Jak usunąć konto Zelle z Bank of America

Zapewniając szybkie i proste przelewy między osobami, Zelle to świetny sposób na wysyłanie pieniędzy do znajomych. Możesz zapłacić przyjacielowi za część obiadu lub wysłać pieniądze do małżonka, aby coś kupić, a Zelle upewni się, że transakcja zostanie zakończona w ciągu kilku minut.

Łącząc się z ponad 50 amerykańskimi bankami i kasami oszczędnościowymi, Zelle pozwala nawet na korzystanie z ich usług bezpośrednio z aplikacji bankowej. Dotyczy to zarówno bankowości mobilnej online. A najbardziej interesujące jest to, że Zelle nie ponosi żadnych opłat.

Usuwanie konta Zelle

Jeśli chcesz usunąć swoje konto Zelle z aplikacji bankowej, nie ma zautomatyzowanego rozwiązania tego problemu, ponieważ nie możesz tego zrobić za pomocą Zelle, aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. Jedynym sposobem na usunięcie Zelle jest zadzwonienie do banku i postępowanie zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez operatora obsługi klienta.

Jeśli chodzi o klientów Banku Ameryki, możesz znaleźć numer telefonu obsługi klienta banku bankowości mobilnej, wykonując następujące kroki:

  1. Otworzyć Strona internetowa Bank of America.
  2. W prawym górnym rogu strony głównej kliknij „Pomoc”.
  3. W menu „Jesteśmy tutaj, aby pomóc” po prawej stronie, kliknij „Sposoby kontaktu z nami”.
  4. Kliknij „Bankowość mobilna” w trzeciej kolumnie po prawej stronie.
  5. Tutaj znajdziesz numer telefonu „Obsługa bankowości mobilnej” w sekcji „Zadzwoń do nas”.Bank Ameryki

Brak programów ochrony dla użytkowników Zelle

Jeśli chcesz usunąć Zelle z aplikacji bankowości mobilnej, być może masz złe doświadczenia z jej używaniem. Najczęstszym powodem anulowania usługi jest to, że ludzie napotykają oszustwa podczas wysyłania pieniędzy do osób, których nie znają.

Jednym z typowych przykładów oszustwa jest kupowanie biletów na koncerty od innych osób przez Internet. Dotyczy to zwłaszcza dokonywania takich zakupów w witrynach takich jak Lista Craiga. Ponieważ zapewniają bezpłatną wymianę między ludźmi, żadna z tych stron internetowych nie zapewnia ochrony klienta dla transakcji dokonywanych przez użytkowników.

Gdy napotkasz oszustwo, wiąże się to z powszechną praktyką. Zaraz po tym, jak skontaktujesz się ze sprzedawcą w sprawie biletów, które chcesz kupić, poinformują Cię, że jedynym sposobem na ich opłacenie jest Zelle. Jeśli już go masz, wysyłanie pieniędzy w ten sposób jest dziecinnie proste. Jeśli nie, możesz zarejestrować się w Zelle w ciągu kilku minut. Tak więc wysyłasz ciężko zarobione pieniądze do sprzedawcy biletów i czekasz, aż bilety dotrą na Twój adres.

Niestety w tym przykładzie nigdy tego nie robią. Osoba, która „sprzedała” ci bilety, bierze twoje pieniądze i nigdy nie wysyła ci biletów. I absolutnie nic nie możesz zrobić, aby odzyskać wysłane pieniądze. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy oboje korzystacie z tego samego banku.

Powód, dla którego nie możesz nic z tym zrobić, jest prosty. Ani Zelle, ani żaden z banków partnerskich nie zapewniają żadnych programów ochrony dla przelewów realizowanych przez Zelle. Dlatego Zelle podkreśla, że ​​powinieneś wysyłać pieniądze tylko osobom, które znasz i którym ufasz. Jeśli wyślesz go do kogoś, kogo nie znasz, nie może on zagwarantować bezpieczeństwa transferu w żadnej formie ani formie.

Usuń konto Zelle z Bank of America

Jeden adres e-mail na konto Zelle

Jest też inny powód, dla którego możesz chcieć zlikwidować swoje konto Zelle w banku. Ponieważ głównym parametrem identyfikującym tę usługę jest adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, nie można używać tego samego w dwóch różnych bankach.

Aby rozpocząć korzystanie z Zelle z innym bankiem, musisz najpierw usunąć swoje konto Zelle w banku, w którym obecnie go używasz. Jeśli nie chcesz tego robić samodzielnie, możesz również skontaktować się z bankiem, z którym chcesz powiązać swoje istniejące konto Zelle. Usuną powiązanie z innym bankiem i pozwolą ci zacząć korzystać z usługi.

Uwaga: jeśli w innym banku są jeszcze transakcje, które nie zostały jeszcze rozliczone, gdy nowy bank wymusza usunięcie powiązania z tym bankiem, wszystkie oczekujące transakcje zostaną anulowane. Jeśli się spieszysz i nie możesz się doczekać, aż transakcje się zakończą, to wszystko jest w porządku. Pamiętaj tylko o utworzeniu anulowanych przelewów wychodzących po zalogowaniu się do nowej aplikacji bankowej z obsługą Zelle.

Oczywiście, jeśli masz inny adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, możesz użyć ich do złożenia wniosku o Zelle w innym banku. W ten sposób nie będziesz musiał usuwać swojego konta Zelle w bieżącym banku.

Keep Zelle Running

Niezależnie od tego, czy anulujesz Zelle w swoim banku, ponieważ wpadłeś na oszustwo na Liście Craiga, czy chcesz użyć go w innym banku, pamiętaj, że to świetna usługa. Jeśli nie chcesz używać go w banku, zawsze możesz skorzystać z aplikacji Zelle, aby płacić innym osobom bezpośrednio z telefonu komórkowego. I pamiętaj, że nigdy nie wysyłaj pieniędzy przez Zelle do osób, których nie znasz osobiście.

Czy udało Ci się usunąć Zelle ze swojej aplikacji bankowej? Czy miałeś jakieś nieprzyjemne doświadczenia z oszustami? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.