Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 1

Niezbędna jest odpowiednia muzyka na odpowiednią okazję. Ale można to łatwo poprawić, tworząc listę odtwarzania Spotify na siłownię, dom i inne sytuacje. Dobrą wiadomością jest to, że tworzenie playlisty Spotify jest przyjazne dla początkujących i nie zajmuje dużo czasu.

Łatwe jest także udostępnianie listy odtwarzania Spotify, a także zmiana kolejności utworów. Za pomocą kilku kliknięć tu i tam możesz utworzyć dowolną liczbę list odtwarzania.

Jak utworzyć listę odtwarzania Spotify na Androidzie

Aby utworzyć listę odtwarzania, przejdź do zakładki Twoja biblioteka na dole aplikacji, opcja Utwórz listę odtwarzania będzie pierwszą u góry.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 2

Spotify daje szansę dodania nazwy do listy odtwarzania. Jeśli nie chcesz nazywać swojej listy odtwarzania, zobaczysz opcję pominięcia tego kroku. Ale nadając nazwę swojej liście odtwarzania, dajesz Spotify szansę polecić Ci utwory. Na przykład nazywasz swoją listę odtwarzania szczęśliwą, Spotify poleci tylko te utwory, które według ciebie cię rozweselą.

Po wykonaniu tych kroków lista odtwarzania będzie już przeszłością i nadejdzie czas, aby dodać utwory do nowo utworzonej listy odtwarzania.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 3

Stuknij w przycisk Dodaj utwory, a Spotify pokaże sugerowane utwory, które według Ciebie mogą zostać dodane. Jeśli widzisz taki, który ci się podoba, dotknij znaku plus po prawej stronie.

Przesuwając w prawo, zobaczysz więcej sugerowanych utworów muzycznych dla różnych gatunków. Aby uniknąć dodawania utworu, którego nie polubisz, możesz usłyszeć jego podgląd, klikając ikonę odtwarzania.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 4

Jeśli nie widzisz utworu, który chcesz dodać, możesz użyć paska wyszukiwania, aby wyszukać więcej opcji muzyki. Pamiętaj, że po dodaniu utworu opcje widoczne na powyższym obrazku znikną. Ale nie martw się, ponieważ Spotify nadal pokaże Ci Polecane utwory bezpośrednio pod nowo dodaną piosenką.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 5

Jak utworzyć listę odtwarzania Spotify na pulpicie

Utworzenie listy odtwarzania dla Spotify na pulpicie wymaga mniej kroków niż na urządzeniu z Androidem. Zaraz po uruchomieniu Spotify, po lewej stronie pojawi się opcja Utwórz listę odtwarzania.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 6

Kliknij Nowa lista odtwarzania i dodaj zdjęcie, tytuł i opis do nowej listy odtwarzania. Zalecane utwory będą na dole, a gdy znajdziesz utwór, który Ci się podoba, kliknij przycisk Dodaj po lewej stronie tytułu utworu.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 7

Jak utworzyć listę odtwarzania Spotify na iOS

Aby utworzyć listę odtwarzania Spotify na iOS, uruchom Spotify i przejdź do karty Twoja biblioteka. Będzie to trzeci z prawej strony u dołu. Stuknij w opcję Utwórz listę odtwarzania, nazwij swoją listę odtwarzania i stuknij w Utwórz.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 8

W przeciwieństwie do Spotify na Windows, nie możesz dodać obrazu do nowej listy odtwarzania. Okładka albumu pierwszego dodanego utworu prawdopodobnie będzie obrazem twojej listy odtwarzania. Podobnie jak na innych platformach, na dole będą znajdować się polecane utwory. Przesuń w górę, aby je przejrzeć, a gdy znajdziesz utwór, który ci się podoba, dotknij symbolu plusa po prawej stronie.

Jak edytować listę odtwarzania Spotify na Androidzie

Po utworzeniu playlisty nadszedł czas, aby wiedzieć, jak ją edytować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz opcję Edytuj.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 9

Podczas edytowania list odtwarzania możesz wykonywać takie czynności, jak zmieniać kolejność utworów. Aby to zrobić, dotknij trzech linii po prawej stronie i nie puszczając, przesuń utwór do nowej pozycji. Naciskając opcję minus, możesz usunąć utwór z listy odtwarzania.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 10

Jak edytować listę odtwarzania Spotify na iOS

Edycja listy odtwarzania Spotify jest równie łatwa na iOS. Przejdź do listy odtwarzania, którą chcesz edytować, i dotknij trzech poziomych linii w prawym górnym rogu. Stuknij opcję Edytuj, a zobaczysz wszystkie utwory dodane do listy odtwarzania w kolejności, w której je dodałeś.

Jak utworzyć i udostępnić listę odtwarzania Spotify 11

Aby zmodyfikować kolejność utworów, dotknij i przytrzymaj trzy linie po prawej stronie i ustaw utwór w kolejności, w której chcesz go odtworzyć. Aby usunąć utwór z listy odtwarzania, dotknij symbolu minus.

Wniosek

Niezależnie od platform, tworzenie i edytowanie listy odtwarzania w Spotify jest łatwe. To jest szybkie i łatwe. Ile utworzysz list odtwarzania? Daj mi znać w komentarzach poniżej.