Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak usunąć stare e-maile w Gmailu

Boisz się, że otworzysz swój e-mail, ponieważ jest zaśmiecony niezliczonymi śmieciami. Masz głęboką potrzebę, aby raz na zawsze usunąć wszystkie śmieci, ale za każdym razem, gdy otwierasz Gmaila, sama liczba zapomnianych e-maili w skrzynce odbiorczej Cię przytłacza. Wylogowujesz się natychmiast, nie chcąc się logować ponownie.

Regularne usuwanie e-maili to dobry nawyk, ale nie każdy może to zrobić. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie jest to takie trudne, jak myślisz. Musisz poświęcić trochę czasu z harmonogramu, aby ponownie wyczyścić Gmaila!

Wierzymy, że skoro tu jesteś, zrobiłeś już pierwszy krok!

Usuwanie starych e-maili

Jeśli od zawsze opóźniasz usunięcie swojego adresu e-mail, możesz zostać zmuszony do jego wyczyszczenia. Bezpłatne konto Gmail zapewnia 15 GB przestrzeni dyskowej. Jeśli łączna pojemność wszystkich e-maili osiągnie ten punkt nasycenia, Gmail poprosi o usunięcie starych e-maili. W tym momencie nie może być już więcej zwlekania. Jeśli chcesz opóźnić usuwanie e-maili nawet teraz, musisz mieć konto płatne.

Biorąc jednak pod uwagę, że większość ludzi nie zapłaci za utrzymanie adresu e-mail, usunięcie wiadomości-śmieci jest jedyną opcją. W tym krótkim artykule opiszemy, jak usunąć wiadomości e-mail indywidualnie, zbiorczo lub według daty.

gmail "srcset =" https://i0.wp.com/www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2020/01/gmail-1.png? w = 300 & ssl =1 300w, https://i0.wp.com/www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2020/01/gmail-1.png? resize = 32% 2C22 & ssl =1 32w, https://i0.wp.com/www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2020/01/gmail-1.png? resize = 150% 2C105 & ssl =1 150w, https://i0.wp.com/www.techjunkie.com/wp-content/uploads/2020/01/gmail-1.png? resize = 64% 2C45 & ssl =1 64w "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 300px) 100vw, 300px "data-recalc-dims ="1„/></p>
<h2><span class=Usuwanie określonych wiadomości e-mail

Usunięcie wiadomości e-mail lub partii określonych wiadomości e-mail w Gmailu jest łatwe. Po prostu wykonaj poniższe czynności.

Krok pierwszy

Zaloguj się na swoje konto Gmail.

Rekommenderad:  Jak uzyskać zatwierdzenie AdSense | Zatwierdzenie AdSense w 2019 r

Krok drugi

Domyślnie Gmail otworzy skrzynkę odbiorczą konta. Jeśli skrzynka odbiorcza z jakiegoś powodu nie jest widoczna, kliknij ją w lewym górnym rogu strony.

Krok trzeci

Teraz wybierz wiadomości e-mail, które chcesz usunąć, zaznaczając pola po lewej stronie nazw nadawców. Wybierz tyle wiadomości e-mail, ile chcesz usunąć, a następnie kliknij przycisk kosz na śmieci ikona pod paskiem wyszukiwania. W lewym dolnym rogu zobaczysz powiadomienie informujące, że e-maile zostały wysłane do kosza.

Krok czwarty

Pamiętaj, że chociaż wiadomości e-mail zostały usunięte ze skrzynki odbiorczej, nadal istnieją w folderze na śmieci. Jeśli chcesz zwiększyć przestrzeń w Gmailu, musisz również opróżnić kosz. Możesz to zrobić, przewijając w dół do Więcej po lewej stronie strony.

Pojawią się nowe opcje, w tym Spam, kosz, potwierdzeniai kilka innych. Kliknij Śmieci. Wszystkie usunięte e-maile ze skrzynki odbiorczej będą tutaj. Zaznacz pola wiadomości e-mail, które chcesz usunąć, a następnie kliknij Usuń na zawsze pod paskiem wyszukiwania.

Możesz usunąć wszystkie wiadomości e-mail jednocześnie, zaznaczając pole pod paskiem wyszukiwania i klikając przycisk Usuń na zawsze opcja.

Usuń wiadomości e-mail według daty

Powiedzmy, że chcesz usunąć tylko e-maile otrzymane przed określoną datą. Musisz najpierw wpisać konkretną datę w pasku wyszukiwania, aby odfiltrować wiadomości e-mail przed tą datą. Na przykład, jeśli chcesz usunąć wszystkie e-maile otrzymane przed styczniem 5, 2019, musisz wpisać 2019/05 /1 w pasku wyszukiwania.

Musisz wpisać datę w formacie RRRR / DD / MM.

Wszystkie wiadomości e-mail otrzymane przed tą datą zostaną teraz wymienione. Jeśli chcesz je wszystkie usunąć, zaznacz pole poniżej paska wyszukiwania, a następnie kliknij ikonę kosza obok niego. Jeśli chcesz usunąć te wiadomości e-mail indywidualnie, zaznacz tylko pola obok wiadomości e-mail, które chcesz usunąć.

Rekommenderad:  Jak zacząć i korzystać z aplikacji Dom na Macu

Pamiętaj, że te e-maile trafią teraz do Kosza. Jeśli chcesz je usunąć na zawsze, wykonaj następujące czynności Krok czwarty wspomniane wcześniej w tym artykule.

Możesz także wyszukiwać wiadomości e-mail według ich wieku. Na przykład, jeśli chcesz zobaczyć listę e-maili, które mają ponad rok, musisz wpisać starsze niż 1 rok w pasku wyszukiwania. Możesz usunąć te e-maile w sposób omówiony powyżej.

jak usunąć stare e-maile

Usuwanie e-maili promocyjnych

Możesz także usuwać wiadomości e-mail według kategorii, w tym Społeczny i Promocyjny kategorie znalezione w skrzynce odbiorczej.

Możesz wyszukać wszystkie promocyjne wiadomości e-mail, na przykład pisząc kategoria: promocje w pasku wyszukiwania. Wszystkie promocyjne wiadomości e-mail zostaną wymienione na liście i możesz je usunąć, postępując zgodnie z tą samą metodą, o której mowa w tym piśmie.

Powiedzmy, że chcesz usunąć e-maile społecznościowe otrzymane co najmniej dwa lata temu. Aby to zrobić, musisz wpisać kombinację w pasku wyszukiwania. Rodzaj kategoria: społecznościowe, starsze niż 2 lata w pasku wyszukiwania. Wszystkie wiadomości e-mail zostaną wyświetlone na liście, z których będziesz mógł je nadal usuwać.

Kombinacja etykiet i kategorii

Wykonując taką kombinację, możesz usunąć wszystkie niepotrzebne wiadomości e-mail, które zajmują miejsce w Gmailu. Jest to bardzo pomocna metoda i pomaga utrzymać Gmail w czystości.

Jeśli masz problem z usunięciem starych e-maili, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Chcielibyśmy również wiedzieć, jakie są Twoje ogólne nawyki czyszczenia wiadomości e-mail i jak często usuwasz wiadomości e-mail ze skrzynki odbiorczej.