Jak uruchomić ulubione przepływy pracy Quick Action z paska dotykowego komputera Mac

Szybkie działania na pasku dotykowym MacBooka Pro

Postępuj zgodnie z samouczkiem iDownloadBlog krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak dodawać przepływy pracy Automatora, które są zapisywane jako Szybkie działania na pasku dotykowym komputera Mac. Dzięki temu możesz łatwo uruchomić swoje ulubione skróty do automatyzacji systemu macOS w dowolnym momencie, ponieważ dzieli je tylko dwa dotknięcia.

O szybkich działaniach

Wprowadzona w macOS Mojave 10.14, funkcja Szybkie akcje umożliwia uruchamianie niestandardowych skryptów i przepływów pracy Automatora, takich jak dodawanie znaku wodnego do dużych zestawów obrazów z miejsc takich jak Finder windows, menu Usługi, a nawet pasek Touch Bar na komputerze Mac, który go posiada.

Pasek dotykowy jest dostępny w modelach MacBook Pro od 2016 roku lub później, z wyjątkiem 13-calowych modeli MacBook Pro 2016 i 2017, wyposażonych w dwa Thunderbolt 3 porty.

INSTRUKTAŻ: Jak wyświetlić klawisze funkcyjne F1-F12 lub kontrolki multimediów na pasku dotykowym

Możesz tworzyć przepływy pracy Quick Action w aplikacji Automator na komputerze Mac, a następnie wybierać te, które chcesz mieć gotowe za pomocą paska dotykowego. Śledź wraz z iDB, ponieważ pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak uruchomić Szybkie akcje z paska dotykowego

Nie zajmiemy się tworzeniem przepływów pracy Automatora, które pozwolą Twojemu Macowi wykonywać powtarzalne zadania za Ciebie, ponieważ jest to temat zupełnie nowego samouczka. Wspomnimy jednak, że możesz utworzyć własne Szybkie akcje, uruchamiając aplikację Automator, a następnie kliknij menu Plik i wybierz opcję Nowy, aby od nowa utworzyć nowy przepływ pracy Szybkiego działania.

INSTRUKTAŻ: 20 fajnych wskazówek i trików Touch Bar

Następnie wybierz z arkusza opcję Szybka akcja, dostosuj skrypt, wybierz ikonę i kolor dla Szybkiej akcji, a na koniec zapisz akcję z niestandardowym tytułem.

Przepływy pracy Automatora Touch Bar

Szybkie akcje to specjalne przepływy pracy Automatora dostępne za pośrednictwem paska dotykowego i Findera.

Domyślnie macOS zapisuje Twoje Szybkie akcje w podfolderze Biblioteka → Usługi w folderze domowym konta Mac. Komputer Mac ukrywa folder Library ze względów bezpieczeństwa, ale możesz się do niego dostać, przytrzymując klawisz Option podczas wybierania wpisu Library z menu Go Findera.

Po zapisaniu kilku szybkich działań możesz rozpocząć dodawanie najbardziej potrzebnych do paska dotykowego, postępując zgodnie z krokami podanymi bezpośrednio.

1) Kliknij Apple menu i wybierz Preferencje systemu.

2) Kliknij Ikona rozszerzeń w oknie Preferencje systemowe.

3) Kliknij pozycję Pasek dotykowy znajduje się na dole lewego paska bocznego.

Nie widzisz wpisu? Nie masz komputera Mac z paskiem dotykowym lub pasek dotykowy jest obecnie niedostępny, co dzieje się, gdy pokrywa jest zamknięta podczas używania komputera Mac w trybie klapki.

4) Zostanie wyświetlona lista dostępnych szybkich akcji w prawej kolumnie. Po prostu kliknij pole obok zapisanego przepływu pracy Automatora, aby przełączyć to działanie.

Jak uruchomić ulubione przepływy pracy Quick Action z paska dotykowego komputera Mac 1

Możesz dodać dowolne szybkie akcje do paska dotykowego komputera Mac.

5) Musisz teraz dostosować pasek kontrolny, aby wyświetlał specjalny przycisk dedykowany do uzyskiwania dostępu do niestandardowych działań Automatora z paska dotykowego (pasek kontrolny to specjalna sekcja znajdująca się po prawej stronie paska dotykowego, która wyświetla znane elementy sterujące, takie jak głośność).

INSTRUKTAŻ: Jak naprawić zamrożony pasek Touch Bar bez ponownego uruchamiania komputera Mac

Aby to zrobić, wybierz Preferencje systemowe z Apple kliknij ikonę Klawiatura, kliknij kartę Klawiatura, a następnie przycisk Dostosuj pasek sterowania.

Jak uruchomić ulubione przepływy pracy Quick Action z paska dotykowego komputera Mac 2

Teraz przeciągnij ikonę Szybkie działania (przypomina drogowskaz) na dół ekranu do paska dotykowego i kliknij przycisk Gotowe, aby zapisać niestandardową konfigurację paska dotykowego (z całego serca zalecam zastąpienie ikony Siri na pasku sterowania przyciskiem szybkiego działania) .

Jak uruchomić ulubione przepływy pracy Quick Action z paska dotykowego komputera Mac 3

Dostosuj pasek Touch Bar, aby wyświetlał przycisk Szybkie akcje na pasku sterowania.

6) Możesz teraz przejść do swoich ulubionych skrótów, dotykając ikony Szybkie akcje na pasku sterowania paska dotykowego (dotknij #1), a następnie wybierz przepływ pracy Automatora do uruchomienia (dotknij #2).

Jak powiedziałem, wystarczy dwa dotknięcia, aby przejść do ulubionych szybkich akcji z paska dotykowego.

Szybkie akcje wszędzie

Jak wspomniałem wcześniej w tym samouczku, możesz także uzyskać dostęp do Szybkich działań z panelu podglądu w oknie Findera (wybierz Widok → Pokaż podgląd jeśli nie widzisz okienka podglądu po prawej), a także za pośrednictwem ogólnosystemowego menu Usługi Findera.

Jeśli nie masz ochoty tworzyć niestandardowych przepływów pracy Automatora, możesz pobrać świetne szybkie akcje od zewnętrznych programistów za pośrednictwem Mac App Store. Dla tych, którzy znają Automator, mamy nadzieję, że ten samouczek zainspiruje Cię do stworzenia świetnych skrótów paska Touch Bar.

Potrzebuję pomocy? Zapytaj iDB!

Jeśli podoba Ci się ten samouczek, przekaż go znajomym i zostaw komentarz poniżej.

Utknąć? Nie wiesz, jak zrobić pewne rzeczy na swoim Apple urządzenie? Daj nam znać za pośrednictwem [email protected] a przyszły samouczek może stanowić rozwiązanie.

Prześlij swoje własne sugestie za pośrednictwem [email protected].