Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak utworzyć krótki kod przycisku WordPress

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak utworzyć krótki kod przycisku WordPress

Przyciski dają Ci medium, które zachęca odwiedzających do wykonania określonych działań w Twojej witrynie.

Przycisk może zawierać tekst wezwania do działania, który zachęca odwiedzających do zapisania się do newslettera, zalogowania się na stronie członkowskiej, pobrania pliku lub uzyskania dostępu do YouTube kanał.

Na przykład używam przycisku na stronie głównej Bloggintips.com, aby ułatwić odwiedzającym dołączenie do mojego bloga Facebook Grupa.

Dzięki skrótom przycisków możesz dodać szeroką gamę przycisków do swojej witryny WordPress i użyć edycji wizualnej w czasie rzeczywistym, aby dostosować je do swoich potrzeb.

Istnieją inne sposoby tworzenia przycisku w WordPress, ale zaletą używania skrótów jest to, że nie ma ograniczeń co do tego, jak bardzo możesz dostosować przycisk do swoich potrzeb.

W tym artykule pokażę, jak utworzyć krótki kod przycisku WordPress oraz narzędzia i zasoby, których będziesz potrzebować.

Jak utworzyć krótki kod przycisku WordPress: często zadawane pytania

Co to jest skrót przycisku w WordPress?

Skróty przycisków WordPress to fragmenty kodu w nawiasach, które dodają dostosowywalne przyciski do treści.

Możesz wstawiać klikalne tagi w dowolnej liczbie miejsc na swoich postach i stronach.

Czy istnieje widżet przycisku dla WordPress?

Pod widżetem znajduje się przycisk Elementy układu sekcja wstawiania bloków Edytora Gutenberga.

Aby dodać widżet, kliknij ikonę plusa na pasku narzędzi, aby uzyskać dostęp do bloków, znajdź i dodaj blok przycisków do treści, a następnie dostosuj go do swoich potrzeb.

Co jest potrzebne do utworzenia krótkiego kodu przycisku WordPress

Oto narzędzia i zasoby, których będziesz potrzebować, aby zacząć dodawać wysoce konfigurowalne przyciski do swojej witryny WordPress:

  • Dane logowania do WordPressa — musisz uzyskać dostęp do zaplecza WordPress, aby utworzyć przyciski, ręcznie za pomocą HTML lub za pomocą wtyczek.
  • Wtyczka przycisku krótkiego kodu WordPress — Polecę tzw Maksymalna liczba przycisków podłącz. To nic nie kosztuje, a masz dostęp do tysięcy gotowych przycisków.
Rekommenderad:  Jak zainstalować msvcr110 DLL w systemie Windows 10?

Jak utworzyć krótki kod przycisku WordPress: instrukcje krok po kroku

Istnieją dwa różne sposoby tworzenia przycisku skrótu WordPress.

Najpierw pokażę ci, jak to zrobić za pomocą wtyczek, co jest wysoce zalecane, ponieważ większość ludzi nie wie, jak pisać kod od zera.

Następnie dam ci również alternatywę, aby zrobić to przy użyciu własnego kodu.

Zaletą drugiej metody jest to, że możesz dostosować swój przycisk do swoich potrzeb, jeśli dostępne opcje wtyczek nie spełniają twoich potrzeb.

  1. Skonfiguruj przycisk za pomocą wtyczki shortcode
  2. Dodaj krótki kod przycisku ręcznie

metoda 1: Skonfiguruj przycisk za pomocą wtyczki Shortcode

Po zainstalowaniu wtyczki przycisku, w tym przypadku wtyczki MaxButtons, znajdziesz plik Maksymalna liczba przycisków opcja w menu paska bocznego WordPress.

Kliknij Maksymalna liczba przycisków > Dodaj nowe aby uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego wtyczki.

Na następnym ekranie zobaczysz Edytor przycisków.

Tutaj możesz wprowadzić nazwę przycisku, dodać adres URL i ustawić elementy projektu (czcionka, kolor tekstu, kolor tła itp.).

Będziesz mógł zobaczyć wszystkie modyfikacje, które wprowadzasz do swojego przycisku w polu podglądu na żywo po prawej stronie ekranu.

Po zakończeniu stylizacji przycisku kliknij Ratować w prawym górnym rogu ekranu.

Teraz idź do Maksymalna liczba przycisków > guziki aby wyświetlić listę przycisków i krótki kod dla właśnie utworzonego przycisku.

Na poniższym obrazku znajduje się skrót [maxbutton name=”starter button”].

Aby wstawić krótki kod przycisku do posta lub strony, wystarczy go skopiować i wkleić.

Jeśli używasz klasycznego edytora, możesz kliknąć Dodaj przycisk na pasku narzędzi, wybierz żądany przycisk, a następnie kliknij Wstaw przycisk do edytora.

To wszystko, twój przycisk jest gotowy.

Powinienem zaznaczyć, że możesz nie widzieć tego przycisku w edytorze zaplecza i może on pojawić się w Twojej aktywnej witrynie dopiero po opublikowaniu treści.

Rekommenderad:  22 narzędzia agencji marketingowej napędzające 16-osobową, 7-Postać zdalnego zespołu

Jednym z głównych problemów z wtyczkami z krótkim kodem przycisków jest utrata wszystkich przycisków, jeśli kiedykolwiek usuniesz wtyczkę.

Jedynym sposobem na uniknięcie tego jest użycie wtyczki przycisku innej niż shortcode.

The Zapomnij o przyciskach Shortcode plugin jest doskonałą alternatywą.

metoda 2: Dodaj ręcznie krótki kod przycisku

Chociaż dam ci fragment kodu PHP potrzebny do zaimplementowania tej metody, nadal musisz opanować CSS, aby móc dostosować swój przycisk do swoich potrzeb stylistycznych.

Dlatego tylko osoby ze znajomością kodowania powinny korzystać z tej metody.

Aby dodać nowy przycisk, otwórz plik funkcje.php plik w motywie potomnym i dodaj kod PHP na obrazku poniżej.

Zasugeruję również użycie tzw Fragmenty kodu plugin, ponieważ jest to znacznie łatwiejszy sposób dodania kodu do motywu.

function custom_button_shortcode( $atts, $content = null ) { // atrybuty shortcode extract( shortcode_atts( array( ‘url’ => ”, ‘title’ => ”, ‘target’ => ”, ‘text’ => ”, ), $atts ) ); $zawartość = $tekst? $tekst : $zawartość; // Zwraca przycisk z linkiem if ( $url ) { $link_attr = array( ‘href’ => esc_url( $url ), ‘title’ => esc_attr( $title ), ‘target’ => ( ‘blank’ == $target ) ‘_blank’ : ”, ‘class’ => ‘custombutton’ ); $link_attrs_str = ”; foreach ($link_attr as $key => $val) { if ($val) { $link_attrs_str.= ”. $ klucz . ‘=” . $val . ”’; } } zwróć ‘‘ . do_shortcode($zawartość). ‘‘; } // Zwróć jako span, gdy nie zdefiniowano żadnego linku else { return ‘‘ . do_shortcode($zawartość). ‘‘; } } add_shortcode( ‘custombutton’, ‘custom_button_shortcode’ );

Dodanie kodu spowoduje utworzenie nowego krótkiego kodu przycisku, który możesz wstawić do swoich stron i postów.

Na przykład odpowiedni krótki kod dla mojej witryny bloggingtips.com będzie wyglądał następująco:

[custombutton

url=”https://bloggingtips.com/“

target=”self” text=”Go To FaceBook Group” ]

Jeśli wstawię ten krótki kod do mojego edytora WordPress i wyświetli podgląd mojego posta, powinienem zobaczyć aktywny przycisk na mojej stronie internetowej.

Rekommenderad:  Najlepsze karty kredytowe bez opłaty rocznej w Indiach

Następną rzeczą jest styl przycisku. Możesz dostosować przycisk, dodając trochę CSS za pomocą WordPress Customizer.

Aby uzyskać dostęp do dostosowywania, przejdź do Wygląd > Dostosuj > Dodatkowe CSSy.

Gdy skończysz, Zapowiedź swoją stronę, aby zobaczyć wyniki swojej pracy.

Podobne typy samouczków do sprawdzenia

  • Jak przejść przez proces projektowania: ten artykuł przeprowadzi Cię przez kroki, które należy wykonać, aby stworzyć działający prototyp produktu, który chcesz zbudować.
  • Jak zaprojektować stronę docelową: dowiedz się, jak tworzyć strony z sugestywnymi obrazami i unikalną treścią, które konsekwentnie przekształcają odwiedzających w potencjalnych klientów.
  • Jak przejść przez proces projektowania strony internetowej: w tym artykule znajdziesz siedmioetapowy proces, który pomoże ożywić Twoją wymarzoną stronę internetową.

Podsumowanie

Proces dodawania przycisków w WordPressie jest prosty, zwłaszcza jeśli używasz wtyczki.

Dzięki wtyczce możesz uzyskać przycisk dostosowany do swoich potrzeb w ciągu kilku minut, unikając jednocześnie problemów z kodem, które mogą wystąpić, jeśli użyjesz metody ręcznej.

Ostatecznie wybór metody będzie zależał od Twoich potrzeb w zakresie stylizacji guzików i poziomu Twojej wiedzy technicznej.