Jak usunąć kogoś z grupy wiadomości tekstowych na iPhonie

Jeśli chcesz usunąć kogoś z grupy wiadomości tekstowych na iPhonie, jest to łatwiejsze niż myślisz w iMessage. Ten samouczek został zainspirowany osobistym doświadczeniem jednego z członków naszego zespołu, który był trollowany w grupie wiadomości, w której byli częścią. Osoba, o której mowa, celowała w naszego przyjaciela i nie pozwalała mu odejść, nawet gdy inni w grupie poprosili go o upuszczenie. Musieliśmy go usunąć z grupy SMS-ów.

TechJunkie wie, że nie jesteśmy jedynymi, którzy cierpią z powodu tego rodzaju toksyczności, dlatego zebraliśmy ten post. Najpierw pokażę ci, jak usunąć kogoś z grupy wiadomości w iMessage, a następnie omówię mechanizmy radzenia sobie z problemami w zarządzaniu trollami w wątkach wiadomości tekstowych iPhone'a i innych miejscach. Trolle to ludzie, którzy celowo obrażają lub prowokują innych do rozpoczęcia sporu (np. „Wojny z płomieniami”) w mediach społecznościowych, forach internetowych, grupach wiadomości tekstowych i innych miejscach.

Usuń kogoś z grupy wiadomości tekstowych w iMessage

Nawet jeśli nie jesteś trollowany, bycie dodanym do szczególnie aktywnej grupy lub grupy o ekstremalnych poglądach politycznych lub religijnych może być uciążliwe. Bez względu na powody, dla których chcesz usunąć kogoś z grupy wiadomości tekstowych, możesz to łatwo zrobić na iPhonie, nawet jeśli elementy sterujące są trochę ukryte.

Pamiętaj tylko, że wszyscy na czacie grupowym muszą używać iMessage (niebieskie bąbelki czatu); to nie będzie działać ze zwykłymi czatami grupowymi SMS lub MMS (zielone bąbelki czatu). Potrzebujesz także co najmniej trzech innych osób na czacie grupowym (łącznie cztery osoby) Usunąć opcja pojawienia się.

 1. Otwórz czat grupowy, z którego chcesz kogoś usunąć, i dotknij kręgów ze zdjęciem profilowym u góry okna
 2. Stuknij w ja pojawia się po prawej stronie, aby otworzyć listę członków grupy.
 3. Przesuń w lewo po nazwisku osoby, którą chcesz usunąć
 4. Wybierz Usunąć kiedy pojawi się wyskakujące okienko.

  Jak usunąć kogoś z grupy wiadomości tekstowych na iPhonie 1

 5. Wybierz Usunąć ponownie, aby potwierdzić.

To natychmiast usuwa tę osobę z grupy wiadomości.

Wycisz rozmowę w iMessage

Jeśli ktoś jest bardziej irytujący niż toksyczny, lepiej wyciszyć rozmowę. Wiąże się to z mniejszym wysiłkiem i pozwala uniknąć konfrontacji.

 1. Otwórz czat grupowy na iPhonie i dotknij kręgu zdjęć profilowych w górnej części okna
 2. Stuknij w ja opcja, gdy pojawia się, aby wyświetlić listę członków grupy.
 3. Wybierz Ukryj alerty na dole okna grupy.

Jak usunąć kogoś z grupy wiadomości tekstowych na iPhonie 2

Spowoduje to zatrzymanie wszelkich alertów konwersacyjnych uderzających w telefon, skutecznie je ignorując.

Możesz także zatrzymać wiadomości od osoby w grupie.

 1. Otwórz czat grupowy na iPhonie.
 2. Wybierz niebieską „i” dla ikony Informacje w prawym górnym rogu, aby otworzyć listę członków grupy.
 3. Wybierz osobę, którą chcesz zablokować, i wybierz opcję Blokuj tego rozmówcę.
 4. Wróć do okna Grupy i wybierz Gotowe.

Ten ostatni krok jest ważny, ponieważ iMessage nie zawsze blokuje osobę, chyba że potwierdzisz to w oknie grupy.

Jak usunąć kogoś z grupy wiadomości tekstowych na iPhonie 3

Rozpocznij nowy czat grupowy bez trolla

Jeśli to nie Ty zainicjowałeś czat grupowy, a inni reagują na trolla, być może będziesz musiał po prostu usunąć się z czatu grupowego, a następnie założyć nową grupę wiadomości, która wyklucza trolla. Jeśli następnie wyślesz wiadomość informującą grupę, dlaczego utworzyłeś nową grupę wiadomości, ludzie mogą wyciszyć się lub usunąć z oryginalnej grupy i kontynuować bardziej cywilną rozmowę w nowej grupie.

Przekazanie trolli w grupach wiadomości

Każda wioska jako idiota taka sama jak każda sieć społecznościowa lub grupa wiadomości ma swojego trolla. Dzięki mediom społecznościowym i rozmowom grupowym wszyscy mają okazję do wypowiedzenia się i niestety stare powiedzenie „Jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, nie mów nic”, wydaje się, że zostało zapomniane rogi Internetu.

Jeśli jesteś celem toksycznej osoby, nauczenie się, jak sobie z nią radzić, może uniknąć konieczności ucieczki od grup lub mediów społecznościowych i zapewnić prawdziwy spokój ducha.

Oto kilka sposobów radzenia sobie z trollami online.

Nie karm trolla

Wszyscy słyszeli powiedzenie „Nie karm trolla”. To dlatego, że to prawda. Większość osób, które działają online, potrzebuje informacji zwrotnych od swoich ofiar, aby mogły się rozwijać. Jeśli odmówisz im uwagi lub konfliktu, którego pragną, wkrótce przestaną i ruszą dalej. Trolle pragną uwagi i reakcji emocjonalnych, więc jeśli troll nie otrzyma odpowiedzi, ich próba trollowania zakończy się niepowodzeniem.

Kiedy ludzie mówią „zignorujcie ich, a oni odejdą”, istnieje ku temu prawdziwy powód psychologiczny. To jest jak pętla zwrotna. Ktoś mówi coś tylko po to, aby uzyskać reakcję. Każda ich reakcja powoduje ich karmienie i zachęca do dalszych. Nie karm tej potrzeby, a oni są zmuszeni do zaspokojenia się gdzie indziej.

Pamiętaj, że podstawową zasadą postępowania z trollami jest: Nie karm trolli.

Zachowaj spokój

W sytuacji grupowej bardzo łatwo jest wyjść na trolla, zachowując spokój. Nawet jeśli krzyczysz lub rzucasz rzeczami w swoim pokoju, dopóki jesteś fajnym klientem na czacie grupowym, wygrasz.

Oznacza to, że nie musisz odpowiadać w naturze lub pochylać się do ich poziomu i reagować w uzasadniony i rozsądny sposób, jeśli w ogóle musisz odpowiedzieć. W większości sytuacji najlepiej nie reagować, gdy tylko zdasz sobie sprawę, że ktoś jest trollem. Czasami potrzeba trochę interakcji, aby uświadomić sobie, że masz do czynienia z trollem.

Jeśli okaże się, że ty i inni już zareagowaliście na trolla, zwracając na nich uwagę, nadal nie jest za późno, aby przestać go karmić, zagłodzić trolla i pozwolić, aby konflikt stracił rozpęd.

Nie daj im wymówki

Często ludzie trollują nas, ponieważ pozwalamy im to robić. Zastanów się, co mówisz online i jak można go zabrać lub zinterpretować. Wszyscy widzieliśmy, jak tweet lub wiadomość zostały wyjęte z kontekstu i zakończyły się wojną płomieni, a oryginalna wiadomość została usunięta wraz z kontem tej osoby.

Nie dotarcie do tego punktu może mieć poważne korzyści dla zdrowia psychicznego. Poświęcenie dodatkowych dwóch sekund na przeczytanie wiadomości lub wzięcie oddechu i zastanowienie się przed odpowiedzią na wiadomość może całkowicie uniemożliwić trollowanie. Trolle nie są warte stresu i energii emocjonalnej.

Pamiętaj, nie karm trolli.

Czy masz jakieś sugestie, jak unikać trolli w grupach wiadomości tekstowych, mediach społecznościowych i forach internetowych? Jeśli tak, prosimy o komentarz poniżej.