Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak usunąć tło ze zdjęcia na iPhonie [iOS 16]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak usunąć tło ze zdjęcia na iPhonie [iOS 16]

iOS 16 jest już oficjalny i zawiera wiele ekscytujących funkcji. Wiele z tych funkcji odblokowuje możliwości iPhone’a i umożliwia robienie rzeczy, których wcześniej nie mogłeś zrobić.

Jedną z tych funkcji jest to, co Apple nazywa się „Usuń obiekt z tła”. Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta umożliwia podniesienie obiektu z tła obrazu — podobnie jak usuwanie tła z obrazu.

Oto, co musisz wiedzieć o tej funkcji oraz kroki, które należy wykonać, aby wyizolować obiekty i usunąć tło ze zdjęć na iPhonie.

Co powinieneś wiedzieć o funkcji podnoszenia tematu z tła w iOS 16?

Apple’s zintegrował funkcję Podnieś temat z tła w iOS 16 z większością części systemu operacyjnego. Dzięki temu możesz go użyć do usunięcia tła z obrazu przechowywanego nie tylko w aplikacji Zdjęcia, ale także w innych miejscach i aplikacjach, takich jak Wiadomości, Pliki i Safari, a także w wielu aplikacjach innych firm.

Aby funkcja działała prawidłowo i umożliwiała uzyskanie czystego wycięcia obiektu, pomiędzy obiektem a tłem powinna występować pewna głębia/kontrast.

W chwili pisania tego tekstu wypróbowaliśmy tę funkcję na wielu obiektach. Ku naszemu zdziwieniu sprawdzało się to dobrze w przypadku obrazów przedstawiających dłonie, zwierzęta, rośliny/liście, budynki i jedzenie jako tematy.

Jak usunąć tło ze zdjęcia na iPhonie

Applesprawia, że ​​usuwanie tła ze zdjęć na iPhonie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek w systemie iOS 16. Ponieważ funkcja Podnieś temat z tła wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania i usuwania obiektu z obrazu, sprzęt i oprogramowanie wykonują większość ciężkich prac w Twoim imieniu, a pozostało Ci już tylko wykonać kilka prostych kroków.

Chociaż w większości aplikacji możesz odizolować obiekt od obrazu, zalecamy zapisanie obrazu, którego tło chcesz usunąć, w aplikacji Zdjęcia. Nie tylko upraszcza to proces, ale także pozwala usunąć tło z obrazów znajdujących się w aplikacjach, w których można skorzystać z funkcji Podnieś temat z tła.

Rekommenderad:  Co to jest sterownik graficzny? Wszystko co musisz wiedzieć

Biorąc pod uwagę, że masz obraz w Zdjęciach, oto jak usunąć jego tło na iPhonie:

  1. Uruchom aplikację Zdjęcia.
  2. Otwórz obraz, którego tło chcesz usunąć (lub którego obiekt chcesz wyizolować z tła).

  3. Naciśnij i przytrzymaj obiekt, który chcesz wyizolować, aż zobaczysz, że obiekt świeci się i jest otoczony białym konturem.

  4. Teraz możesz użyć jednej z dwóch poniższych metod, aby podnieść obiekt z tła:
    I. Kopiuj i udostępniaj: Jeśli chcesz skopiować i wkleić właśnie wyodrębniony temat do innej aplikacji, dotknij Kopiuj, otwórz inną aplikację i wklej ją tam. Ewentualnie, jeśli chcesz po prostu udostępnić komuś temat – na przykład naklejkę – dotknij Udział aby wyświetlić arkusz udostępniania w systemie iOS i wybierz opcję AirDrop lub aplikację, za pośrednictwem której chcesz go przesłać.

    II. Przeciągnij i upuść: Od Appledodana obsługa przeciągania i upuszczania w systemie iOS 15 umożliwia także kopiowanie lub udostępnianie izolowanego obiektu ze zdjęcia, po prostu przeciągając go poza zdjęcie, używając wielozadaniowych gestów do otwierania aplikacji w celu zapisania/udostępnienia go oraz upuść to tam.

Jeśli chcesz usunąć tło z obrazu w dowolnej innej aplikacji, takiej jak Wiadomości, Notatki lub aplikacja innej firmy na iPhone’a, możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności 3 I 4 wymienione powyżej.

Niestety, Apple nie pozwala na utworzenie nowego obrazu z wyodrębnionego obiektu. Jeśli więc chcesz wprowadzić w nim jakiekolwiek zmiany, musisz wkleić temat do innej aplikacji – najlepiej do aplikacji do robienia notatek – a następnie zrobić zrzut ekranu lub zapisać go w Zdjęciach.

Usuń tło ze zdjęcia na swoim iPhonie bez żadnej aplikacji

Możliwość izolowania obiektów i usuwania tła ze zdjęć to jedna z najlepszych funkcji aplikacji Zdjęcia Applezostała dodana w tym roku do iOS 16. Jest to szybkie, łatwe i równie skuteczne.

Jeśli więc następnym razem nie spodoba Ci się tło zdjęcia lub zechcesz wyodrębnić jego temat, możesz to łatwo zrobić na swoim iPhonie, bez użycia narzędzia do usuwania tła lub dedykowanej aplikacji do edycji zdjęć.

Rekommenderad:  Jak zmienić odległość wyszukiwania w Bumble

Dalsza lektura:

Table of Contents