Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak ustawić hasło w sieci Wi-Fi? Pamiętaj, aby umieścić hasło w domowej sieci Wi-Fi, aby uniemożliwić złośliwym osobom dostęp do niej

Domowa sieć bezprzewodowa ułatwia życie, ale jeśli nie wybierzesz dobrego hasła, narazisz się na złośliwe ataki i dostęp do sąsiadów.

Wybór hasła jest szybki i łatwy i może być bardzo pomocny w przyszłości. Czytając ten artykuł, możesz w ciągu kilku minut ustawić silne hasło do swojej sieci Wi-Fi.

1. Uzyskaj dostęp do router bezprzewodowy

Zwykle jest to pomocne przy użyciu dysku dołączonego do pliku routera. Ale routery są przeznaczone do łączenia się z nimi zdalnie i przez Internet. Aby uzyskać dostęp do routera poprzez przeglądarkę, wpisz w pasku adresu przeglądarki jeden z adresów 192.168.1.1, 192.168.0.1 lub 192.168.2.1.

– Jeśli masz dostęp do routera poprzez komputer podłączony do niego kablem sieciowym. Jeśli łączysz się z modemem przez Wi-Fi, po zmianie ustawień nastąpi rozłączenie z siecią. Konieczne będzie ponowne połączenie się z siecią i powrót do poprzedniego stanu.

– Domyślna nazwa użytkownika i hasło w przypadku większości routerów jest to „admin”.

Jeśli się nie uda, zaloguj się, pozostaw jedno z pól puste, a w drugim wpisz admin. A jeśli nadal Ci się nie uda, skontaktuj się ze swoim routera wsparcie.

Jeśli zmieniłeś hasło routera wcześniej, ale nie pamiętam tego teraz, przytrzymaj przycisk Reset przez kilka chwil, aby powrócić do ustawień fabrycznych.

Następnie Jeśli nie masz dostępu do routerajest wiodącym przewodnikiem, wyszukaj w Internecie jego model, aby znaleźć domyślny adres IP i dane logowania.

CZYTAĆ:  Recenzja GiveWP: czy to najlepsza wtyczka do przekazywania darowizn?

2. Znajdź ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej

Etykieta tej części zwykle jest różna routery. Ale zazwyczaj jest to w Ustawieniach sieci bezprzewodowej lub Ustawieniach zabezpieczeń. Jeśli masz problem ze znalezieniem, poszukaj routera numer modelu w Internecie i dowiedz się, jak uzyskać dostęp do routera ustawienia bezpieczeństwa.

3- Określ typ szyfrowania

Znajdź ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej

Bardzo routery oferują kilka opcji bezpieczeństwa. Zwykle możesz wybrać pomiędzy WEP, WPA-PSK (osobisty) lub WPA2-PSK. Możesz wybrać WPA2, ponieważ jest to najbezpieczniejszy rodzaj szyfrowania sieci bezprzewodowe. Niektórzy starsi routery nie mają tej opcji.

Niektóre starsze urządzenia nie będą łączyć się z sieciami korzystającymi z protokołu WAP2. Jeśli masz kilka starszych urządzeń, które chcesz podłączyć do sieci, pamiętaj o tym.

4. Wybierz algorytmy AES dla WPA2-Personal

Znajdź ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej

Jeśli wybierzesz, użyj AES jako algorytmu szyfrowania dla trybu zabezpieczeń WPA2. Niektóre routery umożliwiają jedynie wybranie AES. Inną opcją jest TKIP, który jest starszy i mniej bezpieczny.

AES oznacza zaawansowane standardy szyfrowania i jest najlepszym algorytmem szyfrowania bezprzewodowego.

5. Wprowadź hasło i SSID

Znajdź ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej

SSID to nazwa sieci i należy wprowadzić hasło dla każdego urządzenia, aby połączyć się z identyfikatorem SSID.

Hasło powinien być kombinacją liter, cyfr i symboli. Im prostsze hasło, tym łatwiej będzie innym uzyskać dostęp do sieci. Możesz skorzystać z Internetu generatory haseł do generowania najlepszych i najsilniejszych haseł dla Twojego Sieć bezprzewodowa.

6. Zapisz nowe ustawienia i odśwież router

Zapisz nowe ustawienia i odśwież router

Kliknij Zastosuj lub Zapisz na stronie ustawień sieci bezprzewodowej, aby zapisać wprowadzone zmiany. Wiele routery odświeża się automatycznie, a każde urządzenie podłączone do urządzenia bezprzewodowo zostaje odłączone od sieci i należy je ponownie podpisać.

Aby odświeżyć siły routera, wyłącz go i policz do 10. Następnie włącz go ponownie i poczekaj, aż cykl rozruchu dobiegnie końca. Jeśli router nie odświeża się automatycznie, musisz to zrobić ręcznie.

CZYTAĆ:  Szybki dostęp do regulacji głośności Androida z paska powiadomień

Pamiętaj o wpisaniu nowego loginu i hasło ustawienia na wszystkich urządzeniach, z którymi jesteś na stałe podłączony sieć bezprzewodową. Następnie zwiększyć Wi-Fi bezpieczeństwa, zaleca się zmianę hasło routera co sześć miesięcy.

Pobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmopłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania