Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak usunąć nagrania głosowe z Siri i Google Assistant

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak usunąć nagrania głosowe z Siri i Google Assistant

Podczas gdy Twój asystent głosowy (czy to Siri, czy Google Assistant) może pomóc Ci w wykonywaniu większości przyziemnych zadań w znacznie efektywny sposób, dla niektórych może być zaskoczeniem informacja, że ​​ci asystenci śledzą swoje nagrania głosowe. Możliwą przyczyną – którą firmy również wspierają swoje działania – jest to, że wykorzystują te nagrania do ulepszania swoich produktów i usług. A w zamian pomóż swoim użytkownikom, sugerując im działania w bardziej efektywny sposób.

Mniej więcej w ciągu ostatniego roku badacze bezpieczeństwa odkryli, że wielu użytkowników (korzystających z osobistych asystentów) ma swoje dane osobowe w niebezpieczeństwie. Na przykład, gdy użytkownik korzysta z asystenta do wykonywania określonych czynności za pomocą poleceń, jego dźwięk (wraz z transkrypcją) jest przesyłany na serwery firmy, aby zapewnić trafny wynik. W idealnym przypadku informacje te należy usunąć wkrótce po przeprowadzeniu działania i udostępnieniu wyniku. Jednak przez większość czasu firmy przechowują kopię tych informacji w celu dalszego ulepszania swoich usług, co jest dość nieetyczne.

Jeśli używasz Siri lub Google Assistant na smartfonie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przez cały ten czas nagrania głosowe były prawdopodobnie zapisywane. Na szczęście możesz usunąć te informacje za pomocą kilku prostych kroków.

Jak usunąć nagrania głosowe z Siri

Wraz z wprowadzeniem iOS 13.2, Apple wprowadził opcję dla swoich użytkowników, co pozwala im całkowicie usunąć swoje nagrania głosowe Appleserwerów. Krok ten następuje wkrótce po Guardianie zgłoszone To Apple zatrudnił wykonawców, aby słuchali niewielkiego odsetka poleceń Siri w celu ulepszenia funkcjonalności Siri. Chociaż Apple wkrótce wyjaśniłem tylko to 0.2% żądań Siri zostało sprawdzonych i zostało powiązanych z urządzeniem użytkownika, a nie z jego numerem telefonu komórkowego Apple ID.

Aby usunąć nagrania głosowe z Siri, musisz najpierw zaktualizować system iOS do najnowszej wersji, iOS 13.2. W tym celu przejdź do > > >, pobierz i zainstaluj stamtąd aktualizację.

Po zaktualizowaniu urządzenia do systemu iOS 13.2, musisz wejść i przewinąć w dół, aż znajdziesz . Następnie dotknij go i na następnym ekranie przejdź do . Tutaj wybierz . Po zakończeniu na ekranie pojawi się komunikat „Twoja historia Siri i nagrań zostanie usunięta”.

W tym momencie trzeba po prostu zaufać Apple i wierz, że gdy Twoja prośba zostanie zaakceptowana, wszystkie Twoje nagrania głosu i dyktowania zostaną na zawsze usunięte z serwerów.

Teraz, gdy usunąłeś swoje poprzednie nagrania, równie dobrze możesz przestać Apple od nagrywania wszystkich przyszłych rozmów z Siri. W tym celu po prostu przejdź do > > > i wyłącz opcję .

Jak usunąć nagrania głosowe z Google Assistant

Kolejnym dużym graczem, który był w centrum wielu dyskusji na temat danych i prywatności użytkowników, jest Google. I bardzo podobne Applewykorzystuje także nagrania głosu swoich użytkowników Google Assistant w celu ulepszenia usług i oferowania lepszych i dostosowanych wyników. Jednak w przeciwieństwie Applektóra niedawno umożliwiła usuwanie nagrań głosowych związanych z Siri, minęło już trochę czasu, odkąd Google zaczął oferować swoim użytkownikom podobną opcję usuwania zapisanych nagrań głosowych.

Aby usunąć swoje nagrania głosowe, musisz najpierw udać się do Google – Strona Moja aktywność w przeglądarce internetowej i zaloguj się na konto, którego nagrania chcesz usunąć.

Następnie na stronie Moja aktywność naciśnij i przewiń w dół do , dotknij go i naciśnij Zastosuj. Teraz na następnym ekranie zobaczysz listę wszystkich swoich działań związanych z głosem i dźwiękiem. Naciśnij przycisk obok Szukaj swojej aktywności, wybierz i w wyskakującym alercie naciśnij

Podobnie jak możesz zapobiegać Apple nagrywając przyszłe rozmowy, możesz zrobić to samo z Google. Po prostu przejdź do , dotknij i pod opcją wyłącz .

W tym momencie usunąłeś swoje nagrania głosowe z Apple i serwerach Google, a także uniemożliwił ich usługom asystentów nagrywanie Twoich przyszłych rozmów. I szczerze mówiąc, to w zasadzie tyle, co Ty (jako użytkownik) możesz zrobić. Podobnie jak teraz, obowiązkiem tych firm jest udowodnienie swojej lojalności wobec użytkowników.

Table of Contents