Jak utworzyć listę odtwarzania w Emby

Jeśli Emby jest twoim ulubionym serwerem mediów, musisz się zastanawiać, jak stworzyć listę odtwarzania. Jeśli będzie to pocieszające, nie jesteś w tym sam. Zbyt wiele osób zadawało to pytanie.

Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić kilka sposobów.

Listy odtwarzania to świetny sposób na uporządkowanie muzyki lub filmów. Oszczędzają Cię od niedogodności związanych z wybieraniem każdej piosenki, którą chcesz słuchać pojedynczo.

Możliwe jest i stosunkowo proste utworzenie listy odtwarzania w aplikacjach do strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak AppleSpotify lub Deezer, ale jak stworzyć listę odtwarzania w Emby? Czytaj dalej, kroki są wymienione poniżej.

Aby utworzyć listę odtwarzania w Emby, musisz mieć dostęp do swojego konta za pośrednictwem aplikacji internetowej. Aplikacja internetowa Emby umożliwia łatwe porządkowanie i przesyłanie strumieniowe osobistej biblioteki muzyki, filmów, telewizji na żywo i zdjęć na wybrane urządzenie.

Aby utworzyć listę odtwarzania w aplikacji internetowej Emby, wykonaj następujące proste czynności.

  • Przejdź do biblioteki muzycznej w aplikacji internetowej
  • W bibliotece muzycznej kliknij prawym przyciskiem myszy utwór, album lub dowolny inny typ multimediów, który chcesz dodać do listy odtwarzania. Może to nawet obejmować Twoje filmy.
  • Pojawi się lista kilku opcji, na tej liście wybierz dodaj listę odtwarzania.

Voila, masz listę odtwarzania swoich ulubionych filmów, piosenek lub multimediów.

Kolekcje są również dość proste do utworzenia. Oto jak możesz to zrobić:

  • Zdecyduj, co dodasz do kolekcji. To znaczy, jeśli jest to piosenka, film lub wideo, które są obecne w twojej bibliotece.
  • Otwórz menu kontekstowe preferowanych elementów na jeden z następujących sposobów:
  • Kliknij plakat elementu prawym przyciskiem myszy
  • Skorzystaj z menu z trzema kropkami na ekranie szczegółów.
  • Użyj myszki, aby ustawić kursor nad plakatem, aby uzyskać dostęp do menu trzech kropek.

Po wykonaniu powyższych kroków pojawi się menu kontekstowe. W tym menu wybierz opcję dodaj do kolekcji. Umożliwi to dodanie do nowej kolekcji lub utworzenie nowej.

Upewnij się, że wybrałeś właściwą nazwę kolekcji, aby uniknąć pomieszania zawartości swojej kolekcji. Możesz łatwo usunąć niepożądany przedmiot z danej kolekcji, klikając jego element 3-dot menu, a następnie wybierając opcję „Usuń z kolekcji”. Teraz masz wszystkie pożądane treści w jednym miejscu, aby ułatwić dostęp, kiedy masz na to ochotę.