Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak utworzyć motyw podrzędny WordPress?

W tym artykule omawiamy motyw podrzędny i nadrzędny, główne koncepcje za nimi stojące oraz utworzenie tego motywu w WordPress:

Zanim przejdziesz dalej do artykułu, jeśli potrzebujesz hosta WordPress, wejdź na stronę Ded9.com i zobacz świetne plany w atrakcyjnych cenach.

Jaki jest motyw nadrzędny?

Zaczynamy od wyjaśnienia niektórych podstawowych koncepcji motywów WordPress. Najpierw przyglądamy się motywom nadrzędnym.

Motywem podstawowym może być dowolny standardowy motyw WordPress, niezależnie od tego, czy pobierasz go z oficjalnego repozytorium, czy z witryny strony trzeciej. Oto jak to działa.

Motyw WordPress to zestaw plików, które decydują o wyglądzie Twojej witryny. Każdy motyw ma swój katalog w folderze /wp-content/themes w katalogu głównym dokumentów witryny. Wpis w bazie danych informuje WordPress, które foldery należą do aktywnego motywu, więc system zarządzania treścią wie, które CSS, PHP, JavaScript i pliki multimedialne, aby wyświetlić wygląd witryny. Jeśli chcesz zmodyfikować układ tak, aby odpowiadał Twoim konkretnym potrzebom, musisz dodać do tych plików swój niestandardowy kod.

Rzecz w tym, że motywy WordPress otrzymują regularne aktualizacje, które należy zainstalować, gdy tylko staną się dostępne. Oprócz zapewnienia nowych funkcji poprawiających komfort korzystania z Twojej witryny, aktualizacje te obejmują poprawki krytycznych luk w zabezpieczeniach Twojej witryny.

Aktualizując motyw, skutecznie pobierasz nowe wersje plików motywu, zastępując przy tym stare wersje. Innymi słowy, cała Twoja praca zostanie utracona, jeśli zaktualizujesz dostosowany motyw.

Jaki jest motyw dziecięcy?

Motyw podrzędny współpracuje z motywem nadrzędnym, umożliwiając zachowanie niestandardowego kodu bez uniemożliwiania instalowania ważnych aktualizacji.

W pewnym sensie działa jako samodzielny motyw, ponieważ ma swój folder w folderze /wp-content/themes i jest dostępny na stronie Wygląd> Motywy w panelu WordPress.

Jednak zamiast zawierać wszystkie szablony określające wygląd i funkcję Twojej witryny, zawiera ona jedynie niestandardowe elementy projektu. Jeśli zmiany ograniczają się do typografii witryny, motyw podrzędny będzie składał się tylko z dwóch plików.

WordPress odczytuje niestandardowy kod z tych plików i powraca do głównego motywu przez resztę wyglądu Twojej witryny.

Możesz zaktualizować motyw nadrzędny za każdym razem, gdy pojawi się nowa wersja, bez dotykania motywu podrzędnego i utraty niestandardowego wyglądu.

Utwórz motyw podrzędny

Istnieje kilka sposobów skonfigurowania folderu motywu podrzędnego: ręcznie lub za pomocą wtyczki. Mniej doświadczeni użytkownicy wolą drugą metodę. Opcji z pewnością nie brakuje.

Termin „motyw potomny” zwraca niewielką liczbę wyników wyszukiwania w oficjalnym repozytorium wtyczek WordPress, a każda wtyczka oferuje szeroki zakres opcji i funkcji.

Czynności, które należy wykonać, aby skonfigurować motyw podrzędny za pomocą wtyczki, zależą od samej wtyczki. Można jednak śmiało powiedzieć, że jest mało prawdopodobne, aby wystąpił u Ciebie poważny problem. Większość dostawców wtyczek stara się, aby interfejs użytkownika ich produktów był jak najbardziej intuicyjny, a często niewiele jest informacji o działaniu poszczególnych przycisków. W niektórych przypadkach możesz także polegać na wsparciu technicznym twórcy wtyczki.

Ręczne tworzenie motywu potomnego jest nieco bardziej skomplikowane. Może jednak pomóc Ci lepiej zrozumieć, jak ogólnie działają motywy, co może być przydatne podczas dostosowywania wyglądu Twojej witryny.

Jeśli robisz to po raz pierwszy, użycie środowiska testowego lub instalacja testowa może nie być złym rozwiązaniem. Jest mało prawdopodobne, że poważnie uszkodzisz witrynę, ale ostrożności nigdy za wiele. Ponadto przed wprowadzeniem zmian w środowisku produkcyjnym należy upewnić się, że wszystko działa.

Aby ręcznie skonfigurować nowy motyw podrzędny w WordPressie, musisz utworzyć nowy folder i skonfigurować niektóre pliki. Ci, którzy czują się komfortowo pracując z wierszem poleceń, mogą używać SSH.

Chociaż większość ludzi woli to robić na przykład za pomocą Panelu sterowania Zarządzanie plikami, tworzymy motyw potomny Twenty Twenty-Two – domyślny motyw WordPress w momencie pisania tego tekstu. Zobaczmy szczegółowe kroki:

1. Przejdź do /wp-content/themes i skonfiguruj nowy folder motywu podrzędnego

Jeśli Twoja witryna znajduje się w domenie głównej Twojego konta, jej głównym folderem dokumentów powinien być public_html (chyba że sam to zmieniłeś). Czy możesz go otworzyć i przejść do wp-content/themes? Zobaczysz foldery z motywami aktualnie zainstalowanymi na Twojej stronie.

Aby skonfigurować nowy folder, musisz utworzyć dla niego folder. Chociaż możesz użyć losowej nazwy, najlepszą praktyką jest dołączenie „–child” do nazwy motywu nadrzędnego. W tym przypadku folder nazywamy dwadzieścia dwa-dziecko”.

2. Ustaw arkusz stylów – style.css

Główny plik style.css motywu podrzędnego zwykle zawiera większość dostosowań. Używając menedżera plików, możesz utworzyć go bezpośrednio na serwerze poprzez Nowy > Nowy plik.

3. Umieść arkusz stylów w kolejce

Oprócz niestandardowej typografii plik style.css wskazuje także WordPressowi główny motyw. Aby ustawić motyw potomny – nazwę motywu i szablon – potrzebujesz kilku głównych linii w pliku style.css. Tutaj powinno to wyglądać:

/* Nazwa motywu: Twenty Twenty-Two Szablon: [the name of the parent theme]
*/ w

Uwaga: potrzebujesz nazwy nadrzędnego folderu motywu w wp-content/themes, a nie nazwy widocznej w panelu WordPress.

Nie zapomnij dodać /* na początku i */ na końcu tej sekcji.

Jeśli chcesz, możesz dodać dodatkowe informacje. Na przykład, jeśli rozpowszechniasz motyw, możesz podać autora, wersję, niektóre dane kontaktowe itp.

Po zakończeniu zapisz i zamknij plik.

4. Utwórz plik funkcje.php

Jeśli zajrzysz do panelu WP, zobaczysz, że motyw w motywie podrzędnym jest już wymieniony na stronie Wygląd > Motywy.

Teraz musisz podłączyć go do głównego wątku. Aby to zrobić, musisz utworzyć drugi plik o nazwiefunctions.php w folderze podrzędnym motywu:

5. Połącz motyw podrzędny z motywem głównym

Otwórz plik funkcje.php i umieść kod widoczny poniżej:

Powyższy kod oznacza, że ​​motyw podrzędny odziedziczy styl i funkcjonalność motywu nadrzędnego, zachowując jednocześnie wszelkie dostosowania, które do niego dodasz.

6. Aktywuj motyw

Wreszcie nadszedł czas, aby wrócić do pulpitu nawigacyjnego WP i aktywować nowy motyw potomny na stronie Wygląd > Motywy.

Wniosek

W tym artykule udostępniliśmy przezroczysty motyw WordPress dla dzieci WordPress i sposób jego wykonania, w tym niezbędne kody. Powodzenia!

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie HuaweiBezpłatne pobieranie motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo