Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak utworzyć subdomenę w Direct Admin

Czasami hosty nie potrzebują osobnej i specjalnej domeny, albo nie potrzebujemy domeny do uruchomienia skryptu, albo nawet chcemy zarządzać częściami serwisu, takimi jak sklep czy blog, za pomocą WordPressa lub innego cmsa. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie subdomeny w hoście w taki sposób, abyśmy z domeny głównej utworzyli subdomenę. Podczas tego szkolenia z bazy wiedzy Fa Host szczegółowo przeanalizujemy, jak utworzyć subdomenę w Direct Admin, aby każdy użytkownik mógł mieć subdomenę w panelu sterowania swojego hosta bez konieczności kupowania nowego hosta i różnych sekcji. Jego witrynę, taką jak blog, sklep itp., Oddzielnie i bez konieczności zakupu nowej domeny z pożądanym skryptem. Na końcu tego artykułu użytkownik będzie w pełni zaznajomiony z takimi tematami jak zakładanie witryny na subdomenie i korzyściami płynącymi z używania subdomeny w Direct Admin. Jeśli używasz hosta CPanel, postępuj zgodnie z instrukcją tutorial na temat tworzenia subdomeny na hoście CPanel.

W tym artykule edukacyjnym będziesz w pełni zaznajomiony z następującymi tematami:

 • Co to jest subdomena?
 • Tworzenie subdomeny w Direct Admin
 • Jaki jest adres naszej subdomeny?
 • Zakładam witrynę na subdomenie.
 • Jaka jest różnica między subdomeną a podfolderem?
 • Problem z subdomeną bezpośredniego administratora
 • Często zadawane pytania dotyczące subdomeny Direct Admin.

Wielu użytkowników nie do końca rozumie różnicę pomiędzy rozszerzeniem domeny, subdomeną i domeną parkującą. Zawsze stają przed pytaniem, kiedy użyć subdomeny, a kiedy rozszerzenia domeny. Aby lepiej zrozumieć te różnice, możesz przeczytać artykuł edukacyjny Jaka jest różnica pomiędzy subdomeną, domeną Eden i domeną zaparkowaną.

Istnieje możliwość utworzenia subdomeny w hoście.

Wyjaśnijmy najpierw, czym jest subdomena? Jak wspomniano powyżej, w rzeczywistości subdomena jest dowolną nazwą zapisaną kropką przed główną domeną witryny. Uważaj, aby nazwa subdomeny była zbliżona do treści, którą chcesz, na przykład dla bazy wiedzy lub sekcji bloga. W sekcji sklepu używane są słowa takie jak blog lub baza wiedzy lub słowa takie jak sklep. Wreszcie, po zdefiniowaniu subdomeny w bezpośrednim administratorze hosta, nadszedł czas na przesłanie żądanej treści, co szczegółowo wyjaśnimy poniżej. Utworzenie subdomeny jest bardzo proste, ale należy zachować ostrożność. Najpierw sprawdź, czy serwery half-host są ustawione i opublikowane w domenie głównej, dla której zamierzasz utworzyć subdomenę. Następnie przejdź do sekcji Zarządzanie subdomenami w panelu Direct Admin, co zostanie szczegółowo wyjaśnione poniżej.

CZYTAĆ:  Jak utworzyć listę odtwarzania w Spotify? Najlepsze metody

Tworząc subdomenę nie musimy ustawiać serwerów typu half-host, wystarczy natomiast ustawić i opublikować serwer typu half-host na domenie głównej.

Jak utworzyć subdomenę w Direct Admin

Połowa serwerów hostingowych musi być skonfigurowana i opublikowana w domenie głównej. Założenie strony na subdomenie nie jest zadaniem skomplikowanym. Wystarczy przejść przez następujące kroki:

 1. Aby rozpocząć kroki i utworzyć subdomenę w Direct Admin, musisz najpierw postępuj zgodnie z samouczkiem logowania bezpośredniego administratora i wejdź do paneli sterowania swojego hosta
 2. Kliknij opcję Zarządzanie subdomenami w sekcji Menedżer konta, aby zostać przekierowanym na stronę ustawień subdomen.
 3. Na stronie, która się otworzy, kliknij zielony przycisk DODAJ SUBDOMENĘ.
  Jak utworzyć subdomenę w Direct Admin
 4. Po kliknięciu wyświetli się strona podobna do obrazka poniżej. W tej sekcji możesz zdefiniować żądaną subdomenę w Host Direct Admin. W otwartym polu wpisz żądaną subdomenę. Następnie kliknij przycisk DODAJ SUBDOMENĘ.

  Notatka: W polu naprzeciwko Subdomeny wpisz tylko nazwa subdomeny (podsekcji). Przykładowo weszliśmy do subdomeny MIZBANFA.

  Jak utworzyć subdomenę w Direct Admin

 5. Następnie zobaczysz zielone pole informujące, że subdomena została pomyślnie utworzona w Host Direct Admin.
  Jak utworzyć subdomenę w Direct Admin

Zdefiniowana subdomena zostanie dodana do listy, a w menedżerze plików hosta zostanie utworzony katalog o tej samej nazwie. Do tego katalogu należy wgrać informacje o subdomenie, łącznie z szablonem lub czymkolwiek innym.

Notatka: Jeśli chcesz usunąć subdomenę, zaznacz pole wyboru po lewej stronie subdomeny na górze strony i kliknij przycisk Usuń wybrane. W ten sposób tylko subdomena zostanie usunięta z listy, ale jej główny katalog będzie nadal dostępny w menedżerze plików.

Do tego momentu zdefiniowałeś tylko subdomenę, a kroki nie zostały zakończone. W następnym kroku w sekcji File Manager hosta Direct Admin zostanie utworzony katalog z nazwą zdefiniowanej przez Ciebie subdomeny.

Jak utworzyć subdomenę w Direct Admin

Jak widać, w tej sekcji mamy katalog o nazwie mizbanfa.

Jak utworzyć subdomenę w Direct Admin

Kroki tworzenia subdomeny w Host Direct Admin zostały zakończone. Możesz zarządzać swoim cmsem korzystając z tego katalogu.

CZYTAĆ:  Jak śledzić sukces swoich kampanii marketingowych

Jaki jest adres naszej subdomeny?

Pytanie jakie pojawia się po utworzeniu subdomeny w hoście brzmi jak będzie wyglądał adres naszej subdomeny? Załóżmy, że domeną główną jest mizbanfa.net i zgodnie z opisanymi krokami zdefiniowaliśmy subdomenę o nazwie blogu. Następnie, aby uzyskać dostęp do zawartości subdomeny, Twój adres będzie blog.mizbanfa.net. Nazwa wybrana dla subdomeny jest oddzielona od domeny głównej kropką. Jeśli więc na przykład chcesz zainstalować WordPress na subdomenie, musisz wpisać adres w formacie podanym w przeglądarce.

Zakładam witrynę na subdomenie.

Jak wspomniano wcześniej, powinieneś przesłać żądaną treść w odpowiedniej ścieżce po zdefiniowaniu subdomeny na hoście Direct Admin. W tym celu ponownie kliknij opcję Menedżer plików na stronie głównej swojego bezpośredniego administratora. Jak widać, w głównej ścieżce public_html utworzono katalog o żądanej nazwie. W tej sekcji możesz zainstalować żądany skrypt lub przesłać żądaną zawartość.

Pewnie zastanawiasz się, jak umieścić WordPress lub jakiekolwiek informacje na tej subdomenie po utworzeniu subdomeny?

Instalacja WordPressa na subdomenie, bezpośredni administrator, jak zainstalować WordPress na subdomenie cPanel

Jaka jest różnica między subdomeną a podfolderem?

Czy wielu użytkowników pyta, jaka jest techniczna różnica między subdomeną a podfolderem? Bądź ostrożny. Tworząc subdomenę i pracując nad nią, na domenie głównej nie zostaną zauważone żadne punkty SEO, a jedynie możliwa jest zmiana rangi Alexy i wzrost Twojego wkładu. Tak naprawdę z punktu widzenia Google i wyszukiwarek subdomena i domena główna to zupełnie odrębne strony internetowe. Dlatego systemy blogowania używają tego stylu. Ale natura podfolderu jest dokładnie odwrotna. Na poniższym obrazku widać ten sam typ adresowania subdomen i podfolderów. W każdym przypadku pod uwagę brane są obie gałęzie domeny głównej.

Problem z subdomeną bezpośredniego administratora

DNS: Niektórzy użytkownicy pytają, czy potrzebne są specjalne ustawienia i konfiguracje? W przeciwieństwie do kroków parkowania domeny lub dodawania domeny, nie ma potrzeby ustawiania półserwera dla subdomeny, ponieważ półserwery są już ustawione w domenie głównej, a subdomena jest subdomeną gałąź domeny głównej, musisz wykonać następujące kroki. nie będziesz mieć

CZYTAĆ:  Ağ geçidi nedir ve onunla ilgili her şey

Błąd 404: Zawsze po utworzeniu subdomeny, gdy wpiszesz odpowiedni adres w przeglądarce, napotkasz błąd 404 i jest to całkowicie normalne, ponieważ w tej ścieżce nie zostały jeszcze wprowadzone żadne informacje. Więc nie martw się wcale. Po zainstalowaniu cms błąd ten zostanie naprawiony.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPress za darmopobierz płatny kurs Udemy za darmo