Jak ustawić rozdzielczość ekranu na Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 pochodzi z wyświetlaczem Quad HD. Oferuje ostrą rozdzielczość i jest doskonałym wyborem, jeśli jesteś miłośnikiem wyświetlaczy na smartfony. Świetny wyświetlacz; wymaga jednak wielkich opcji dostosowywania. Samsung oferuje opcję dostosowania rozdzielczości ekranu do żądanej wartości. Ale pytanie brzmi: jak dostosować rozdzielczość ekranu w Samsungu Galaxy Note 9?

W tym artykule przedstawimy proste i praktyczne rozwiązanie umożliwiające dostosowanie rozdzielczości ekranu w urządzeniu. Wykonaj następujące kroki, aby uzyskać maksymalną wartość wyraźnego wyświetlacza.

Zobacz także: Jak rozwiązać problemy z wolnym ładowaniem Galaxy Note 9

Przed uaktualnieniem ekranu do nowszej i lepszej rozdzielczości należy rozważyć żywotność baterii. Problem z ostrzejszymi wyświetlaczami polega na zużyciu większej ilości energii podczas korzystania z telefonu w ciągu dnia. Dlatego zamiast pojedynczego ładowania dziennie możesz wielokrotnie szukać ładowarki.

Używanie wyższej rozdzielczości przez długi czas może również obciążać baterię smartfona. Twoja bateria słabnie z powodu zwiększonego zapotrzebowania na wyświetlacz. Spowoduje to skrócenie żywotności baterii. Więc jakie może być możliwe rozwiązanie? Jak uzyskać ostrzejszy ekran, który nie wpływa na baterię?

Samsung Galaxy Note 9 daje opcję zwiększenia rozdzielczości ekranu do 2960 × 1440. Może to być bardzo pociągające, szczególnie jeśli jesteś kimś, kto kocha kolory. Ale, jak widzieliśmy w powyższym fragmencie, może to być potencjalnie szkodliwe dla baterii telefonu.

W tym przypadku najlepszym wyborem jest użycie optymalnej rozdzielczości ekranu. Rozdzielczość ekranu 1480 × 720 jest nie tylko wystarczająco ostra, ale także oszczędza baterię. Czas pracy baterii wystarczy do korzystania z ulubionych aplikacji i grania w gry wideo.

Jeśli chodzi o lepszy wyświetlacz w porównaniu z lepszą żywotnością baterii, zawsze wybieraj jej żywotność. W dłuższej perspektywie będzie ci najlepiej służyć. Pozory zewnętrzne są zwodnicze. Nie?

Dostęp do ustawień można uzyskać, przesuwając palcem w dół od góry ekranu. Tam zobaczysz ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu. Naciśnięcie tej ikony koła zębatego spowoduje przejście do panelu ustawień.

Możesz też otworzyć menu telefonu i poszukać tej samej ikony.

Następnie musisz zlokalizować miejsce, w którym jest napisane „display”. Tutaj znajdziesz wszystkie ustawienia związane z wyświetlaczem telefonu. Może to obejmować zmianę tapety, motywów ekranu głównego i ekranu blokady telefonu oraz dostosowanie rozdzielczości ekranu.

Stuknij w zakładkę Wyświetlacz.

Po dotknięciu wyświetlacza zobaczysz wiele opcji na ekranie. Teraz musisz przewinąć w dół do samego końca, aby znaleźć opcję zmiany rozdzielczości ekranu. Stuknij zakładkę „rozdzielczość ekranu”, aby dostosować ją do swoich potrzeb.

Samsung Galaxy Note 9 daje trzy opcje rozdzielczości ekranu. Te trzy opcje to HD, FULL HD i WQ HD. Wybierz ten, który wolisz, aby zwiększyć moc wyświetlania telefonu. Standard HD to podstawowa rozdzielczość ekranu. FULL HD i WQ HD są ostrzejsze niż zwykłe HD. Mogą poprawić kolory i przejrzystość na ekranie.