Jak usunąć wirusa skrótu z komputera i pendrive'a (działającego) 2020

Czy jesteś zmęczony widzeniem wirusa skrótu? Cóż, jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Dzisiaj ci pokażę 2 łatwe metody usunąć wirusa skrótu z komputera lub Pendrive. Ponieważ duża część naszych danych jest przechowywana cyfrowo na komputerach, ochrona przed cyberatakami jest bardzo ważna.

usunąć wirusa skrótu z komputera i pendrive'a

W rezultacie dostępnych jest wiele programów antywirusowych. Starają się one trzymać z dala od komputera złośliwe lub szkodliwe pliki i programy. Ale liczba dostępnych wirusów znacznie przewyższa liczbę antywirusowy oprogramowanie dostępne dla komputerów.

W rezultacie nawet Windows 10 zawiera wbudowany program antywirusowy o nazwie Windows Obrońca. Działa to tak jak każdy inny program antywirusowy i zwiększa bezpieczeństwo twojego komputera przed cyberatakami.

Istnieją różne rodzaje złośliwego oprogramowania i wirusów, które mogą wpływać na twój komputer. Mogą powodować różne rzeczy, takie jak uszkodzenie pliku, uszkodzenie systemu operacyjnego, zasoby wyczerpanie, i wiele więcej.

A jeśli kiedykolwiek doświadczony każdego wirusa w twoim komputerze, są szanse, że był to wirus skrótu. Jest to jeden z najczęstszych programów antywirusowych występujących w komputerach i pendrive'ach.

Dlatego dzisiaj jestem tutaj, aby pokazać, jak usunąć wirusa skrótu z komputera i Pen Drive. Nie tylko to, ale także dowiesz się więcej o tym wirusie i jakie są jego przyczyny efekty na dowolnym komputerze.

Ale co najważniejsze, znajdziesz różne metody skutecznego pozbycia się skrót wirus z komputera i pendrive'a. Niedawno udostępniłem naprawiony błąd naruszenia zasad watchdog DPC.

Co to jest wirus skrótu?

Czy otwierając różne foldery na komputerze, znajdujesz plik skrótu tego samego folderu w każdym otwieranym folderze? W takim przypadku komputer został zainfekowany przez wirusa skrótu.

usunąć wirusa skrótu z komputera i pendrive'a

Zwykle jest przesyłany do dowolnego komputera za pomocą pendrive'a po podłączeniu go do systemu. A jeśli zobaczysz jakieś pliki skrótów w pendrivie, jest wysoce zalecane rozłączyć się od razu z urządzenia.

W przeciwnym razie komputer może zostać zainfekowany wirusem skrótu w ciągu kilku sekund. Mimo że ten wirus nie wpływa na twój komputer bezpośrednio, może znacznie zwiększyć liczbę plików przechowywanych na urządzeniu.

W rezultacie, jeśli w twoim pliku jest dużo plików Windows dysk, twój komputer występ może trafić. Nie tylko to, ale ten wirus może być również frustrujący podczas przeglądania folderów.

Ponieważ ten plik znajduje się na górze wszystkich folderów obecny na komputerze, z tego powodu możesz przypadkowo otworzyć skrót. W rezultacie zostaniesz przeniesiony do innego katalogu, co może być dość frustrujące podczas przeglądania plików i folderów przechowywanych na komputerze lub pendrivie.

Ale najgorsze, co takie wirusy mogą zrobić z komputerem, to ukryć wiele plików i folderów, działając jako szkodliwe oprogramowanie trojańskie. trojański Pliki złośliwego oprogramowania to niezbędne pliki, które zawierają kilka różnych plików.

Niestety nie możesz uzyskać dostępu do danych przechowywanych w takim pliku. Z tego powodu możesz skończyć przegrywający niektóre niezbędne dane, w tym zarówno pliki, jak i foldery. Udostępniłem również, jak przekonwertować pliki EXE na pliki APK Windows.

Musisz przeczytać: Jak śledzić lokalizację mobilną

Jak usunąć wirusa skrótu z komputera i pendrive'a?

Teraz, gdy wiesz więcej na ten temat błąd, są szanse, że chcesz się go pozbyć. Niestety, ponieważ jest to wirus, pozbycie się go nie jest łatwe. Zamiast tego musisz wypróbować różne metody na swoim komputerze.

I tylko wtedy będziesz w stanie skutecznie pozbyć się wirusa skrótu ze swojego Windows 10 /8/7 PC lub pendrive. Nie tylko to, ale w tym artykule przedstawiłem również osobne metody usuwanie ten wirus zarówno z pendrive'a, jak i komputera.

Dlatego jeśli chcesz również pozbyć się tego wirusa ze swojego systemu, wypróbuj je rozwiązania jeden po drugim.

Metoda-1: Usuń wirusa skrótu z Pen Drive poprzez formatowanie

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się wirusa skrótu z pendrive'a jest jego sformatowanie. Formatując dysk, będziesz po prostu usuwanie wszystkie zapisane na nim pliki.

W rezultacie spowoduje to również usunięcie wirusa skrótu przechowywanego na pendrivie. Na szczęście Windows pozwala łatwo sformatować dowolne zewnętrzne pendrive podłączone do komputera. Możesz to zrobić na dowolnym komputerze, wykonując kolejno podane kroki:

Krok-1:

Po pierwsze, otwórz Windows Eksploruj na komputerze, naciskając Windows Klawisz + E na klawiaturze.

usuń wirusa skrótu z pendrive online

Krok-2:

Tutaj zlokalizuj pendrive, w którym znajduje się wirus.

narzędzie do usuwania wirusów skrót USB

Krok-3:

Teraz kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Format, który otworzy nowe okno na ekranie.

usunąć wirusa skrótu z komputera i pendrive'a

Krok-4:

Następnie odznacz szybki opcję formatowania i kliknij opcję formatowania. Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich danych przechowywanych na pendrivie. W ten sposób możesz usunąć wirusa skrótu z Pen drive lub karty SD.

Musisz przeczytać: Wyłącz telemetrię zgodności Microsoft

Metoda-2: Usuń wirusa skrótu z komputera za pomocą wiersza polecenia

Chociaż powyższa metoda działa bez żadnych problemów, pozbywa się wirusa tylko z pendrive'a. W przypadku, gdy Twój komputer już działa zainfekowany z tym wirusem formatowanie pendrive'a nie pomoże.

W takim stanie możesz użyć wiersza polecenia w Windows naprawić ten problem. Musisz wprowadzić określone polecenia w Komenda Monituj, wykonując kolejno podane kroki:

Krok-1:

Użyj Windows Funkcja wyszukiwania, aby otworzyć wiersz polecenia jako administrator w Twoim komputerze.

Usuń wirusa skrótu na stałe

Krok-2:

Teraz po prostu wpisz kolejno poniższe polecenia, a następnie Enter:

del * .lnkattrib -s -r -h *. * / s / d / l

Krok-3:

Na koniec ponownie uruchom komputer, aby usunąć wirusa z systemu. To najprostszy sposób na usunięcie wirusa skrótu z komputera.

Sprawdź także: Łatwo nagrywaj ekran komputera

Podsumowanie

Mam nadzieję, że udało Ci się usunąć wirusa skrótu z komputera i pendrive'a. Jeśli jeszcze go nie usunąłeś, możesz to zrobić, korzystając z tych metod. Podałem różne metody usunąć wirusa skrótu z komputera i pendrive'a które możesz śledzić, aby pozbyć się takiego złośliwego oprogramowania z komputera.

Pozbywając się tego złośliwego oprogramowania, ponownie uzyskasz dostęp do swoich ważnych plików i folderów. Jeśli coś pójdzie nie tak lub nie działa, zostaw komentarz poniżej, skontaktuję się z Tobą jak najszybciej!