Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak ustawić priorytet Wi-Fi na dowolnym smartfonie z Androidem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ustawić priorytet Wi-Fi na dowolnym smartfonie z Androidem

Wi-Fi to bez wątpienia jedna z najczęściej używanych funkcji w każdym smartfonie. Ze względu na wysokie koszty i niskie prędkości związane z mobilną transmisją danych, często jesteśmy podłączeni do połączenia Wi-Fi, czy to w domu, czy w miejscu pracy.

Posiadanie większej liczby połączeń Wi-Fi często sprawia, że ​​praca jest nieco uciążliwa i wymaga ręcznego przełączania między zapisanymi sieciami, aby uzyskać optymalną prędkość transmisji danych. Problem ten jest szczególnie widoczny w miejscach pracy lub dużych domach, gdzie dostępnych jest wiele połączeń Wi-Fi dla każdego konkretnego obszaru.

Żyjąc w czasach, gdy nawet codzienne zadania, takie jak ustawianie alarmów, można regulować za pomocą asystentów głosowych opartych na sztucznej inteligencji, ręczne ustalanie priorytetu połączenia Wi-Fi na telefonie z Androidem jest dość sprzeczne z intuicją. Niestety, Android nie zintegrował jeszcze funkcji ustalania priorytetów Wi-Fi w menu ustawień. Tylko nieistniejąca już pamięć ROM CyanogenMod była wyposażona w wbudowaną funkcję „Ustaw priorytet Wi-Fi”. Osoby korzystające z innych wersji Androida, zwłaszcza standardowych lub z nieco zmodyfikowanymi interfejsami użytkownika, muszą polegać na aplikacjach innych firm, aby nadać priorytet jednej zapisanej sieci Wi-Fi przed drugą.

Jaka jest najlepsza aplikacja do ustalania priorytetów Wi-Fi na Androidzie?

W Google Play dostępnych jest mnóstwo aplikacji, które umożliwiają ustawienie priorytetu Wi-Fi, ale tylko kilka z nich pomyślnie wykonuje to zadanie. Wśród nich A bezpłatna aplikacja o nazwie WiFi Prioritizer to jest to, co polecamy. WiFi Prioritizer istnieje już od dłuższego czasu i został zbudowany przez programistę o imieniu Robert Botha. Największą zaletą aplikacji jest to, że jest lekka i łatwa w obsłudze. Jest to bezproblemowa implementacja, która dla niektórych może wydawać się nudna i nieatrakcyjna.

Rekommenderad:  Jak usunąć Facebook Grupa: Przewodnik krok po kroku

Jak korzystać z priorytetyzatora Wi-Fi?

  • Po pobraniu i zainstalowaniu WiFi Prioritizer na telefonie wystarczy otworzyć aplikację i włączyć opcję Włącz zaplanowane zadanie. To skutecznie uruchomi proces ustalania priorytetów zapisanych sieci Wi-Fi.
  • Następnie przejdź do Ustawień, naciskając ikonę menu (reprezentowaną przez trzy ułożone kolejno pionowe kropki). W menu Ustawienia kliknij Interwał odświeżania. Domyślnie interwał odświeżania jest ustawiony na 60 sekund. Możesz zmniejszyć prędkość interwałową do tak niskiego, jak 5 sekund, podczas których Twój smartfon będzie bardzo szybko wyszukiwał nowe połączenia Wi-Fi, zapewniając w ten sposób niemal nieprzerwane surfowanie. Mając to na uwadze, ustawienie tak małego interwału odświeżania może mieć wpływ na żywotność baterii.
  • Następnie wróć do ekranu głównego aplikacji i nadaj priorytet istniejącym połączeniom Wi-Fi zgodnie ze swoimi preferencjami. Na wypadek, gdybyś chciał wykluczyć jakąś konkretną sieć z listy priorytetów, odznacz zapisaną sieć. Możesz przeciągać i przenosić sieci na liście, aby ustawić niestandardową kolejność priorytetów.
  • Co więcej, aplikacja WiFi Prioritizer umożliwia ustawienie siły sygnału w celu połączenia lub rozłączenia się z zapisaną siecią. W takim przypadku nastąpi automatyczna migracja do sieci o wyższym priorytecie i posiadającej lepszą siłę sygnału.
  • Aby wyłączyć funkcję ustalania priorytetów Wi-Fi, przełącz opcję Włącz harmonogram zadania do pozycji wyłączonej. Ci, którzy chcą wyłączyć tę funkcję na stałe, mogą również odinstalować aplikację ze swojego smartfona.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje wiele aplikacji, które obiecują pomóc Ci ustawić priorytet Wi-Fi na Androidzie, ale prawie żadna z nich nie działa na tyle dobrze, aby zasługiwać na wzmiankę. Na razie możesz korzystać z aplikacji WiFi Prioritizer, o której wspominaliśmy powyżej, która działa jak urok.