Jak ustawić Gmaila jako domyślny Windows 10 Klient poczty e-mail

Gmail to jedna z najpopularniejszych aplikacji e-mail. To praktycznie synonim e-maila. Jeśli jednak komputer działa Windows 10, Gmail nie jest domyślnym klientem e-mail. Jeśli konfigurujesz swój Windows 10 i eksplorując funkcje Microsoft, zauważysz, że tak Windows Poczta, która jest domyślna.

Ale tak wcale nie musi być. Możesz mieć Gmaila jako domyślnego klienta poczty e-mail. Jak to skonfigurować?

Konfiguracja poczty e-mail w Google Chrome

Google Chrome i Gmail idą w parze. Dlatego równie dobrze możesz skonfigurować Gmaila jako głównego klienta poczty e-mail. Oto, co musisz zrobić, aby to zmienić:

  1. Otwórz przeglądarkę Chrome i przejdź do Ustawień.
  2. Następnie przejdź do „Zaawansowane”.
  3. Kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo”.
  4. Kliknij „Ustawienia strony”.
  5. Na koniec wybierz „Handlery”.

Kiedy tam jesteś, musisz upewnić się, że włączysz opcję „Zezwalaj witrynom na żądanie domyślnych programów obsługi protokołów (zalecane) jest włączone. Następnie musisz zalogować się na konto Gmail i wybrać ikonę obsługi widoczną obok ikony gwiazdki. Jest po prawej stronie paska adresu. Wybierz „Zezwól” w oknie dialogowym. Następnie kliknij „Gotowe”.

Następnie musisz udać się do Windows Ustawienia Wybierz Aplikacje> Aplikacje domyślne> E-mail. Musisz zmienić aplikację E-mail na Google Chrome w prawym panelu.

To pozwoli Windows 10 wiem, że domyślnym klientem poczty e-mail jest Gmail, a Chrome otworzy się następnym razem, gdy klikniesz jeden z łączy e-mail. Po skonfigurowaniu wszystkiego prawdopodobnie powinieneś go przetestować. Wystarczy kliknąć dowolny e-mail z dowolnej strony internetowej. Adres e-mail powinien już znajdować się w pasku adresu. Wszystko, co musisz zrobić, to podać temat i przejść do napisania e-maila.

Ustaw Gmaila jako domyślny Windows 10 Klient e-mail

Co sprawia, że ​​Gmail jest tak świetny?

Wydaje się, że bez względu na to, jaką inną ofertę bezpłatnej poczty internetowej lub jak dobrze ją uaktualniają, wszyscy nadal preferują Gmaila. Co sprawia, że ​​Gmail jest taki świetny? A jakie są te, które nie?

Jak ustawić Gmaila jako domyślny Windows 10 Klient poczty e-mail 1

Sprawdzanie złośliwego oprogramowania i wirusów

Ta funkcja musi znajdować się na górze listy. Nie możesz być zbyt ostrożny w przypadku wirusów i złośliwego oprogramowania. Gmail jest bardzo dokładny. Usuwa 99.9% ryzyka zainfekowania twojego komputera przez e-mail. Stale je aktualizują i upewniają się, że Twój e-mail jest bezpieczny. Właśnie dlatego ich G Suite jest niezwykle popularny wśród firm.

25 MB na e-mail

Czasami możesz się zirytować, gdy nie możesz załączyć każdego pliku w jednym e-mailu. Dzięki Gmailowi ​​możesz. Możliwe, że cokolwiek wyślesz, nie przekroczy 25 MB. Jasne, jeśli wysyłasz go do kogoś, kogo e-mail nie obsługuje tak dużo, to nie ma znaczenia.

Ale jeśli wyślesz go do innego użytkownika Gmaila, jest to niesamowita funkcja. Jest idealny, jeśli chcesz wysłać 3-5 zdjęcia w wysokiej rozdzielczości dla znajomych. Jest to o wiele szybsze niż udostępnianie linku do usługi w chmurze.

To jest Google

Być może nie jesteś fanem firm technologicznych Silicone Valley mających monopol w Internecie, ale teraz wszyscy są od nich zależni. Większość ludzi skłania się ku Gmailowi, ponieważ wie, że usługa poczty internetowej zyska niezbędną uwagę.

Silna i zamożna firma dba o regularne utrzymywanie Gmaila. Ma naprawdę dobry czas działania. Czas bezczynności oznacza, ile dni usługa działa poprawnie. Gmail rzadko ulega awarii. A nawet gdy tak się dzieje, to tylko na krótko.

Spam i prędkość

Gmail całkiem dobrze radzi sobie ze spamem. Ma zaawansowany system skanowania niechcianych wiadomości e-mail. Rzadko otrzymujesz te dziwne e-maile reklamowe lub cokolwiek innego.

Ponadto Gmail jest bardzo szybki i bardzo szybko dostarcza wiadomości. Niektóre inne usługi poczty internetowej, które są konkurencją dla Gmaila, mogą zająć od 30 sekund do kilku minut, aby dostarczyć wiadomość, Gmail dos w ciągu 10 sekund. Jest natychmiastowy i bardzo niezawodny.

Nie tak świetne funkcje

Chociaż trudno jest znaleźć poważne wady w Gmailu, nie jest to oczywiście idealne. Na przykład niektórzy mogą twierdzić, że może mieć lepszy projekt. Być może jest celowo prosty, ale przydałby się bardziej stylowy upgrade.

Ponadto etykiety mogą być nieco mylące, ponieważ ludzie zazwyczaj wolą foldery. I wreszcie ekran kompozycji jest mały. Gmail uruchamia ekran kompozycji po prawej stronie ekranu. Czuje się trochę ciasno. Tak, możesz go rozwinąć, ale nadal wydaje się, że może być lepsze rozwiązanie.

windows  10

Twój domyślny adres e-mail to Twój wybór

Microsoft i Windows 10 może próbować zachęcić Cię do korzystania z aplikacji e-mail, ale jeśli nie chcesz, nie musisz. Konfigurowanie Gmaila jako domyślnej wiadomości e-mail to prosty i szybki proces. Wystarczy kilka kliknięć i już tam jesteś.

I jest powód, dla którego wolisz go używać. Jest niezawodny, bezpieczny i ma wiele przydatnych funkcji i dodatków. Gdy zaczniesz korzystać z Gmaila, nie będziesz w stanie zadowolić się niczym innym.

Czy używasz Gmaila, Outlooka lub innego klienta poczty e-mail jako domyślnego rozwiązania? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.