Jak utworzyć skrót do Windows 10 Kalkulator

Jak utworzyć skrót do Windows 10 Kalkulator 1

Jasne, możesz sam wykonać matematykę, ale dlaczego nie skorzystać z niej Windows 10 kalkulator? Być może masz zamiar go użyć, ale pomysł ręcznego szukania go zniechęca.

Ale jeśli zauważysz, że używasz kalkulatora coraz częściej, najlepiej jest utworzyć do niego skrót. W ten sposób będziesz bardziej skłonny do korzystania z niego i zaoszczędzisz czas.

Dodaj skrót kalkulatora do Windows 10 Ekran główny

Aby utworzyć skrót kalkulatora, kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na ekranie głównym i umieść kursor na Nowa opcja. Po wysunięciu bocznego menu kliknij przycisk Opcja skrótu.

Jak utworzyć skrót do Windows 10 Kalkulator 2

W typie okna tworzenia skrótu calc.exe i kliknij Następny przycisk w prawym dolnym rogu. Nie zapomnij nazwać skrótu i ​​kliknij przycisk koniec przycisk.

Jak utworzyć skrót do Windows 10 Kalkulator 3

Skrót kalkulatora będzie teraz w pustej przestrzeni, którą wcześniej kliknąłeś. Ale jeśli nie masz ochoty zamykać otwartej przeglądarki windows, zawsze możesz przypiąć skrót kalkulatora do paska zadań.

Jeśli chcesz zamknąć swój windows, możesz rzucić okiem na ekran główny, klikając puste miejsce po prawej stronie paska zadań. Jest to mała przestrzeń, więc możesz być bardzo ostrożny, umieszczając tam kursor.

Jak utworzyć skrót do Windows 10 Kalkulator 4

Aby przypiąć ikonę, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę kalkulatora i wybierz opcję Przypnij do paska zadań.

Jak utworzyć skrót do Windows 10 Kalkulator 5

Jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie i chcesz usunąć go z paska zadań, kliknij go prawym przyciskiem myszy. Opcja odpięcia będzie ostatnia.

Wniosek

Gdy musisz uzyskać dostęp do rzadko używanych narzędzi, poszukiwanie ich nie wydaje się pracą. Ale kiedy regularnie używasz narzędzia, posiadanie skrótu jest o wiele lepsze. Jak często korzystasz z kalkulatora?