SZYBKIE PODSUMOWANIE:
Szablon audytu SEO Arkuszy Google to uporządkowane narzędzie do systematycznego sprawdzania różnych elementów SEO w witrynie. Działa jak kompleksowa lista kontrolna obejmująca optymalizację strony, analizę linków zwrotnych, przegląd treści i techniczne SEO. W artykule omówiono użyteczność szablonów audytu SEO oraz narzędzi automatycznego audytu SEO, podkreślając kluczowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas audytu SEO witryny.
Jeśli Twoja agencja bada tajniki tworzenia kompleksowego rozwiązania Szablon audytu SEO Arkuszy Google, trafiłeś we właściwe miejsce.
Jak wiesz, SEO to nie tylko kwestia dodania uporządkowanych danych do wpisu na blogu lub wprowadzenia kilku poprawek w witrynie tu i ówdzie. Zdobycie czołowych miejsc w wyszukiwarkach wymaga ciągłych inwestycji, ulepszeń i dostosowań.
Kiedy Twoja agencja zacznie się skalować, będziesz potrzebować zrównoważonego sposobu przeprowadzania audytów witryn internetowych dla wielu klientów lub nawet oferowania ich jako usługi dodatkowej. I tu z pomocą przychodzi szablon audytu SEO.
Niezależnie od tego, czy chcesz utworzyć własny szablon Arkuszy Google, czy też odkrywasz narzędzia SEO, mamy dla Ciebie wsparcie.
Zajmijmy się tym.
5 najważniejszych zastosowań szablonu audytu SEO
Zastanawiasz się, czy warto się tak męczyć? To z pewnością jest! Nawet jeśli używasz narzędzi SEO do wykonywania większości prac za kulisami, szablon oferuje systematyczne podejście, które można łatwo powielić i które pozwala zaoszczędzić czas.
Arkusze Google to często najchętniej wybierana platforma po prostu ze względu na łatwość współpracy, funkcję przydzielania zadań i automatyczne tworzenie kopii zapasowych.
Oto dlaczego audyty SEO są niezbędne, niezależnie od tego, czy tworzysz je od podstaw, czy korzystasz z gotowego szablonu.
1. Aby zidentyfikować i rozwiązać problemy SEO
Nie możesz naprawić tego, czego nie zidentyfikujesz.
Często występują problemy związane z SEO, począwszy od nieaktualnych tagów tytułowych po brakujące metaopisy. Przeprowadź audyt witryny potencjalnego klienta, a trudno będzie Ci znaleźć taką, która uzyska doskonały wynik.
A w stale zmieniającym się świecie SEO nic nie pozostaje takie samo, dlatego będziesz musiał dostosować strategię swojego klienta w przypadku jakichkolwiek zmian (takich jak zmiany algorytmu).
W rezultacie niezwykle ważne jest przeprowadzenie audytu witryny za pomocą narzędzia do audytu SEO i zidentyfikowanie wszelkich palących problemów (takich jak duży ruch organiczny przy wysokim współczynniku odrzuceń).
Korzystając z szablonu audytu, wskaż potencjalne problemy związane z SEO i zwiększ prawdopodobieństwo szybszego i łatwiejszego uzyskania wyższej pozycji w wyszukiwarce.
2. Stworzyć standardowe i profesjonalne podejście
Załóżmy, że zarządzasz wieloma klientami za pomocą solidnych i misternie zaprojektowanych witryn internetowych. Jeśli masz ponad 50 klientów, a witryna każdego klienta zawiera 100 stron internetowych, przeprowadzanie regularnych audytów SEO bez jakiejkolwiek formy standaryzacji będzie gigantycznym zadaniem.
I nie jest tajemnicą, że procesy agencyjne są absolutną koniecznością, aby Twój biznes działał pomyślnie. Dobrze zaprojektowany, ustandaryzowany szablon jest tym, czego potrzebujesz, aby przyjąć profesjonalne i powtarzalne podejście i dać swoim klientom znać, że mówisz poważnie.
Posiadanie szablonu do audytów SEO oznacza również, że nie będziesz tracić czasu na wymyślanie koła na nowo za każdym razem, gdy witryna klienta wymaga audytu.
3. Aby usprawnić procesy SEO i raportowanie klientów
Użyj szablonu, aby dodać go do istniejących procesów SEO i informować klientów o raportach. Nie tylko daje ogromną wartość poprzez standaryzację procedur audytu, ale także dodaje nowy wymiar raportowaniu klientów (szczególnie jeśli korzystasz z więcej niż jednego narzędzia do audytu SEO).
Szablon audytów SEO może również zapewnić strukturę, jeśli zaoferujesz te spostrzeżenia jako samodzielną usługę.
Wskazówka agencji: Audyt SEO można również wykorzystać jako „wgląd”, aby przekonać potencjalnych klientów do korzystania z usług Twojej agencji i pomóc w przygotowaniu propozycji SEO Twojej agencji.
4. Do zarządzania zadaniami
Jeśli szukasz metodologicznego podejścia do monitorowania zadań związanych z SEO, atemplate jest właściwym wyborem.
Utwórz ciągłą, łatwo dostępną listę kontrolną SEO, aby utrzymać witryny swoich klientów w doskonałej kondycji. Jednocześnie ta lista zadań SEO powinna również pociągać do odpowiedzialności Twoją agencję za wszelkie uzgodnione zadania.
Miej oko na swoje zadania, więc nic nie prześlizgnie się przez szczeliny. Poproś swoje zespoły o utworzenie list zadań wraz ze wskaźnikami klientów. Wypróbuj SimplyTrends bezpłatnie przez 14 dni.
5. Identyfikacja nisko wiszących owoców SEO
Kompleksowy audyt SEO powinien ocenić wszystkie aspekty witryny Twojego klienta. Niektóre poprawki będą łatwiejsze do wdrożenia niż inne, co skróci czas realizacji dla Twojej agencji.
Koncentrując się na szybkich sukcesach, Twoja agencja może natychmiast dostarczyć wartość. Proces ten można powtarzać co miesiąc, aby pokazać ciągłe wprowadzane ulepszenia.
Nawet jeśli Twoja agencja nie zarządza SEO konkretnego klienta, zidentyfikowanie tych szybkich korzyści to świetna okazja, aby sprzedać swoje usługi lub dodać wartość do relacji agencja-klient. A ponieważ wiele aspektów SEO, takich jak wyniki jakości reklam lub współczynniki odrzuceń w mediach społecznościowych, może mieć wpływ na inne kanały, Twoja należyta staranność zostanie nagrodzona sprawnie działającą witryną internetową.
Oto kilka przykładów nisko wiszących owoców SEO:
-
Ustalenie metadane (takie jak tworzenie lepszych tagów tytułowych lub zastępowanie zduplikowanych metaopisów)
-
Dodawanie podnagłówki do wpisu na blogu z dużą liczbą wyświetleń, ale o niskim współczynniku konwersji (co ułatwi przeglądanie pobieżne)
-
Aktualizowanie uszkodzone linki wewnętrzne
-
Osadzanie dodatkowych i istotnych słowa kluczowe w treść w celu poprawy rankingów w wyszukiwarkach
-
Ulepszanie czasy ładowania witryny poprzez kompresję dużych multimediów
-
Usuwanie nieistotne linki zewnętrzne
Sprawdź Rozszerzenie eksportu Arkuszy Google: najprostszy sposób na przeniesienie danych marketingowych z ponad 80 najlepszych platform marketingowych do Arkuszy Google w celu dodatkowej obsługi i analizy.
Co Twoja agencja powinna uwzględnić w szablonie audytu SEO?
Dobrze zaprojektowany szablon powinien zarówno pomóc Twojemu zespołowi w realizacji kampanii SEO klienta, jak i zebrać cenne informacje, które pomogą Twoim klientom zrozumieć, co działa dobrze, a co wymaga poprawy.
Oto, co należy uwzględnić podczas tworzenia szablonu audytu Arkuszy Google.
Kontrole optymalizacji na stronie
Twoje audyty SEO powinny obejmować kontrolę optymalizacji na stronie. Identyfikacja następujących elementów w szablonie Arkuszy Google:
-
Dowolne strony internetowe z kodami błędów 4XX lub 5XX
-
Brakujące metadane (tj. znaczniki tytułu, opisy meta, tekst ALT, znaczniki schematu, nagłówki/podtytuły)
-
Brakujące pliki, obrazy lub inne multimedia
-
Brakujące pliki robot.txt
-
Brakujące lub nieprawidłowe mapy witryn
-
Nieprawidłowe lub brakujące indeksowanie strony
-
Zduplikowane treści (które mogą niekorzystnie wpłynąć na rankingi w wyszukiwarkach)
-
Błędy serwera
-
Niska liczba słów w dowolnej treści witryny
-
Wszelkie uszkodzone linki wewnętrzne lub linki wewnętrzne z atrybutami NoFollow
W zależności od rozmiaru witryny internetowej Twojego klienta może to zająć godziny, dni, a nawet tygodnie, jeśli będzie wykonywane strona po stronie.
Dwa rodzaje optymalizacji SEO na stronie
Optymalizacja na stronie zazwyczaj dzieli się na dwa odrębne segmenty:
Obydwa rodzaje optymalizacji SEO na stronie są niezbędne dla powodzenia każdej witryny internetowej. Techniczne audyty SEO obejmujące całą witrynę uwzględniają szersze problemy, takie jak te opisane powyżej, aby zapewnić prawidłowe przeszukiwanie, indeksowanie i klasyfikowanie witryny Twojego klienta przez wyszukiwarki.
Optymalizacja słów kluczowych na stronie uwzględnia głębiej gęstość słów kluczowych, semantyczne odmiany słów kluczowych i inne elementy, które pomagają Google dokładnie zrozumieć, czego dotyczy konkretna strona w witrynie Twojego klienta.
Najpierw pracuj nad identyfikacją potencjalnych problemów technicznych związanych z SEO, aby nie zakłócały one optymalizacji na stronie. Po rozwiązaniu technicznych problemów SEO witryny uwaga skupia się na drobniejszych elementach tworzących poszczególne strony internetowe, aby zapewnić Twojemu klientowi największe szanse na zajęcie pozycji w SERP.
Wskazówka agencji: użyj narzędzia do audytu SEO, aby przeprowadzić audyt całej witryny w celu znalezienia i naprawienia typowych błędów, a następnie skoncentruj czas i wysiłki swojej agencji na optymalizacji najważniejszych stron witryny Twojego klienta.
Kontrole optymalizacji poza stroną
Tak, zbudowanie i zoptymalizowanie niesamowitej witryny internetowej dla każdego klienta jest niezbędne. Pamiętaj jednak, że na rankingi w wyszukiwarkach wpływają również czynniki poza stroną.
Pomyśl o SEO poza stroną jako o wspierającym zwiększeniu obecności marki Twojego klienta i widoczności w wynikach wyszukiwania. Występuje w formie:
-
Linki zwrotne z wiarygodnych stron internetowych
-
Wzmianki i udostępnienia marki w mediach społecznościowych
-
Analiza linków zwrotnych konkurencji (w celu porównania wydajności)
-
Usuwanie toksycznych linków zwrotnych (np. z niewiarygodnych stron internetowych)
-
Profil firmy w Google (jeśli dotyczy)
-
Wpisy w lokalnych katalogach
-
Opinie klientów
To dodało wyszukiwarkom sygnał „kciuk w górę”, że treść witryny Twojego klienta jest wiarygodna, istotna i wiarygodna.
Wskazówka agencji: Jeśli Twój klient prowadzi działalność franczyzową lub ma wiele lokalizacji, rozważ znaczenie lokalnego SEO dla wielu lokalizacji.
Optymalizacja słów kluczowych i konkurencji
Kluczową częścią każdej strategii SEO jest optymalizacja słów kluczowych i konkurencji. Jeśli wiesz, czego szuka docelowa grupa odbiorców Twojego klienta, zrozumiesz jego bolączki, potrzeby i oczekiwania.
Z drugiej strony konkurenci Twoich klientów również prowadzą badania i szukają możliwości wykorzystania słów kluczowych, aby je wykorzystać. Dlatego też powinieneś zwracać uwagę na to, co dzieje się w całym krajobrazie.
Dodaj następujące elementy do sekcji szablonu audytu treści SEO:
-
Czy są jakieś słowa kluczowe, dla których witryna mojego klienta ma dobrą pozycję w rankingu?
-
Czy treść zajmująca ranking odpowiada intencji wyszukiwania słowa kluczowego?
-
Czy są jakieś słowa kluczowe lub frazy, które mają dobrą pozycję w rankingu, a które nie są używane?
-
Jaka jest trudność słów kluczowych, których używa mój klient?
-
Czy nastąpiły jakieś zauważalne zmiany w rankingach słów kluczowych mojego klienta?
-
Czy używane są jakieś odmiany słów kluczowych z długim ogonem?
-
Czy używane są jakieś odmiany słów kluczowych pytających?
-
Na jakie słowa kluczowe pozycjonują się konkurenci moich klientów?
-
Czy są jakieś trafne słowa kluczowe lub frazy, których nie używa konkurencja?
-
Czy są jakieś możliwości poprawy rankingu słów kluczowych (np. poprzez zastosowanie innej odmiany)?
Czytaj więcej: Plusy i minusy najlepszych narzędzi do śledzenia rankingu słów kluczowych
Wyniki strony witryny
Wyjątkowe doświadczenie użytkownika (UX) nie podlega negocjacjom, jeśli chodzi o kondycję witryny Twojego klienta. Załóżmy na przykład, że użytkownik trafia na witrynę Twojego klienta w Google. Po kliknięciu denerwują ich powolne ładowanie i oślepiająca kolorystyka.
Co się później stanie? Jeśli nie będą specjalnie skupieni na oczekiwaniu na pełne załadowanie witryny Twojego klienta, prawdopodobnie opuszczą ją i pójdą dalej.
Aby uniknąć wpadek na stronie witryny, wykonaj następujące czynności:
-
Jaka jest prędkość witryny mojego klienta?
-
Czy witryna mojego klienta jest dostosowana do urządzeń mobilnych?
-
Czy w przypadku wolniejszych witryn internetowych można zastosować jakieś poprawki (np. kompresowanie plików wideo i obrazów na stronie)?
-
Czy konkurenci moich klientów mają jakieś zauważalne problemy wpływające na wygodę użytkownika (np. długi czas ładowania)?
-
Czy należy wprowadzić jakieś znaczące ulepszenia w interfejsie witryny internetowej (np. nieatrakcyjna wizualnie kolorystyka)?
Wydajność i analityka witryny internetowej
Aby usprawnić wysiłki SEO swojego klienta, musisz wiedzieć, jak działa jego witryna internetowa i wykonywać wszystkie powiązane analizy. Narzędzia takie jak Google Analytics i Google Search Console dostarczają cennych informacji (które omówimy szerzej w następnej sekcji).
Aby zapewnić widoczność w Google, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, takich jak:
-
Ile sesji organicznych ma witryna mojego klienta?
-
Jaki jest średni współczynnik odrzuceń?
-
Czy mój klient ma cel konwersji i jeśli tak, to jaki?
-
Czy witryna mojego klienta jest możliwa do zindeksowania przez Google?
-
Jakie są najczęstsze zapytania związane ze stroną internetową mojego klienta?
-
Jakie są najpopularniejsze strony internetowe moich klientów?
-
Z jakich urządzeń najczęściej korzystają użytkownicy przeglądający stronę mojego klienta?
-
Jaki jest wynik dostępności mojego klienta?
-
Jaki jest ogólny wynik wydajności?
Wskazówka agencji: Jeśli jesteś fanem rozszerzeń przeglądarki, sprawdź Latarnia Googlektóre jest zautomatyzowanym narzędziem zapewniającym wgląd w wydajność witryny.
Rodzaje problemów i ich waga
Szablon w Arkuszach Google powinien kategoryzować problemy według wagi, dzięki czemu będziesz wiedzieć, którym z nich nadać priorytet.
Rozważ użycie następujących grup:
-
Krytyczny: tego typu problemy powinny być traktowane priorytetowo, ponieważ mają największe ryzyko negatywnego wpływu na rankingi Twojego klienta w wyszukiwarkach. Obejmuje to nadużywane tagi kanoniczne i błędy strony 4XX lub 5XX.
-
Ostrzeżenie: należy tego użyć do kategoryzowania problemów, które mogą potencjalnie skutkować obniżeniem rankingów w wyszukiwarkach, takich jak brakujące tagi tytułowe lub mała liczba słów na blogu.
-
Błąd: Problemy te to błędy, które można szybko naprawić, takie jak zduplikowane metaopisy na więcej niż jednej stronie internetowej lub uszkodzone obrazy wewnętrzne.
Trendy historyczne
Kiedy już przyzwyczaisz się do regularnego przeprowadzania audytów SEO dla klientów, powinieneś śledzić ich dane historyczne.
Dzięki temu poznasz wszelkie trendy zachodzące na przestrzeni czasu i zauważysz znaczący postęp, który będzie uzasadniał propozycję wartości Twojej agencji. Na przykład śledzenie stanu witryny w regularnych odstępach czasu jest dobrym miernikiem tego, jak materializują się wysiłki SEO Twojego klienta.
Postępując zgodnie z tą listą kontrolną, przeanalizujesz wysiłki SEO swoich klientów i będziesz lepiej przygotowany do formułowania odpowiednich rekomendacji.
Jakich narzędzi należy użyć, aby przeprowadzić audyt jakości SEO?
Przeprowadzenie audytu SEO nie musi być ręcznym, żmudnym procesem. Odpowiednie oprogramowanie agencji SEO pomoże Ci śledzić najważniejsze analizy SEO.
1. Konsola wyszukiwania Google
To bezpłatne narzędzie SEO pomoże Ci dokładnie zrozumieć, w jaki sposób Google przegląda witrynę Twojego klienta. Użyj Google Search Console, aby:
-
Zmierz indeksowalność witryny
-
Oceń, jak często witryna Twojego klienta pojawia się w wynikach wyszukiwania Google
-
Pokaż istniejące linki zwrotne
-
Sprawdź, czy nie występują problemy z obsługą mobilną
Szukasz usprawnionego, zautomatyzowanego sposobu przeglądania statystyk Google Search Console? Sprawdź panel SimplyTrends Google Search Console, który gromadzi wszystkie potrzebne informacje bez konieczności ręcznego wyszukiwania za każdym razem.
2. Statystyki Google PageSpeed
Witryna Twojego klienta powinna ładować się szybko, aby zapewnić korzystną pozycję w wyszukiwarce Google (lub dowolnej wyszukiwarce).
W tym miejscu z pomocą przychodzi Google PageSpeed Insights. To bezpłatne narzędzie Google, które analizuje szybkość działania witryny Twojego klienta, przypisując „wskaźnik szybkości”, odwołując się do najlepszych praktyk i identyfikując konkretne problemy z wydajnością.
3. Latarnia Google
Podobnie, uzyskaj informacje z pierwszej ręki na temat innych kluczowych wskaźników wydajności witryny, korzystając z narzędzia takiego jak Google Lighthouse. Dodaj go jako rozszerzenie przeglądarki, aby uzyskać informacje na temat:
-
Szybkość strony
-
Wynik dostępności
-
Wynik wydajności SEO
-
Wynik najlepszych praktyk
Skorzystaj z integracji Google Lighthouse z SimplyTrends, aby przesyłać strumieniowo te dane do intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego działającego w czasie rzeczywistym.
4. Google Analytics
Aby uzyskać dogłębną wiedzę na temat ruchu organicznego i innych powiązanych informacji (takich jak średni czas spędzony na stronie internetowej), najlepszym rozwiązaniem będzie Google Analytics.
To także doskonałe narzędzie do śledzenia konwersji i identyfikowania potencjalnych problemów związanych z SEO (takich jak wysoki współczynnik odrzuceń na danej stronie internetowej).
Użyj w pełni konfigurowalnego narzędzia przeciągnij i upuść Google Analytics pulpit nawigacyjny, w którym możesz przeglądać ważne informacje w jednym miejscu. Monitoruj ruch organiczny, konwersje i wiele więcej; już dziś zapisz się na bezpłatny 14-dniowy okres próbny SimplyTrends.
Jeśli szukasz sposobu na skanowanie na dużą skalę w poszukiwaniu błędów, zainwestuj w platformę taką jak Screaming Frog SEO Spider.
To potężne narzędzie może przeszukać wiele stron internetowych i szybko zidentyfikować uszkodzone linki, co zajmie cenny czas (szczególnie jeśli Twoja agencja się skaluje).
Platforma taka jak Majestic SEO przydaje się, aby zrozumieć skuteczność linków zwrotnych Twojego klienta (lub zidentyfikować nowe możliwości).
Skorzystaj z integracji Majestic SEO, aby szybko uzyskać dostęp do analizy linków zwrotnych, domen odsyłających, wskaźników autorytetu witryny oraz nowych lub uszkodzonych linków.
Wskazówka agencji: Zapoznaj się z innymi narzędziami do budowania linków dostępnymi na rynku i wybierz takie, które najlepiej odpowiada potrzebom Twojej agencji. Niezależnie od tego, czy szukasz darmowego narzędzia, czy jesteś gotowy zainwestować w opcję długoterminową, istnieje wiele świetnych opcji do wyboru.
7. JasneLokalne
Ta lokalna platforma SEO zapewnia dobrą ocenę reputacji marki Twojego klienta w terenie, a także wskazuje wszelkie lokalne problemy związane z SEO, którymi należy się zająć. Sprawdź integrację BrightLocal z SimplyTrends, aby uzyskać zautomatyzowane podejście.
8. Ahrefs
Jeśli zarządzasz wieloma klientami posiadającymi skomplikowane strony internetowe, Ahrefs jest świetną opcją w przypadku operacji na dużą skalę. Dzięki wbudowanemu narzędziu do audytu SEO Ahrefs może przeszukać całą witrynę Twojego klienta i zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Ahrefs integruje się również z SimplyTrends w celu usprawnienia raportowania SEO.
9. Semrush
Innym renomowanym narzędziem do audytu SEO jest Semrush, które zawiera również zintegrowaną funkcję audytu witryny. Platforma ta dobrze sprawdza się w identyfikowaniu wyniku kondycji witryny Twojego klienta, technicznych problemów związanych z SEO oraz powagi tych problemów.
10. Moz
Naszą listę narzędzi SEO uzupełnia Moz, kolejna dobrze znana platforma z dedykowaną funkcją audytu witryny. Moz działa poprzez indeksowanie witryn internetowych i analizowanie ich pod kątem wszelkich technicznych problemów związanych z SEO (takich jak błędy na stronach i brakujące metaopisy).
Jeśli jednak chcesz usprawnić procesy w swojej agencji, sięgnij po narzędzie, które zrobi to wszystko…
Zautomatyzowana alternatywa: narzędzie do raportowania SEO SimplyTrends
Twoja agencja może korzystać z Arkuszy Google do różnych zadań. I rozumiemy – to doskonałe narzędzie do kompilowania i udostępniania danych.
Jednak kopiowanie i wklejanie wyników do ręcznego arkusza kalkulacyjnego może być niezwykle czasochłonne, co może prowadzić do błędów i wydłużenia godzin podlegających rozliczeniu.
Ponadto prawdopodobnie używasz wielu narzędzi SEO. Oznacza to, że będziesz potrzebować sposobu na zgromadzenie tych spostrzeżeń w jednym miejscu. Aby uzyskać skalowalne i zautomatyzowane podejście, użyj narzędzia do raportowania SEO, takiego jak SimplyTrends.
Korzystanie z interaktywnego, zautomatyzowanego pulpitu nawigacyjnego konsoliduje pracę wielu narzędzi SEO wraz ze wszystkimi innymi działaniami marketingu cyfrowego Twojego klienta. Za pomocą kilku kliknięć łatwo monitoruj:
-
Ogólny stan witryny
-
Wyniki kondycji poszczególnych stron internetowych
-
Rodzaje wykrytych problemów i ich waga
-
Liczba przeszukanych stron
-
Analiza głębokości strony (tj. liczby stron, które użytkownik musi przejść, aby dotrzeć do określonego miejsca docelowego)
-
Liczbowe i graficzne podsumowania najczęściej spotykanych problemów
-
Historyczne trendy dotyczące wyników kondycji witryn i liczby przeszukanych stron
-
Najpopularniejsze słowa kluczowe z Organic i PPC
-
Ruch organiczny i konwersje
Użyj SimplyTrends, aby podzielić się wynikami audytu SEO
Aby w pełni wykorzystać możliwości tego narzędzia, oto kilka opcji raportowania dla klientów:
1. Wyślij audyt SEO swojego Klienta jako plik PDF do pobrania
Jeśli Twój klient woli załączniki do wiadomości e-mail, wyniki audytu SEO można łatwo przekonwertować na dokument PDF do pobrania i opatrzony białą etykietą. Ten raport łączy w sobie wszystkie najważniejsze wskaźniki SEO, których potrzebują Twoi klienci, a jego utworzenie zajmuje ułamek czasu w porównaniu z pracochłonnym zadaniem ręcznej aktualizacji arkuszy kalkulacyjnych.
2. Pobierz jako plik Excel (i w razie potrzeby łatwo skopiuj do Arkuszy Google)
Podobnie wyeksportuj wyniki audytu SEO swojego klienta do pliku Excel (który zawiera liczbowy podział tego, co się dzieje).
Jeśli Twój klient woli, przenieś te surowe dane do Arkuszy Google, aby zapewnić lepszą współpracę.
Chociaż plik danych nie jest tak atrakcyjny wizualnie jak szablon raportu marketingowego, pozwala na bardziej szczegółową manipulację wskaźnikami.
3. Utwórz panel SEO klienta w czasie rzeczywistym
Na platformie SimplyTrends twórz profile logowania klientów i zapewniaj dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Następnie Twój klient z łatwością przegląda swój interaktywny pulpit SEO, kiedy tylko zechce, co zmniejsza potrzebę ręcznego raportowania, dalszych rozmów telefonicznych i pytań e-mailem.
A jeśli mają pytania, można je łatwo odpowiedzieć dzięki zintegrowanemu komunikatowi klienta.
Z łatwością skonfiguruj wcześniej uprawnienia użytkownika, które będą kontrolować, do czego klient ma dostęp. Dzięki temu nie będziesz musiał udostępniać nieistotnych informacji (takich jak statystyki próżne).
Dostosuj go według własnego uznania! Dzięki naszej funkcji „przeciągnij i upuść” łatwo jest utworzyć panel kontrolny zawierający ustalenia z audytu SEO Twojego klienta, wskaźniki SEO i inne powiązane dane marketingowe (np. skuteczność biuletynu Mailchimp, która będzie podkreślać skuteczność wszystkich potencjalnych klientów wygenerowanych w wyniku SEO starania).
Zbuduj dashboard SEO lub użyj jednego z naszych gotowych szablony dashboardów. Zrób to sam w SimplyTrends, bezpłatnie przez 14 dni.
4. Wygeneruj łącze do udostępniania
Po wygenerowaniu audytu SEO swojego klienta będziesz mógł utworzyć link, który będzie można udostępniać.
Ta opcja jest przydatna, jeśli przeprowadzasz audyt SEO dla potencjalnego klienta, którego nie ma na Twojej liście raportów. Dostępna jest również opcja pobrania audytu SEO w formacie PDF.
5. Uwzględnij wyniki audytu SEO w szablonie raportu SEO
Wreszcie będziesz mieć możliwość utworzenia w pełni konfigurowalnego szablonu raportu SEO, który będzie konsolidowany Wszystko spostrzeżenia SEO Twojego klienta w jednym dokumencie.
Oprócz wyników audytu SEO Twojego klienta raport SEO powinien zawierać:
-
Streszczenie najważniejszych wniosków
-
Wgląd w ruch organiczny
-
Czy cele SEO zostały osiągnięte w okresie raportowania
-
Przegląd stron docelowych i ich wydajności (jeśli dotyczy)
-
Zmiany w rankingach wyszukiwania
-
Wszelkie zmiany w linkach zwrotnych (takie jak nowo pozyskane)
Zgłoś mądrzej, a nie trudniej.
Lepsze, szybsze i łatwiejsze raporty klientów są w zasięgu kilku kliknięć
Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś
Kiedy i jak często należy przeprowadzać audyt SEO?
Być może zastanawiasz się, jak często powinieneś przeprowadzać audyt swojej witryny i w jakich odstępach czasu najlepiej to robić. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi – rozważ następujące kwestie.
-
Rozmiar witryny Twojego klienta: Większe witryny internetowe z dużą głębokością i zawiłościami stron będą wymagały dokładniejszych, regularnych kontroli SEO
-
Częstotliwość aktualizacji witryny (np. nowe strony produktów, zmiany w architekturze strony internetowej)
-
Obecny stan witryny Twojego klienta: Poważnie pogorszony wynik kondycji witryny może oznaczać konieczność częstszego audytu SEO (przynajmniej do czasu znacznej poprawy sytuacji).
-
Długoterminowe cele Twojego klienta: Jeśli Twój klient priorytetowo traktuje produkty związane z SEO, takie jak konwersje na blogu, prawdopodobnie będzie potrzebował częstszego harmonogramu audytów SEO
Nasza rada? Zdecyduj się na regularne odstępy czasu, które zapewnią wystarczająco dużo czasu na zbudowanie trakcji SEO. Na przykład zaplanowanie audytu SEO co sześć miesięcy może się sprawdzić, jeśli Twój klient nie przeprowadza często przeglądów swojej witryny.
Z drugiej strony, klient, który założył nowego bloga, znacząco zmienił projekt swojej witryny i ma agresywne cele w zakresie ruchu organicznego lub konwersji w witrynie, może preferować miesięczną lub cotygodniową częstotliwość audytu SEO.
Jak korzystać z szablonu propozycji SEO, aby zdobyć więcej klientów
Istnieje również ciekawy sposób wykorzystania narzędzi do audytu SEO jako taktyki generowania leadów i zdobywania większej liczby klientów.
Załóżmy, że letni potencjalny klient zwraca się do Twojej agencji o usługi SEO. W takim przypadku skorzystanie ze zwycięskiej propozycji SEO będzie najlepszym sposobem na zaprezentowanie oferty produktów i rekomendacji Twojej agencji.
Użyj gotowy szablon propozycji SEO podzielić się wszystkimi istotnymi spostrzeżeniami. Zarejestruj się na bezpłatny 14-dniowy okres próbny w SimplyTrends, aby uzyskać dostęp do większej liczby gotowych narzędzi szablony raportów.
Udowodnij swoją wartość, korzystając z narzędzia do audytu SEO, aby określić, które obszary witryny potencjalnego klienta wymagają poprawy.
Pokazuje to nie tylko możliwości Twojej agencji, ale także bezpośrednio wiąże się z jej potrzebami biznesowymi i jest bardzo istotne dla jej wyjątkowej sytuacji.
Przeprowadzanie audytów SEO jest koniecznością dla każdej agencji
Wiedza o tym, jak przeprowadzać audyty SEO, powinna znajdować się w podręczniku każdej agencji.
Niezależnie od tego, czy tworzysz szablon w Arkuszach Google, czy zdecydowałeś się zainwestować w narzędzia zapewniające dodatkową pomoc, śledzenie SEO i regularne audyty witryny są niezbędne.
I chociaż szablon Arkuszy Google może teraz wystarczyć, zarządzanie wieloma audytami SEO będzie coraz trudniejsze, gdy Twoja agencja będzie się nadal rozwijać. Na przykład, co się stanie, jeśli korzystasz z wielu narzędzi do kontroli SEO, takich jak Google Search Console i Google Analytics? Będziesz potrzebować sposobu na łatwą konsolidację i raportowanie tych danych. Tutaj z pomocą przychodzi narzędzie do raportowania, takie jak SimplyTrends.
Koniec z przeglądaniem wielu platform, aby zrozumieć szerszy obraz. Ogranicz żmudną pracę ręczną, dodaj godziny podlegające rozliczeniu do swojego dnia i pomóż swoim klientom osiągać KPI SEO miesiąc po miesiącu dzięki SimplyTrends. Jeśli Twoi klienci chcą, aby ich dane zostały wyeksportowane do Arkuszy Google, Ty też masz taką możliwość.
Nie trać czasu na ręczne raportowanie SEO. Automatyzuj pobieranie danych na platformach takich jak Majestic, Google Search Console, Google Analytics i innych. Wypróbuj SimplyTrends już dziś, bezpłatnie przez 14 dni.