Jak usunąć historię Zelle

Zelle to szybki i bezpieczny sposób na wysyłanie i odbieranie pieniędzy w Internecie. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji Zelle, jeśli Twój bank nadal nie obsługuje tej funkcji lub za pomocą aplikacji bankowej. Może być prawdziwym ratownikiem dla płatności w ostatniej chwili lub pomocy przyjacielowi w nagłych wypadkach.

Jeśli Zelle jest partnerem Twojego banku, nie musisz nawet pobierać nowej aplikacji. Możesz uzyskać dostęp do Zelle z aplikacji bankowej, której już używasz. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawdzić, czy Twój bank obsługuje aplikację – na oficjalnej stronie internetowej Zelle znajduje się lista wszystkich partnerów.

Aby rozpocząć, nie musisz wiele robić: wpisz adres e-mail lub numer telefonu osoby, do której chcesz wysłać pieniądze, wybierz kwotę, którą chcesz wysłać, a oni ją otrzymają tylko kilka minut.

Jak zapisać się do Zelle

Rejestracja do Zelle jest bardzo prosta. Jeśli Twój bank to obsługuje, możesz użyć nazwy użytkownika i hasła, których zwykle używasz w aplikacji do bankowości internetowej. Będziesz oczywiście przekazywać te informacje za pośrednictwem bezpiecznej witryny swojego banku, aby zabezpieczyć swoje konto i pieniądze.

Jednak Zelle będzie wymagać nowego hasła, aby być bardziej bezpiecznym. Możesz to skonfigurować po połączeniu Zelle ze swoim kontem bankowym. Następnym razem, gdy chcesz zalogować się do aplikacji Zelle, użyj tego nowego hasła. Jeśli opcje Touch ID lub odcisk palca są dostępne w smartfonie, możesz ich również użyć.

Jeśli Twój bank nie obsługuje Zelle, pobierz aplikację na iOS lub Android i zarejestruj się. Musisz podać swoje dane osobowe, adres e-mail, numer telefonu i numer karty. Możesz korzystać zarówno z karty Visa, jak i Mastercard, o ile są one połączone z kontem bankowym w USA. Karty kredytowe nie są akceptowane.

Rejestracja jest zakończona w ciągu kilku sekund, a Ty możesz wysyłać i odbierać pieniądze za pomocą Zelle.

Jak wysłać pieniądze na Zelle

Każdy, kto ma konto bankowe w USA i jest zarejestrowany w Zelle, może otrzymać pieniądze od Ciebie.

Nie zaleca się jednak wysyłania pieniędzy do osób, których nie znasz i którym nie ufasz. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nie można anulować płatności po jej potwierdzeniu, a pieniądze są zazwyczaj przesyłane w ciągu kilku minut.

Jedynym przypadkiem, w którym możesz anulować płatność, jest to, że osoba, do której wysłałeś pieniądze, jeszcze się nie zarejestrowała. Ale nie możesz tego wiedzieć, jeśli dokonujesz płatności na rzecz osoby, której nie znasz i której nie ufasz.

Możesz wysyłać ludziom pieniądze, podając ich numer telefonu lub adres e-mail, a wszystko możesz sfinalizować w ciągu minuty lub dwóch.

 1. Zaloguj się do aplikacji bankowej lub aplikacji Zelle.
 2. Jeśli korzystasz z aplikacji bankowej, znajdź opcję o nazwie Wyślij pieniądze za pomocą Zelle. Nazwa może być inna w różnych aplikacjach bankowych, ale powinna być podobna do tej. Zwykle znajduje się w menu Przelew lub Płatności.
 3. Dodaj adres e-mail lub numer telefonu odbiorcy albo wybierz osobę z listy odbiorców, jeśli nie wysłałeś jej po raz pierwszy.
 4. Wpisz kwotę, którą chcesz wysłać.
 5. Wybierz konto, z którego chcesz wysłać te pieniądze. Twoja aplikacja Zelle może być połączona z więcej niż jednym kontem, jeśli je masz.
 6. Sprawdź wszystkie informacje jeszcze raz, aby upewnić się, że wszystko wpisałeś poprawnie przed zamknięciem płatności, dotykając opcji Wyślij.

Gdy wysyłasz pieniądze za pomocą Zelle po raz pierwszy, musisz zweryfikować swoją tożsamość. Możesz to zrobić, używając kodu dostępu, który otrzymasz po wysłaniu pieniędzy. Po potwierdzeniu tożsamości Twoje pieniądze zostaną wysłane, a Ty i odbiorca otrzymacie powiadomienie. Powinny one otrzymać pieniądze w ciągu kilku minut, ale jeśli kwota jest duża, mogą czekać na jeden dzień roboczy.

Jak usunąć historię Zelle 1

Gdzie mogę zobaczyć moją historię płatności?

Możesz sprawdzić historię transakcji w dowolnym momencie. Można to zrobić albo w aplikacji do bankowości internetowej, albo bezpośrednio w Zelle.

W zależności od banku transakcje Zelle można znaleźć w obszarze Transakcje lub Płatności, po kliknięciu opcji Poprzednie płatności lub Historia.

Jeśli chcesz zobaczyć swoją aktywność Zelle w aplikacji Zelle, otwórz Aktywność, aby przejrzeć wszystkie otrzymane i wysłane płatności. Jeśli zauważysz płatność o statusie „w toku”, może to oznaczać, że odbiorca nie zarejestrował się jeszcze w Zelle. Muszą to zrobić, aby otrzymać od ciebie pieniądze.

Czy mogę usunąć historię płatności?

Od pewnego czasu korzystasz z Zelle, dokonałeś kilku transakcji, ale teraz chcesz zacząć od nowa i usunąć całą swoją aktywność z aplikacji.

Niestety nie będzie można usunąć poprzednich płatności z listy działań. W ten sposób może być lepiej – jeśli możesz usunąć swoją poprzednią aktywność, nie będziesz w stanie sprawdzić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Lista transakcji może udowodnić, że dokonałeś określonej płatności.

Jeśli jednak chcesz usunąć osobę z listy odbiorców, możesz to zrobić. Usunięcie odbiorcy odbywa się również w kilku prostych krokach, które są podobne w każdej aplikacji bankowości internetowej.

 1. Po wybraniu opcji wysyłania pieniędzy za pomocą Zelle pojawi się również przycisk Zarządzaj odbiorcami.
 2. Stuknij Zarządzaj odbiorcami. W tym menu możesz dodać nowego odbiorcę, edytować informacje o istniejących lub usunąć odbiorcę.
 3. Wybierz nazwę odbiorcy, którego chcesz usunąć.
 4. Stuknij Edytuj.
 5. Stuknij Usuń odbiorcę i, jeśli to konieczne, stuknij ponownie, aby potwierdzić.
 6. Zapisz zmiany.

Podwójne sprawdzanie jest istotne

Przechowywanie historii aktywności to dobry sposób na śledzenie wszystkich płatności i upewnienie się, że nie popełniłeś żadnych błędów. Jeśli osoba, która miała otrzymać Twoje pieniądze, skarży się na ich nieotrzymanie, zawsze możesz dwukrotnie sprawdzić informacje, otwierając działalność Zelle lub skontaktować się z obsługą klienta w przypadku problemu. Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie błędom – sprawdź wszystko trzy razy, zanim wyślesz pieniądze.

Jak często sprawdzasz swoją historię aktywności na Zelle? Czy kiedykolwiek wysłałeś pieniądze niewłaściwej osobie? Podziel się swoimi doświadczeniami z Zelle w sekcji komentarzy poniżej!