Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak ustalić, czy informacje o zdrowiu online są godne zaufania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ustalić, czy informacje o zdrowiu online są godne zaufania

Kiedy przeglądasz Internet w poszukiwaniu informacji o zdrowiu, będziesz narażony na wiele informacji z różnych źródeł. Internet jest pełen przydatnych porad, ale jest też domem dla wielu fałszywych informacji i twierdzeń dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia. Z przewodników samodiagnozy, porad zdrowotnych i niebezpiecznych mitów, niedokładne informacje są czasami publikowane jako fakty.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

W przypadku delikatnego tematu, jakim jest zdrowie, ważne jest, aby upewnić się, że korzystasz z informacji, które są godne zaufania. Oto pięć sposobów na sprawdzenie, czy informacje dotyczące dobrego samopoczucia online są wiarygodne.

1. Szukaj informacji opartych na badaniach

Ponieważ dobre samopoczucie to delikatny temat, treści, które konsumujesz, muszą być dobrze zbadane. Kiedy przeglądasz informacje online, które pomogą Ci poprawić ogólne samopoczucie, musisz zobaczyć, że treść jest poparta badaniami i że podane są linki do wiarygodnych badań akademickich lub naukowych.

Dostarczone badania zależą od tematu i mogą obejmować wszystko, od ankiet i ankiet po badania kliniczne, artykuły w czasopismach i wiele innych. Celem przeprowadzania badań jest wykazanie, że treść jest godna zaufania i poparta dowodami.

2. Szukaj akredytacji

Jeśli szukasz informacji medycznych online, musisz upewnić się, że treści, które konsumujesz, pochodzą z legalnego źródła. Jednym ze sposobów na to jest poszukiwanie akredytacji. Gdy jesteś w renomowanej witrynie, zazwyczaj znajdziesz certyfikat akredytacji w jej stopce lub na stronie Informacje.

Celem poszukiwania certyfikatu akredytacji jest upewnienie się, że strona internetowa przeszła proces weryfikacji przez ekspertów w dziedzinie zdrowia. Dzięki temu możesz ufać treściom, które przeglądasz, ponieważ wiesz, że zostały one zatwierdzone przez zespół specjalistów.

Gdy zobaczysz certyfikowaną plakietkę na stronie internetowej, możesz po prostu kliknąć ją, aby przejść do tej konkretnej witryny komisji akredytacyjnej. W ten sposób możesz znaleźć dodatkowe informacje o ekspertach, którzy akredytowali witrynę, którą przeglądasz.

Rekommenderad:  5 Proste sposoby zatrzymywania połączeń przychodzących bez blokowania

3. Dowiedz się, skąd pochodzą treści

Jeśli natkniesz się w Internecie na artykuł dotyczący określonych oświadczeń zdrowotnych, słuszne jest, aby publikacja lub strona internetowa informowała Cię o tym, kto skompilował te informacje. Dzięki temu możesz wiedzieć, czy autor ma kwalifikacje do udostępniania informacji medycznych.

Samo określenie „ekspert” dołączone do nazwiska pisarza również nie wystarczy, aby zaufać mu w kwestii porad dotyczących określonych schorzeń. Musisz zobaczyć dodatkowe informacje, które pokażą ci, co kwalifikuje osobę do miana eksperta w tej dziedzinie.

Powinieneś dowiedzieć się, czy mają wykształcenie akademickie lub formalny certyfikat, a także lata doświadczenia w tej dziedzinie. Renomowane strony internetowe, takie jak WebMD, poinformują Cię o tym, kto dokonał przeglądu medycznego artykułu, i dostarczą podsumowanie recenzenta wraz z jego medycznym, zawodowym i akademickim wykształceniem.

4. Dowiedz się, kiedy opublikowano informacje dotyczące dobrego samopoczucia

W wielu dziedzinach badań, w tym w dziedzinie zdrowia, nieustannie przeprowadzane są testy, aktualizacje i nowe odkrycia. Dlatego ważne jest, aby szukać treści, które zostały niedawno opublikowane lub zaktualizowane. Trzymanie się nowszych artykułów pomoże ci uniknąć treści, które są nieaktualne. Pozwala także być na bieżąco z najnowszymi odkryciami. Jeśli jesteś na stronie poświęconej zdrowiu, zazwyczaj znajdziesz datę publikacji (lub aktualizacji) w nagłówku lub na dole artykułu.

5. Poszukaj recenzji publikacji w Internecie

Jeśli natkniesz się na konkretną witrynę internetową i masz wątpliwości co do jej zawartości, możesz poszukać recenzji w Internecie. Szukaj recenzji na platformach takich jak mywot.com i sitejabber.com, aby dowiedzieć się, jak inni czytelnicy oceniają zawartość danej witryny. Chociaż recenzje użytkowników mogą być wiarygodne, niektóre z nich mogą sprowadzić Cię na manowce, więc nadal musisz być świadomy i uważać na fałszywe i bezużyteczne recenzje online.

Znajdź renomowane informacje dotyczące dobrego samopoczucia w Internecie

Powyższe wskazówki pomogą Ci znaleźć wiarygodne informacje o zdrowiu w Internecie. Chociaż te wskazówki są przydatne, należy pamiętać, że treści online powinny być wykorzystywane wyłącznie do celów informacyjnych i nie mogą zastępować profesjonalnych porad. To nie wszystko: jeśli chcesz nadal mieć dostęp do wiarygodnych informacji w określonych dziedzinach odnowy biologicznej, takich jak fitness, w Internecie jest wielu profesjonalistów, którzy udzielą Ci potrzebnych informacji.

Rekommenderad:  Jak kopiować i wklejać w Autodesk SketchBook?