Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak uzyskać dostęp do stron internetowych, które się nie ładują

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak uzyskać dostęp do stron internetowych, które się nie ładują

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś stronę internetową, która po prostu nie chciała się załadować? To naprawdę denerwujące wiedzieć, że nie możesz uzyskać dostępu do niektórych stron internetowych, ale inni mogą. Ten problem spotkał się kiedyś z każdym użytkownikiem Internetu, a jeśli nie znalazłeś rozwiązania, czytaj dalej, a będziesz przygotowany, kiedy zdarzy się to następnym razem.

Zwykle, gdy witryna nie ładuje się, może wystąpić wiele problemów i sposobów ich rozwiązania. Spróbuję wyjaśnić, co należy zrobić i jakie kroki należy wykonać, aby ustalić, na czym polega problem. Możesz także przejrzeć nasze poprzednie wskazówki dotyczące uzyskiwania dostępu do zablokowanych stron internetowych.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, na którym końcu występuje problem. Tutaj są 3 możliwości:

  • z swojego terminala
  • z swojego usługodawcę internetowego (Dostawca usług internetowych)
  • ze strony internetowej własny serwer.

Jak uzyskać dostęp do stron internetowych, które się nie ładują

1. Strony w pamięci podręcznej Google

Istnieje kilka sztuczek, które możesz zastosować, aby załadować strony internetowe, które odwiedzałeś, a teraz są niedostępne. Na przykład, korzystaj z Google w jego prawdziwych możliwościach. Google to najpotężniejsze narzędzie w Twoim arsenale, dlatego staraj się korzystać z usług Google, nawet tych, o których nie wiesz. Dobrym przykładem jest strony w pamięci podręcznej.

Google tworzy wersję strony internetowej w pamięci podręcznej, gdy uzyskujesz do niej dostęp, a jeśli witryna jest nieosiągalna, Google umożliwia zamiast tego dostęp do wersji w pamięci podręcznej. Można to zrobić na jeden z dwóch sposobów:

– wpisz w wyszukiwarce Google „nazwa witryny” i załaduje ostatnią wersję strony z pamięci podręcznej,

– lub wyszukaj stronę w Google i kliknij „”, nad podglądem. Spowoduje to również załadowanie ostatniej strony z pamięci podręcznej.

Ważnym aspektem, o którym należy pamiętać, jest fakt, że Google nie buforuje obrazów, więc możesz wypróbować wersję tekstową. Użytkownicy Bing również korzystają ze stron zapisanych w pamięci podręcznej, która działa podobnie jak strony Google.

2. Usługi CDN

Skorzystaj z usługi CDN (Content Delivery Network), aby uzyskać dostęp do stron internetowych, które nie działają z powodu Duży ruch. CoralCDN jest dobrym przykładem takiej usługi. Usługi CDN wykonują kopie plików multimedialnych znajdujących się na stronie internetowej w różnych serwisach na całym świecie i ładują pliki znajdujące się najbliżej Ciebie. Aby skorzystać z CoralCDN, wpisz „” na końcu adresu swojej witryny.

3. Maszyna powrotna

Uzyskaj dostęp do poprzedniej wersji witryny za pomocą Internetu Archiwum Wayback Machine. Usługa ta wyświetla wszystkie poprzednie wersje serwisu w porządku chronologicznym. Stąd możesz uzyskać dostęp do strony internetowej, jeśli w tej chwili jest niedostępna. Oczywiście, jeśli interesują Cię świeże wiadomości, to Ci nie pomoże.

4. Czy to jest w dół tylko dla mnie?

Sprawdź dostępność serwisu za pomocą http://www.isup.me/ Lub http://www.downforeveryoneorjustme.com/. Istnieje wiele innych witryn internetowych, które to sprawdzają. Ta usługa informuje Cię, czy witryna nie działa tylko u Ciebie, czy też jest w ogóle nieosiągalna. Może się to przydać i zaoszczędzić wiele kłopotów i czasu.

Strona internetowa nie ładuje się z powodu Twojego komputera lub problemu zewnętrznego

Aby ustalić, czy problem leży po Twojej stronie (a w zdecydowanej większości przypadków rzeczywiście tak jest), spróbuj przetestować każdy komponent i zobaczyć, gdzie leży problem. Sugeruję spróbować zrestartuj swój komputer i połączenie internetowe, może to po prostu zadziałać, jeśli nie, przejdź do innych kroków:

1. Uzyskaj dostęp do witryny internetowej z wielu przeglądarek

zwykle mam 3 przeglądarki internetowe zainstalowany na moim komputerze i jeśli napotkam ten problem, próbuję załadować witrynę ze wszystkich. Jeśli witryna ładuje się z jednej lub więcej przeglądarek internetowych, oznacza to, że problem dotyczył Twojej przeglądarki. Aby to naprawić:

  • sprawdź, czy Twoja przeglądarka jest aktualny (jeśli nie, zaktualizuj)
  • sprawdź swoje rozszerzenia, może jedno rozszerzenie jest blokowanie strony internetowej chcesz uzyskać dostęp
  • jasne pamięć podręczna i pliki cookie
  • ostateczne rozwiązanie, odinstaluj przeglądarkę internetowąusuń wszystkie preferencje i dodatki, a następnie zainstaluj ponownie

2. Sprawdź swój program antywirusowy i zaporę sieciową.

Programy antywirusowe zazwyczaj blokują witryny i ustawiają filtry, które mogą uniemożliwiać odwiedzanie niektórych witryn. Aby dowiedzieć się, czy to jest problem, wyłącz je i spróbuj załadować witrynę. Jeśli to zadziała, oznacza to, że znalazłeś winowajcę. Aby to naprawić, po prostu dodaj konkretną witrynę do kategorii „wyjątki” lub „zaufane” i gotowe.

3. Śledzenie, pingowanie witryny za pomocą CMD

Windows oferuje najlepsze narzędzie do debugowania: Wiersz polecenialub CMD. Otwórz CMD, wpisz „”, a następnie nazwę witryny.

Jeśli zauważysz, że w Twoim połączeniu nie ma żadnych strat, oznacza to, że witryna internetowa nawiązuje połączenie z Twoim komputerem, a przyczyną problemu jest zainstalowane oprogramowanie. Z drugiej strony, jeśli widzisz 100% straty, musisz przejść do innych pomysłów na debugowanie. To samo dotyczy „„. Spowoduje to wyświetlenie całej ścieżki, jaką musi pokonać połączenie, aby dotrzeć do witryny internetowej.

4. Sprawdź plik Hosts

Ten plik znajduje się w , otwórz go za pomocą Notatnik (uruchom jako Administrator, aby zapisać zmiany) i sprawdź, czy witryna, której nie możesz załadować, jest zablokowana. W takim przypadku po prostu usuń wiersz, w którym widzisz witrynę, i wszystko powinno być gotowe.

5. Zresetuj router lub zapętlaj trasę routera.

Jeśli używasz routera, najprawdopodobniej problem pochodzi stąd. Zresetuj ręcznie przywróć ustawienia fabryczne routera lub dodaj witrynę do „” i sprawdź, czy to zadziała. Zwykle właśnie w tym miejscu leży problem i po zresetowaniu nie powinno już być błędów podczas ładowania witryny. Aby sprawdzić czy przyczyną Twojego problemu jest router, wystarczy go odłączyć i podłączyć bezpośrednio do Internetu kablem lub modemem; jeżeli strona się ładuje to odłącz router od zasilania lub zresetuj go.

Nie można uzyskać dostępu do stron internetowych ze względu na dostawcę usług internetowych/lokalizację

Jeśli żaden z tych sposobów nie zadziała, oznacza to, że problem leży po stronie Twojego komputera i nie będziesz miał problemów z jego naprawieniem. Jeśli jednak nadal masz problemy, czas skontaktować się ze swoim dostawcą usług internetowych i sprawdzić, czy problem pochodzi od niego.

Tam 2 główne powody, dla których witryna nie ładuje się od Twojego dostawcy usług internetowych:

  • Dostawca usług internetowych ma zablokowany dostęp do strony internetowej – w takim przypadku niewiele można zrobić.
  • Dostawca usług internetowych DNS (Domain Name System) ma problem i nie może powiązać nazwy strony internetowej z adresem IP (protokół internetowy).

1. Publiczny DNS Google

W takim przypadku dostawca usług internetowych zajmie się problemem lub przekaże informacje, jak uzyskać inny DNS. Możesz także spróbować użyć a publiczny DNS. Google oferuje taką usługę: Publiczny DNS Google.

Aby zmienić swój DNS, przejdź do połączenia sieciowego i zmień adres DNS na Google () lub inny publiczny serwer DNS, podobny do tego. Ale zapisz swój stary adres DNS, na wypadek gdybyś musiał wrócić do niego w przyszłości.

Jeśli natomiast dostawca usług internetowych nie ma problemu, to Ty musisz go mieć skontaktuj się z właścicielem strony (jeśli nadal masz ich dane kontaktowe) lub serwer, aby sprawdzić, czy problem pochodzi od nich.

2. Twój adres IP może zostać zablokowany lub umieszczony na czarnej liście

W takim przypadku nie możesz uzyskać dostępu do witryny internetowej z tego adresu IP i musisz skontaktować się ze swoim dostawcą usług internetowych i sprawdzić, czy możesz to zmienić. Możesz też skorzystać z serwera proxy lub nawet kupić inny adres IP, jeśli możesz.

2. Witryna internetowa jest nieosiągalna z Twojego kraju

Jeśli tak jest, nie możesz nic z tym zrobić. Istnieją strony internetowe, które można przeglądać i do których można uzyskać dostęp tylko z określonych krajów, w celach handlowych. Możesz uzyskać dostęp przy użyciu innego adresu IP, ale nie ma na to gwarancji.

3. Serwer witryny internetowej nie działa

W takim przypadku możesz sprawdzić, czy możesz znaleźć jego wersję w pamięci podręcznej w Google (jak powiedzieliśmy na początku artykułu) lub na innych stronach internetowych, które ładują starsze wersje witryny, chociaż nie są one aktualne. Aby dowiedzieć się, czy masz problem ze stroną internetową, czy problem pochodzi z Twojej sieci, usługodawcy internetowego lub serwera witryny, spróbuj uzyskać do niej dostęp z innych urządzeń lub komputerów w Twojej sieci. Jeśli go załadują, problem dotyczy twojego komputera.

4. WinSockXpFix

Używam programu o nazwie WinSockXpFix, całkowicie darmowy program. W wielu przypadkach było to dla mnie najlepsze rozwiązanie, ponieważ wszystkie powyższe rady nie zadziałały. Są ludzie, którzy mają problemy z używaniem go, ale mogę zagwarantować, że na moim działa doskonale Windows 7 system. Jeśli żadne z powyższych nie zadziała, wypróbuj ostatnie rozwiązanie, może to być Twoje wybawienie.