Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak utworzyć szablon treści witryny w Dokumentach Google dla swojego zespołu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak utworzyć szablon treści witryny w Dokumentach Google dla swojego zespołu

Gdy masz zespół pisarzy i redaktorów pracujących nad Twoimi treściami, utworzenie szablonu jest bardzo ważne.

Szablon treści określa, czego oczekujesz pod względem jakości i standardów treści od wszystkich autorów i redaktorów. Zasadniczo działa jako kluczowy zasób dla całego zespołu zajmującego się treścią.

Dlatego ważne jest, aby utworzyć ten szablon w dokumencie Google. Ponieważ Dokumenty Google znacznie ułatwiają udostępnianie i współpracę w czasie rzeczywistym niż dokumenty offline, idealnie nadają się do tworzenia takich zasobów.

W tym samouczku wyjaśniono, jak utworzyć odpowiedni szablon treści witryny w Dokumentach Google. Zobaczmy!

Czy mogę używać Dokumentów Google do tworzenia witryn internetowych?

Nie możesz użyć Dokumentów Google do utworzenia witryny, ponieważ nie jest to system zarządzania treścią (CMS). Możesz go jednak używać do organizowania, udostępniania i publikowania treści, które trafią na Twoją stronę internetową.

Czy możesz używać Dokumentów Google jako edytora HTML?

Dokumenty Google nie są edytorem HTML – nigdy nie miały nim być. Możesz jednak użyć go do zachowania treści stron internetowych z odpowiednim formatowaniem HTML, a następnie opublikowania ich bezpośrednio na stronie internetowej. Dostępne są rozszerzenia Dokumentów Google, które mogą w tym pomóc.

Jak utworzyć szablon treści witryny w Dokumentach Google: instrukcje krok po kroku

Na stworzenie idealnego szablonu treści witryny internetowej składa się wiele rzeczy, które mogą pomóc Twojemu zespołowi w tworzeniu treści spełniających Twoje potrzeby.

Szablon powinien jasno określać, gdzie i jak powinny być umieszczone różne elementy danej strony internetowej.

Oto wszystko, co powinno znaleźć się w szablonie treści Twojej witryny utworzonym w Dokumentach Google:

#1. Instrukcje dotyczące tytułu

Tytuł dowolnej strony internetowej jest jej najważniejszym elementem, ponieważ jest pierwszą rzeczą, która jest widoczna w wynikach wyszukiwania. Dlatego ważne jest, aby zrobić to dobrze.

Teraz, aby upewnić się, że Twój zespół zrobi to dobrze, powinieneś dołączyć szczegółowe instrukcje, których należy przestrzegać podczas tworzenia tytułu strony internetowej.

Instrukcje tytułowe w szablonie powinny określać co najmniej:

  1. Długość tytułu
  2. Rodzaj tytułu
  3. Podstawowe słowo kluczowe do kierowania w tytule
Rekommenderad:  Jak dostosować napisy Netflix bezpośrednio z telewizora Smart TV

Możesz również podać więcej szczegółów dotyczących sposobu pisania tytułów w zależności od potrzeb i wiedzy, ale jest to absolutne minimum, które należy uwzględnić.

#2. Instrukcje dotyczące napisów lub opisów

Wiele stron internetowych zawiera również podtytuł lub opis po tytule.

Jeśli chcesz, aby znalazł się na Twojej stronie internetowej, instrukcje dotyczące tego, jak ma być napisany, jak długi musi być i jak musi przyciągnąć czytelnika, powinny również zostać uwzględnione w szablonie zawartości witryny Dokumentów Google.

#3. Instrukcje opisu meta

Metaopis jest krótki (tj. ma tylko 140 – 150 znaków), ale oprócz tytułu jest jedyną rzeczą, która pojawia się w wynikach wyszukiwania.

To sprawia, że ​​jest to druga najważniejsza część strony internetowej po tytule. Dlatego Twój szablon treści powinien również zawierać instrukcje dotyczące metaopisu.

#4. Struktura lub spis treści

Struktura strony internetowej (spis treści w przypadku artykułów i postów na blogu) określa, w jaki sposób różne elementy strony są łączone w celu utworzenia kompletnej strony internetowej.

Ta struktura określa kolejność, w jakiej należy umieścić wszystkie elementy strony internetowej, aby stworzyć spójną całość. Oto, co powinieneś w nim opisać:

#4.1. Nagłówki i podtytuły

Powinieneś wyjaśnić, ile nagłówków i podtytułów ma się znaleźć na stronie.

Należy również wyszczególnić poziomy nagłówków (tj. H1, H2, H3, H4, itp.), którymi należy się kierować podczas tworzenia zawartości strony.

#4.2. Obrazy, filmy i inne media

Obrazy, filmy, infografiki i inne media ożywiają strony internetowe.

Są one tak samo ważne dla strony internetowej, jak tekst główny, więc szablon zawartości witryny w Dokumentach Google powinien wyjaśniać, ile obrazów i innych multimediów należy użyć na stronie internetowej oraz gdzie dokładnie się znajdują.

#4.3. Tabela(e)

Niektóre rzeczy lepiej wyjaśniają tabele. Jeśli Twoja treść będzie wymagać jednej lub więcej tabel, aby coś wyjaśnić, dobrym pomysłem będzie nakreślenie struktury, liczby i lokalizacji tabel w szablonie treści.

#4.4 Listy

Listy rozkładają złożone informacje na łatwo przyswajalne fragmenty. Listy wypunktowane, listy numerowane, a nawet listy kontrolne są obecnie używane na stronach internetowych, aby treść była łatwiejsza do zrozumienia. Ty też zdecydowanie powinieneś ich używać (zwłaszcza w swoich artykułach i postach na blogu).

Rekommenderad:  5 Proste wskazówki dla Twojej małej firmy Facebook Strona

A jeśli planujesz ich używać, musisz również wyjaśnić w swoim szablonie, jaki rodzaj list można umieścić w treści oraz minimalną lub maksymalną liczbę list, których można użyć.

#5. Inne instrukcje

Jest też wiele innych rzeczy, które składają się na stworzenie strony internetowej z interesującą treścią. Aby mieć pewność, że zostaną one zaimplementowane przez autorów i redaktorów, należy uwzględnić je również w szablonie zawartości witryny w Dokumentach Google. Tutaj są:

#5.1. Instrukcje formatowania

Właściwe formatowanie sprawia, że ​​treść jest o wiele łatwiejsza do zrozumienia i mniej przytłaczająca. Proste rzeczy, takie jak pogrubienie ważnych terminów, , lub podkreślone może pomóc ludziom zrozumieć, jakie działania powinni podjąć.

Podobnie dłuższe strony internetowe, podzielone na wiele małych akapitów, mogą sprawić, że ludzie poczują się mniej przytłoczeni ilością informacji, które muszą skonsumować.

Dlatego te i inne instrukcje dotyczące formatowania należy uwzględnić w szablonie treści witryny, aby mieć pewność, że wszyscy autorzy i redaktorzy będą postępować zgodnie z tymi wytycznymi.

#5.2. Ramy, których należy przestrzegać

Istnieje wiele platform do pisania tekstów, które są używane do generowania wartościowych i wysoce konwertujących tekstów. Niektóre popularne to:

  • Problem, pobudzenie i rozwiązanie (PAS) Framework
  • Ramy uwagi, zainteresowania, pragnienia i działania (AIDA).
  • Most przed-po
  • Ramise Promise, Proof, Picture, Pitch (PPPP).

Jeśli tworzysz szablon kopii strony internetowej, powinien on określać, które ramy należy zastosować, aby utworzyć kopię, która konwertuje.

#5.3. Wskazówki dotyczące tonacji

Ton treści na stronie internetowej jest równie ważny jak sama treść. Jeśli ton nie jest odpowiedni, może znudzić użytkownika lub wręcz go sfrustrować w najgorszych przypadkach.

Aby mieć pewność, że wszystkie Twoje treści generowane przez zespół mają odpowiedni ton, dobrym pomysłem będzie uwzględnienie szczegółowych informacji na temat tonu w szablonie treści witryny w Dokumentach Google.

#5.4. Instrukcje SEO

Na koniec część SEO. Wyszukiwarki kierują większość ruchu do wszystkich stron internetowych, dlatego nie można ignorować znaczenia SEO podczas tworzenia treści dla stron internetowych.

Rekommenderad:  Jak marka Superdry poprawiła swoje wyniki w e-commerce dzięki lepszemu wyszukiwaniu

Wszystkie Twoje treści muszą mieć pewne podstawowe funkcje SEO (tj. odpowiednie rozmieszczenie słów kluczowych, znaczniki Alt i podpisy do obrazów, metadane itp.), jeśli mają być pozycjonowane w SERP, więc lepiej będzie, jeśli uwzględnisz podstawowe SEO instrukcje, jak również w szablonie zawartości witryny.

Podobne samouczki do sprawdzenia

  • Jak zrobić oś czasu w Dokumentach Google: Oś czasu wyjaśnia, jak przebiegały różne wydarzenia w określonym czasie. Dokumenty Google mogą być dobrym narzędziem do tworzenia takich konspektów, które można łatwo udostępniać. Dlatego w tym samouczku wyjaśniono, jak używać go do tworzenia osi czasu.
  • Jak utworzyć kalendarz w Dokumentach Google: Możesz także utworzyć udostępniany kalendarz w Dokumentach Google, którego można używać do różnych celów. W tym samouczku wyjaśniono, jak to zrobić.
  • Jak korzystać z szablonów zalet i wad w Dokumentach Google: Na koniec szablon Plusy i minusy wyjaśnia zalety i wady robienia czegoś. W tym samouczku wyjaśniono, w jaki sposób można tworzyć takie szablony za pomocą Dokumentów Google.

Podsumowanie

W ten sposób możesz utworzyć szablon treści witryny w Dokumentach Google, który utrzymuje wszystkich pisarzy i redaktorów na tej samej stronie (zamierzona gra słów).

Jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego procesu, podziel się nimi w komentarzach, a my odpowiemy na nie tak szybko, jak to możliwe.

A jeśli nauczyłeś się stąd czegoś przydatnego, udostępnij ten przewodnik również w mediach społecznościowych, ponieważ zachęciłoby nas to do tworzenia większej liczby takich treści.