Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak ustrukturyzować program Brand Affiliate

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak ustrukturyzować program Brand Affiliate

Posiadanie programu partnerskiego dla Twojej firmy to doskonały sposób na przyciąganie nowych klientów, nawiązywanie kontaktów oraz zwiększanie ruchu i sprzedaży — jeśli odpowiednio go skonfigurujesz. Ustalenie, jak przeprowadzić udany program, który zapewni Twojej firmie najlepszą wartość, może być trudne. Na tym blogu przedstawiamy przewodnik krok po kroku, jak rozpocząć i ustrukturyzować program partnerski Twojej marki.

Co to jest program partnerski?

Prawdopodobnie jesteś już zaznajomiony z marketingiem afiliacyjnym, więc powiemy krótko. Podsumowując, program partnerski polega na tym, że współpracujesz z osobą w celu promowania swojego produktu lub usługi i oferujesz jej w zamian prowizję. Zazwyczaj osoby te mają jakiś wpływ online lub społecznościowy i dlatego mają najlepszą pozycję do kierowania ruchem i sprzedażą w Twojej witrynie. Partnerzy to często popularni blogerzy, właściciele stron internetowych, osoby mające wpływ na media społecznościowe lub ktokolwiek z zaangażowaną bazą obserwujących.

Niektóre typowe korzyści, jakie programy partnerskie mają dla marek, obejmują:

 • Są efektywną kosztowo formą marketingu
 • Mogą szybko zwiększyć sprzedaż i ruch
 • Mogą zwiększyć świadomość i reputację Twojej marki

Dowiedz się więcej o ich zaletach Tutaj.

Teraz, gdy masz już odświeżone informacje na temat programu partnerskiego, przejdźmy do struktury programu!

Krok 1: Określ swoje cele

Zanim zaczniesz, pamiętaj o zawężeniu kluczowych korzyści, jakie Twoja marka chce osiągnąć dzięki programowi partnerskiemu. Ustalenie celów może pomóc Ci zdecydować, z kim chcesz pracować, z iloma partnerami potrzebujesz, z jakiej platformy korzystać itp. Oto kilka przykładów:

 • Zarabiaj 500 $ na sprzedaży partnerskiej miesięcznie
 • Zwiększ rankingi SEO
 • Współpracuj z 30 partnerami więcej na kwartał
 • Dodawaj miesięcznie 30 wysokiej jakości treści generowanych przez użytkowników

Krok 2: Wybierz produkt, który ma promować Twój partner

Wprowadzenie nowego produktu? Buduj świadomość tego i generuj społeczny dowód słuszności, zlecając promowanie go swoim partnerom. Upewnij się, że wybierasz produkt, który ma wystarczająco wysoką marżę zysku, abyś nadal mógł z niego czerpać zyski, a jednocześnie być w stanie dać partnerowi hojną prowizję, która wynagrodzi go za promocję.

Rekommenderad:  Jak tworzyć makiety w Canva

Wybór odpowiednich produktów dla Twojego programu partnerskiego może zadecydować o jego sukcesie — wybierz więc coś, czym Twoi partnerzy mogą się ekscytować i upewnij się, że jest to zgodne z ich niszą.

Krok 3: Ogranicz swój budżet

Ważne jest, aby obliczyć swój budżet podczas tworzenia programu partnerskiego, aby nie przepłacać w żadnym obszarze i nie zmniejszać zysków.

Aby utworzyć budżet, określ:

 • Ile kosztuje Twoja firma pozyskanie nowych klientów
 • Koszty podarowania produktu i realizacji dla podmiotów stowarzyszonych (jeśli planujesz podarować im produkt)
 • Ile jesteś w stanie i chcesz zapłacić za prowizje partnerskie (jednocześnie je motywując)
 • Na ilu partnerów możesz sobie pozwolić
 • Czy planujesz płacić swoim partnerom za potencjalnego klienta, kliknięcie lub sprzedaż?
 • Czy stać Cię na zakup partnerskich platform technologicznych niezbędnych do odniesienia sukcesu? A może zajmiesz się tym wewnętrznie? A jakie to są koszty?

Krok 4: Utwórz oś czasu

Ustalenie harmonogramu pomoże Ci ustalić, kiedy należy zacząć kontaktować się z podmiotami stowarzyszonymi i kiedy jest najlepszy czas na uruchomienie programu.

Myśleć o:

 • Kiedy Twój produkt zostanie wprowadzony na rynek
 • Wakacje
 • Nadchodzące wyprzedaże lub promocje
 • Wszelkie inne programy współpracy i programy partnerskie
 • Ile czasu zajmie Ci znalezienie partnerów
 • Ile czasu zajmie skontaktowanie się z wybranymi podmiotami stowarzyszonymi i przyjęcie ich na pokład

Zasadniczo chcesz podkreślić, jaki jest najlepszy czas dla Twojej marki na uruchomienie programu i dać sobie wystarczająco dużo czasu na wdrożenie partnerów stowarzyszonych i odpowiedzieć na wszelkie ich pytania.

Krok 5: Zawęź grupę docelową

Prawdopodobnie masz już dobre pojęcie o tym, kim są Twoi odbiorcy docelowi, ale jest to kluczowy krok do uruchomienia programu. Upewnienie się, że wiesz, kogo Twoi odbiorcy śledzą w celu uzyskania rekomendacji produktów i na jakiej platformie spędzają większość czasu, może pomóc Ci w wyszukiwaniu podmiotów stowarzyszonych.

Zanim zaczniesz szukać influencerów/partnerów, z którymi chcesz współpracować, dowiedz się o swoich docelowych odbiorcach:

 • Czy spędzają większość czasu na Instagram? YouTube? Pinterest? TIK Tok?
 • Czy są bardziej skłonni do interakcji z treściami wideo lub obrazami?
 • Od kogo Twoi odbiorcy oczekują rekomendacji produktów?
Rekommenderad:  Jak zmniejszyć rozmiar pędzla w gimp?

Gdy znasz odpowiedź na te pytania 3 pytania, możesz zacząć kontaktować się z podmiotami stowarzyszonymi!

Krok 6: Znajdź influencerów i skontaktuj się z nimi

Teraz, gdy zawęziłeś grono odbiorców, możesz rozpocząć docieranie do influencerów! Ponieważ już wiesz, na jakich platformach Twoi konsumenci spędzają najwięcej czasu, będziesz mógł zawęzić wyszukiwanie, aby znaleźć influencerów na zidentyfikowanych platformach. Pamiętaj by:

 • Badania 3-4 niszowe hashtagi, o których piszą twoi idealni influencerzy
 • Bądź selektywny i ukierunkowany – nie chcesz pracować z byle kim!
 • Wybierz influencerów, którzy mają wspólne zainteresowania, które uzupełniają Twoją markę
 • Poszukaj wpływowych osób z zaangażowanymi obserwującymi – duża liczba obserwujących nie zawsze jest lepsza
 • Określ, jak swobodna lub szczegółowa ma być Twoja prezentacja – e-mail czy DM?

Myślisz o influencerach, ale nie masz pojęcia, jak do nich podejść? Stworzyliśmy sześć szablonów e-maili i wiadomości DM dla wpływowych osób, których możesz użyć, aby bez obaw dotrzeć do wpływowych osób!

Krok 7: Skonfiguruj linki śledzące

Jest to jedna z najważniejszych części ze wszystkich — budowanie linków śledzących programu partnerskiego. Linki śledzące są używane głównie do śledzenia ruchu i sprzedaży każdego partnera, dzięki czemu możesz dokładnie zarządzać prowizjami. Można to zrobić we własnym zakresie, ale wymaga to pewnych zasobów technicznych, którymi może dysponować Twój zespół lub nie — zwłaszcza jeśli współpracujesz z wieloma podmiotami stowarzyszonymi. Najprostszym sposobem na rozpoczęcie jest skorzystanie z platformy zaprojektowanej specjalnie dla programów partnerskich.

Niektóre popularne platformy śledzenia podmiotów stowarzyszonych obejmują:

 • Rozwijaj koszyk
 • Stuknij Filozofia
 • SamCart

Możesz dowiedzieć się więcej o tych platformach Tutaj.

Wyzwania, których należy być świadomym

Teraz, gdy omówiliśmy już etapy tworzenia programu partnerskiego, omówmy wyzwania, na jakie Twoja marka powinna być przygotowana.

 1. Pomiar i śledzenie – Dokładne śledzenie za pomocą kuponów lub linków umożliwiających śledzenie może być trudne, ponieważ czasami potrzeba wielu punktów kontaktu, zanim konsument będzie gotowy do zakupu. Oznacza to, że niektórzy konsumenci mogą zobaczyć podmiot stowarzyszony promujący produkt w sierpniu i kupić go dopiero kilka miesięcy później, więc sprzedaż nie zostanie przypisana pierwotnemu wprowadzeniu produktu.
 2. Kierownictwo – Im więcej masz podmiotów stowarzyszonych, tym więcej czasu zajmuje ich odpowiednie wynagradzanie i zarządzanie nimi.
 3. To krzywa uczenia się – Nauczenie się, jak korzystać z oprogramowania programu partnerskiego, które uznasz za odpowiednie dla swojej firmy, wymaga czasu i wysiłku. Upewnienie się, że uczysz się, jak prawidłowo korzystać z oprogramowania z korzyścią dla Twojej firmy, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego programu.
 4. Wyszukiwanie i zarządzanie podmiotami stowarzyszonymi – Upewnienie się, że znajdujesz odpowiednich influencerów i docierasz do nich, może być trudne. Od znalezienia wpływowych osób w swojej niszy, przez stworzenie idealnego przekazu, po wzbudzenie ich zainteresowania Twoją marką i zarządzanie nimi po drodze, może to wymagać wielu zasobów i praktyki, aby strona partnerska Twojego programu działała płynnie.
Rekommenderad:  Nadszedł czas, aby stworzyć swój Snapchat na swój ślub: elementy logistyczne i kreatywne do rozważenia

Programy partnerskie związane z marką mogą pomóc w budowaniu świadomości marki, zwiększaniu sprzedaży i zachęcaniu większej liczby osób do publikowania informacji o Twojej marce i jej produktach, ale mogą też być ogromnym przedsięwzięciem. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu osób wpływających na jakość, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele, Statusphere pomoże Ci się z nimi skontaktować i zarządzać współpracą od początku do końca. Skontaktuj się z specjalista od marketingu influencerów uczyć się więcej.