiednie obrazy pod każdym tematem/kategorią, aby mieć do nich łatwy dostęp później, gdy ktoś wróci, szukając czegoś konkretnego, na przykład tego tematu.

Hashtagi

Hashtagi - Jak organizować posty w Facebook Grupa

Hashtagi są podobne do tematów postów. Ale możesz je kliknąć, aby zobaczyć wszystkie posty używające tego hashtagu, zarówno w grupie, jak i poza nią. Na przykład, jeśli ktoś utworzy hashtag o nazwie „#Hiking”, każdy, kto dołączy do grupy, będzie mógł zobaczyć wszystkie posty oznaczone tym hashtagiem, niezależnie od tego, skąd pochodzą.

Główna różnica między hashtagami a tematami postów polega na tym, że hashtagi są znacznie bardziej widoczne poza członkami grupy, ponieważ ludzie mogą je wyszukiwać.

Możesz łatwo znaleźć tego rodzaju hashtagi. Po prostu przejdź na dowolną stronę tematyczną na Facebook i kliknij „Powiązane posty” pod każdym z nich. Spowoduje to wyświetlenie każdego innego postu na ten sam temat.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chcesz, aby członkowie Twojej grupy mogli znaleźć potrzebne im informacje, musisz zorganizować je w sposób, który ma dla nich sens.

Rekommenderad:  Jak usunąć konto Blizzard

Pamiętaj, że ludzie dołączają do grup przede wszystkim po to, aby uzyskać odpowiedź na pytanie. Odkrywają większą wartość, gdy otrzymują odpowiedź na swoje pytanie — a jeśli pomożesz im, organizując posty, będzie bardziej prawdopodobne, że będą nadal uczestniczyć w grupie i udostępniać wartościowe treści swoim znajomym.

Wielu członków woli szukać starych postów, ale potrzebuje pomocy w znalezieniu tego, czego szukają, gdy każdego dnia pojawia się tak wiele nowych rozmów. Pomóż im organizować posty w kategorie, aby mogli łatwo znaleźć to, czego szukają!

Aby dodać do tych prostych taktyk organizacyjnych, sprawdź Liderzy grup.

Dzięki Group Leads możesz zautomatyzować proces generowania leadów. Pomaga to zaoszczędzić czas i może pomóc zwiększyć przychody. Uzyskaj teraz 14-dniowy okres próbny.