Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Jak uzyskać dostęp i korzystać z panelu administracyjnego WordPress

Jak uzyskać dostęp i korzystać z panelu administracyjnego WordPress

Po uruchomieniu strony internetowej z WordPressem zapewne zastanawiasz się jak uzyskać dostęp do panelu administracyjnego WordPressa. Panel WordPress to część, za pomocą której możesz zarządzać swoją stroną internetową. W tej sekcji możesz publikować nowe treści, czytać i odpowiadać na komentarze użytkowników, edytować szablon strony i wykonywać wiele innych ciekawych rzeczy.

W tym artykule omówimy, jak wejść do panelu administracyjnego WordPress. Jeśli więc dopiero zacząłeś pracować z WordPressem i szukasz strony logowania do zarządzania WordPressem, zostań z nami do końca tego tutoriala.

Jeśli zainstalowałeś WordPress w katalogu głównym hosta, możesz zobaczyć stronę logowania do zarządzania WordPressem, odwiedzając adres www.yoursite.com/wp-admin. Jeśli próbowałeś zainstalować WordPress w podfolderze, możesz przejść do strony logowania WordPress, odwołując się do adresu folderu i wpisując wp-admin po nazwie domeny (na przykład http://yoursit.com/wp-admin) . być prowadzonym. Po wpisaniu żądanego adresu wyświetli się formularz logowania do WordPressa.

Teraz, jak widać na powyższym obrazku, aby wejść do WordPressa, musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło wybrane podczas instalacji WordPressa. W pierwszym polu wpisz swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail, w drugim wybrane hasło i kliknij przycisk logowania.

Uwaga: Jeżeli zapomniałeś hasła, możesz skorzystać z opcji „zgubiłem hasło” i utworzyć nowe hasło. Jeśli nie pamiętasz swojej nazwy użytkownika i adresu e-mail, możesz uzyskać do nich dostęp poprzez bazę danych.

Po zalogowaniu znajdujesz się na stronie głównej zarządzania, zwanej dashboardem. Tutaj zaczyna się porządkowanie witryny.

Inne sposoby wejścia na stronę administracyjną WordPress

Logowanie do zarządzania WordPressem odbywa się nie tylko poprzez wp-admin; możesz także zobaczyć stronę logowania WordPress, odwiedzając wp-login.php. W tym celu wpisz wp-login.php po adresie swojej witryny, podobnie jak www.example.com/wp-login.php lub www.example.com/blog/wp-login.php.

  • The Adres URL strony logowania WordPress dla podfolderu to yoursite.com/foldername/wp-admin.
  • Adres logowania licznika dla subdomeny to subdomain.yoursite.com/wp-admin
  • Adres logowania do głównej witryny to yoursite.com/wp-admin

Błędy przy wejściu do sekcji zarządzania WordPress i jak je rozwiązać

Załóżmy, że zmieniłeś adres poprzez kodowanie lub wtyczki, które są specjalne do zmiany adresu logowania i licznika WordPress w celu zwiększenia bezpieczeństwa. W takim przypadku możesz mieć problemy z zalogowaniem się do WordPressa ze względu na niekompatybilność wtyczki lub kodu. Jeśli tak się stanie, wyłącz wtyczkę, której użyłeś do zmiany adresu logowania do WordPress, aby przywrócić adres strony logowania.

Aby wyłączyć tę wtyczkę w WordPressie (bez dostępu do panelu WordPress), musisz:

  1. Jeśli korzystasz z hosta CPanel, zaloguj się do cPanel, a jeśli korzystasz z hosta z bezpośrednim administratorem, wejdź do swojego panelu sterowania logując się do hosta z bezpośrednim administratorem.
  2. Zmień nazwę folderu wtyczki znajdującego się na public_html/wp-content/plugins.
    Możesz też uzyskać dostęp do strony logowania WordPress, odwiedzając adresy wp-admin i wp-login.php.

Po wejściu do panelu WordPress ponownie aktywuj wtyczkę, której użyłeś do zmiany adresu logowania WordPress.

Jeśli masz pytania dotyczące tej sekcji lub masz problem, wejdź do sekcji zarządzania WordPress. Podziel się nim z nami w sekcji komentarzy, abyśmy mogli Ci pomóc.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie micromaxPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmo