Jak usunąć konto Gmail na stałe w telefonie z Androidem w 2022 roku?

Jak usunąć konto Gmail na stałe w telefonie z Androidem w 2022 roku? 1

Jeśli używasz urządzenia z Androidem, potrzebujesz konta Google, aby korzystać z różnych funkcji Androida. Nie możesz użyć Google Play Store lub inne usługi, jeśli nie masz konta Google. Wraz z kontem Google otrzymujesz swój identyfikator Gmaila, którego możesz używać jako e-maila. Jednak wielu użytkowników Androida chce trwale usunąć swoje konto Gmail ze swoich urządzeń z Androidem.

Jeśli chcesz zrobić to samo, musisz po prostu trafić we właściwe miejsce. Poniżej podajemy kroki, które możesz wykonać, aby trwale usunąć swoje konto Gmail na urządzeniach z Androidem. Możesz więc po prostu postępować zgodnie z poniższym przewodnikiem krok po kroku, aby trwale usunąć swoje konto. Możesz także przeczytać o naprawie awarii Google Chrome na Windows.

Dlaczego trwale usunąć konto Gmail na Androidzie?

Mogą istnieć różne powody, dla których ludzie decydują się na usunięcie swoich kont Gmail na swoich urządzeniach. Jednym z nich jest chęć korzystania z nowego konta Gmail na swoim urządzeniu.

Sprzedając urządzenie lub zmieniając właściciela, możesz usunąć swoje konto Google lub Gmail z urządzenia. Jednak usunięcie urządzenia nie oznacza jego usunięcia. Jeśli chcesz tylko usunąć konto, możesz po prostu wylogować się z Gmaila i usunąć konto z urządzenia.

Jeśli jednak nie potrzebujesz już swojego konta Gmail lub Google i chcesz je trwale usunąć, możesz to zrobić. Z urządzenia z Androidem możesz trwale usunąć swoje konto.

A poniżej opisaliśmy kroki, aby to zrobić. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższe kroki, aby rozwiązać ten problem. Poniżej przedstawiamy przewodnik krok po kroku dotyczący trwałego usuwania konta Gmail na smartfonie lub tablecie z Androidem.

Rzeczy do zrobienia przed trwałym usunięciem konta Gmail

Zanim przejdziesz dalej i trwale usuniesz swoje konto Gmail na swoim urządzeniu, musisz zadbać o kilka rzeczy.

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że po trwałym usunięciu konta stracisz wszystkie dane z konta Google. Dlatego przed usunięciem konta należy wykonać kopię zapasową danych.

Obejmuje to całą Twoją pocztę e-mail, kontakty zapisane na koncie Google, kopie zapasowe zdjęć i inne rzeczy, które otrzymujesz dzięki usługom Google.

Dlatego powinieneś zrobić kopię zapasową, a następnie przystąpić do usuwania konta. Gdy konto zostanie usunięte, nie będziesz mieć dostępu do swoich danych. Po prostu zrób kopię zapasową i usuń swoje konto z urządzenia.

Jak trwale usunąć konto Gmail na Androidzie?

usuń konto Gmail na stałe Android

  1. Przede wszystkim otwórz opcję Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem.
  2. Przewiń w dół, a zobaczysz ‘Google’ opcja tam. Kliknij na to.
  3. Teraz kliknij „Zarządzaj swoim kontem Google” opcja stamtąd.
  4. Przesuń i przejdź do ‘Prywatność danych’ patka.
  5. Następnie przewiń w dół, a zobaczysz „Usuń usługę Google” opcja. Kliknij na to.
  6. Teraz musisz podać hasło do konta Google. Jeśli zapomniałeś hasła, możesz je zresetować.
  7. Po wprowadzeniu hasła do konta Google kontynuuj. Zobaczysz listę usług, które możesz usunąć lub wyłączyć.
  8. Wybierz Gmail stamtąd i przejdź do usunięcia konta.
  9. Otóż ​​to. Spowoduje to usunięcie Twojego konta Gmail i utracisz możliwość korzystania z Gmaila na urządzeniu z Androidem.
  10. Możesz także wybrać „Pobierz swoje dane” opcję przed usunięciem konta Gmail na stałe, aby wykonać kopię zapasową danych.

Nie możesz ponownie aktywować konta Gmail po jego usunięciu. Więc zanim przejdziesz dalej, powinieneś wiedzieć, co robisz.

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy mogę trwale usunąć moje konto Gmail?

Tak. Możliwe jest trwałe usunięcie konta Gmail na urządzeniu z Androidem. Możesz to zrobić bez żadnych problemów. Wystarczy wykonać powyższe kroki, aby usunąć swoje konto.

Czy usunie dostęp do konta Google po usunięciu konta Gmail?

Nie. Możesz samodzielnie wybrać Gmaila i usunąć swoje konto bez żadnych problemów. Twoje konto Gmail zostanie usunięte tylko wtedy, gdy wybrałeś tylko Gmaila do usunięcia z urządzenia.

Czy potrzebuję hasła do konta Google, aby usunąć moje konto Gmail?

Tak. Jeśli chcesz usunąć konto z urządzenia z Androidem, potrzebujesz hasła do konta Google. Nawet jeśli zalogowałeś się na swoje konto Google na swoim urządzeniu, będziesz potrzebować hasła do konta na urządzeniu.

Wniosek

Tak więc, mam nadzieję, że podobał Wam się ten przewodnik dotyczący usuwania konta Gmail. Jeśli tak, możesz udostępnić go na swoich platformach społecznościowych. Aby to zrobić, użyj poniższych przycisków udostępniania. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, możesz je zadać w sekcji komentarzy poniżej. Możesz również przekazać swoją opinię w sekcji komentarzy poniżej.