Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak ustawić domyślne Mapy Google w systemie iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ustawić domyślne Mapy Google w systemie iOS

Ze względu na problemy, które się pojawiły Appleusługi mapowej, wielu użytkowników próbuje wrócić do Map Google, które są lepszą i bardziej niezawodną usługą mapową. Kilka tygodni temu Nokia wypuściła także mapy Here dla systemu iOS. Jednak pomimo tych usług, gdy użytkownicy pytają Siri o drogę, otwiera się Apple Maps i nie pozwala użytkownikom ustawić innych usług jako domyślnych.

Chociaż Apple nie zapewnia żadnej opcji wyboru preferowanej aplikacji Mapy, użytkownicy znaleźli sposób na ominięcie tego ograniczenia. Istnieją dwa rozwiązania tego problemu, zarówno dla urządzeń z systemem iOS po jailbreaku, jak i urządzeń bez jailbreaka. Oczywiście rozwiązanie po jailbreaku jest trochę lepsze. Jednak w przypadku telefonów bez jailbreaka jest to nadal dobre, ponieważ możesz korzystaj z Map Google z Siri dość łatwo, dzięki czemu możesz uzyskać żądaną elastyczność.

Jak korzystać z Map Google z Siri na urządzeniach bez jailbreaka

Jeśli jeszcze nie jailbreakowałeś swojego urządzenia, ta prosta sztuczka pomoże Ci korzystać z Map Google zamiast Apple Mapy, aby znaleźć wskazówki za pośrednictwem Siri. Jest to bardzo proste i nie wymaga instalowania czegokolwiek na urządzeniu ani modyfikowania jakichkolwiek ustawień.

Aby to zadziałało, gdy otworzysz Siri i zapytasz o drogę do dowolnego miejsca, po prostu dodaj na końcu swojego pytania „”, a zostanie ono otwarte w Mapach Google zamiast Apple Mapy. Więc pytając o najbliższego 5-gwiazdkowa restauracja, po prostu zapytaj Siri: „” i Otworzą się Mapy Google ze wskazówkami.

Używanie Map Google jako domyślnej aplikacji Mapy na urządzeniach po jailbreaku

Jak zapewne się domyślasz, istnieje prostszy i lepszy sposób, aby to zrobić, bez konieczności mówienia Siri nic więcej, jak poprzednio. Rozwiązanie ma postać aplikacji, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepu Cydia. Aplikacja nazywa się MapsOpeneri wystarczy pobrać i zainstalować aplikację, i to wszystko. Następnym razem, gdy otworzysz adres, wyświetli się Mapy Google. Zgadza się; działa nie tylko z Siri, ale z dowolnego miejsca!

MapsOpener wygląda na świetne rozwiązanie tego problemu. Mimo to użytkownicy zgłaszali z nim problem: z jakiegoś powodu nie wskaże on automatycznie dokładnie adresu podczas wyświetlania go na mapie, ale jest to niewielka niedogodność i mamy nadzieję, że zostanie to naprawione w następnej aktualizacji.

Korzystając z tych dwóch metod, będziesz mógł otworzyć dowolny adres i uzyskać wskazówki na swoim iPhonie bez konieczności korzystania z niego Appleniedopracowane mapy i skorzystaj z bardziej niezawodnej i lepszej usługi mapowej: Map Google.