Jak usunąć ścieżkę audio z wideo

Właściciele smartfonów robią codziennie wiele filmów. Na YouTube sam, ponad 300 godzin filmów przesyłanych co minuta, i to dosłownie kropla w wiadrze. Ludzie robią wszystko, od robienia krótkich filmów z dziećmi lub kotami robiącymi coś uroczego lub okropnego, po kręcenie pełnoprawnych filmów za pomocą telefonów. Ilość tego wideo YouTube z każdym rokiem ogromnie spadnie, a ten trend nie wykazuje oznak spowolnienia.

Przeczytaj artykuł, aby uzyskać więcej informacji

To oczywiście stanowi problem dla osób, które rzeczywiście zamierzają coś zrobić ze swoim filmem. W większości przypadków ścieżka dźwiękowa, która towarzyszy naszym nagraniom, jest zbyt głośna lub przechwytuje dźwięki, których nie chcemy słyszeć jak przekleństwa lub inne zakłócenia. Innym razem dźwięk, który nagrywamy, nie ma związku z naszymi intencjami do filmu – planujemy zastąpić go ścieżką dźwiękową, taką jak muzyka. W każdym razie wiele razy chcemy po prostu całkowicie usunąć komponent audio.

Niezależnie od tego, czy tworzysz wideo na własne potrzeby, czy do publikowania w Internecie, usuwanie dźwięku może być istotną częścią produkcji. Może usuwać hałas z otoczenia, usuwać głośne lub rozpraszające dźwięki lub utorować drogę do dodania ścieżki dźwiękowej do produkcji. Tak czy inaczej, najpierw musisz usunąć oryginalny komponent audio z nagrania. W tym artykule pokażę, jak usunąć część audio z nagrań.

Usuń ścieżkę audio z wideo na komputerze

Jeśli masz plik wideo na komputerze, najłatwiejszym i najpotężniejszym sposobem usunięcia ścieżki audio jest użycie niezwykle przydatnego Vlc media player. VLC może usunąć ścieżkę audio z wideo na Windows Komputery PC, Linux i Mac. Możesz także użyć iMovie na macOS. Pokażę ci, jak korzystać z obu. Zarówno VLC, jak i iMovie są całkowicie darmowe.

Jak usunąć ścieżkę audio z wideo 1

Usuń audio z wideo za pomocą VLC

VLC jest królem odtwarzaczy multimedialnych, ponieważ odtwarza prawie każdy plik wideo w dowolnym formacie i ma szereg potężnych narzędzi do edycji i manipulacji dla tych, którzy chcą kopać nieco głębiej.

 1. Otwórz VLC i wybierz Media z menu.
 2. Wybierz Konwertuj / Zapisz i Dodaj.
 3. Dodaj nośnik, z którego chcesz usunąć dźwięk, i wybierz Konwertuj z małego menu rozwijanego u dołu.
 4. Wybierz ikonę klucza obok Profilu w następnym oknie.
 5. Wybierz kartę Kodek audio i odznacz pole obok Audio w oknie.
 6. Hit Save.
 7. Wprowadź miejsce docelowe pliku u dołu okna Konwertuj.
 8. Wybierz Start, aby przekodować nośnik bez dźwięku.

Pamiętaj, aby nazwać plik inaczej w kroku 7 aby utworzyć kopię pliku i nie zastępować oryginału. W ten sposób, jeśli coś pójdzie nie tak lub chcesz cofnąć zmiany, oryginał pozostaje nietknięty. Zawsze możesz usunąć oryginał, gdy masz pewność, że go już nie potrzebujesz.

Jak usunąć ścieżkę audio z wideo 2

Użyj iMovie, aby usunąć ścieżkę audio z wideo

iMovie jest wbudowany w macOS i jest całkiem dobry do podstawowej edycji filmów i zarządzania krótkimi filmami dla mediów społecznościowych. Może usuwać audio z wideo, podobnie jak VLC. Jeśli chcesz wypróbować iMovie, możesz pobierz go stąd.

 1. Uruchom iMovie i wybierz opcję Importuj film na środku.
 2. Załaduj wideo, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Cały klip.
 3. Przeciągnij wideo na oś czasu u dołu ekranu, aby umożliwić edycję.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy oś czasu i wybierz Odłącz audio. To dzieli oś czasu na czyste wideo i czysty dźwięk.
 5. Wybierz ścieżkę audio i naciśnij Usuń.
 6. Wybierz Eksportuj z menu i zapisz gdzieś wideo.

Zapisz nośnik jako inny plik niż oryginał, aby mieć pewność, że możesz cofnąć lub powtórzyć wszelkie zmiany w stosunku do oryginału. Możesz usunąć oryginalny plik po upewnieniu się, że nowy plik jest tym, czego szukasz.

Użyj programu Adobe Premiere Pro, aby usunąć ścieżkę audio z wideo

Jeśli akurat uczęszczasz na studia w laboratorium wideo lub pracujesz w miejscu z dostępem do pakietu aplikacji Adobe Creative Cloud, możesz użyć programu Adobe Premiere Pro, aby szybko usunąć pliki audio z dowolnego filmu. Upewnij się, że masz wideo zapisane na komputerze, a następnie otwórz Premiere i utwórz nowy projekt.

Jak usunąć ścieżkę audio z wideo 3

W standardowym układzie dla programu Premiere przeciągnij i upuść wideo do biblioteki w lewym dolnym rogu wyświetlacza. Kliknij dwukrotnie ten plik, aby załadować go do monitora podglądu w lewej górnej części ekranu, a następnie kliknij i przytrzymaj ikonę wideo poniżej. Przeciągnij i upuść ikonę wideo, którą trzymasz na osi czasu, i Premiere może ustawić ustawienia sekwencji na podstawie pliku. Twój film pojawi się teraz na osi czasu z dołączonym plikiem audio.

Jak usunąć ścieżkę audio z wideo 4

Teraz wyeksportuj wideo z Premiere, upewniając się, że eksport jest ustawiony zgodnie z ustawieniami sekwencji. Wynikowy plik wideo to oryginalne wideo zaimportowane do programu Premiere bez dołączonego dźwięku, a wykonanie zajmuje tylko około trzydzieści sekund.

Jak usunąć ścieżkę audio z wideo 5

Usuń ścieżkę audio z wideo na urządzeniu mobilnym

Być może pracujesz bezpośrednio ze smartfona lub tabletu i nie masz szansy wrócić do komputera stacjonarnego lub możesz nie mieć dostępu do pulpitu. Rozwiązania przeznaczone wyłącznie na urządzenia mobilne są mniej obciążone funkcjami, ale jeśli wszystko, co musisz zrobić, to usunąć dźwięk, to aplikacja do jednego celu może wykonać zadanie za Ciebie.

Jak usunąć ścieżkę audio z wideo 6

W przypadku Androida spróbuj Wycisz wideo, ciche wideo. Robi dokładnie to, co jest napisane na etykiecie – wykonuje nagranie wideo na telefonie i usuwa ścieżkę audio przed zapisaniem. Następnie możesz użyć wideo według własnego uznania.

Jak usunąć ścieżkę audio z wideo 7

W przypadku iOS spróbuj Wycisz wideo. Działa w podobny sposób. Ma miniaturową oś czasu, w której możesz edytować wideo i zapisywać je podczas usuwania ścieżki dźwiękowej. Działa dobrze, a następnie umożliwia zapisanie lub pobranie na inne urządzenie, jeśli chcesz.

Jedynym minusem aplikacji opartych na smartfonach jest to, że są one znacznie wolniejsze niż oprogramowanie komputerowe. Procesory mobilne tak naprawdę nie muszą szybko obsługiwać dużych plików wideo (innych niż ich odtwarzanie), więc może to chwilę potrwać. Jeśli liczy się prędkość, rozwiązaniem jest rozwiązanie stacjonarne.

Usuń dźwięk za pomocą narzędzia internetowego

Jak usunąć ścieżkę audio z wideo 8

Jeśli masz powolny komputer, ale przyzwoite połączenie internetowe, możesz użyć narzędzia internetowego do usunięcia ścieżki dźwiękowej. Dostępnych jest wiele narzędzi, ale z powodzeniem korzystałem Kapwing Mute Video. Kapwing ma inne darmowe narzędzia wideo dostępne online, ale w tym przypadku narzędzie do wyciszania wideo robi wszystko, czego potrzebujemy. Daje także możliwość przycinania materiału od początku i / lub końca filmu, co może być przydatnym dodatkowym narzędziem. Powstały film nie ma znaku wodnego, a usługa jest bardzo szybka.

Masz inne sugestie dotyczące usunięcia ścieżki dźwiękowej z filmu? Jeśli tak, powiedz nam o tym poniżej!

Potrzebujesz profesjonalnego zestawu do nagrywania wideo? Sprawdź ten kompletny zestaw!

Chcesz dowiedzieć się, jak pobrać osadzone wideo z dowolnej witryny? Mamy szczegółowy post na blogu, który pokazuje, jak to zrobić!

A może chcesz dowiedzieć się, jak pobrać YouTube wideo do MP4? Nie ma problemu! Jest na to wiele bezpiecznych stron internetowych, a na naszym blogu znajduje się objaśnienie najlepszych!

Chcesz wyciszyć kogoś innego Instagram wideo? Najpierw musisz się dowiedzieć, jak go pobrać.

Możesz także dowiedzieć się, jak dodawać efekty do swoich filmów TikTok.