Jak utworzyć bootowalną pamięć USB na Androidzie

Android bootowalny dysk USB

Utworzenie bootowalnej pamięci USB na Androidzie jest dość łatwym zadaniem. Jest to szczególnie przydatne, jeśli często majstrujesz przy komputerze lub chcesz go zainstalować Windows a nawet dystrybucje Linuksa na żywo. Istnieje wiele aplikacji w Internecie Google Play Store które umożliwiają utworzenie rozruchowego napędu USB. Jednak dla uproszczenia będziemy korzystać z aplikacji o nazwie ISO 2 USB.

Można go pobrać bezpłatnie i jest obsługiwany przez reklamy. Na szczęście, ponieważ nie musisz wchodzić w interakcję z aplikacją przez ponad minutę, reklamy nie są nachalne. Jak wspomniano powyżej, możesz utworzyć bootowalny Windows Pamięć USB lub możesz utworzyć bootowalną dystrybucję Linuksa, która będzie działała z napędu USB.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak utworzyć rozruchową pamięć USB w systemie Android, wykonaj poniższe czynności. Jeśli chcesz korzystać z telefonu w połączeniu z komputerem, możesz sprawdzić, jak wysyłać SMS-y z komputera na Androida za pomocą wspólnego schowka Chrome.

Rozruchowa pamięć USB na Androidzie z ISO 2 USB

Zanim przejdziesz dalej, oto, co jest wymagane do korzystania z aplikacji, aby urządzenie USB można było uruchomić z telefonu z Androidem.

Wymagania:

    8 GB dysku USB lub co najmniej dwa razy większy niż rozmiar ISO. Plik ISO. Na przykład Windows10.iso lub Ubuntu.iso musi znajdować się w wewnętrznej pamięci telefonu, aby uzyskać najlepsze wyniki. Adapter OTG lub dysk USB ze złączem MicroUSB lub Type-C. ISO 2 USB za pośrednictwem Google Play Store.

Po uzyskaniu wymaganych plików, o których wspomnieliśmy powyżej. Czas utworzyć rozruchowy dysk USB na telefonie z Androidem.

bootowalna pamięć USB na Androida

    Uruchom ISO 2 Aplikacja USB w telefonie. Dotknij WYBIERAĆ obok opcji Wybierz dysk USB. Przejdź do lokalizacji na dysku USB, a następnie dotknij … Drugą rzeczą do zrobienia jest wybranie pliku ISO, za pomocą którego chcesz utworzyć rozruchową pamięć USB. WYBIERAĆ obok opcji Wybierz plik ISO i przejdź do folderu, w którym znajduje się plik ISO, a następnie wybierz go. Teraz dotknij Początek aby rozpocząć zapisywanie pliku ISO na dysku USB.

Sprawdź: Jak korzystać z Google Duo na PC – samouczek

Widoczne będą wyskakujące reklamy co kilka minut. Nie zwalniaj dodawania przed upływem czasu, ponieważ powoduje to, że proces czasami się kończy. Dlatego zalecamy pozostawienie reklam wyświetlanych w niezmienionej postaci. Ponadto nie należy opuszczać aplikacji podczas zapisywania plików na pamięci USB. Opuszczenie aplikacji może również spowodować zakończenie procesu. I będziesz musiał ponownie uruchomić cały proces od zera.

W zależności od rozmiaru pliku ISO proces może trwać pomiędzy 5 do 10 minut lub nawet dłużej. Wskazane jest także, aby telefon był naładowany co najmniej 30% baterią przed rozpoczęciem tworzenia rozruchowej pamięci USB. Gdy aplikacja zakończy kopiowanie plików ISO na dysk USB, można bezpiecznie wysunąć dysk USB z telefonu.

Czytaj dalej: Jak używać aparatu smartfona jako kamery internetowej na PC