Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak uzyskać pożyczkę biznesową w banku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak uzyskać pożyczkę biznesową w banku

Jeśli prowadzisz swoją małą firmę od roku i posiadasz dokumentację finansową potwierdzającą rentowność firmy, jesteś gotowy do zatwierdzenia pożyczki dla małych firm od tradycyjnych pożyczkodawców, takich jak banki lub spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Start-upy mogą również uzyskać kredyty bankowe, nawet jako pożyczki osobiste. Pożyczka osobista może być pożyczką niezabezpieczoną, ponieważ nie przedstawiasz aktywów biznesowych jako zabezpieczenia.

Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę osobistą, zdobądź firmowe karty kredytowe z tego samego banku. Dokonuj miesięcznych płatności. To zwiększy twoją osobistą zdolność kredytową i poprawi twoją pozycję, aby uzyskać pożyczkę biznesową w przyszłości.

Spójrzmy na uzyskanie tradycyjnego kredytu bankowego dla Twojej firmy.Czy warto starać się o kredyt dla firmy w tradycyjnym banku?

Istnieje wiele opcji pożyczek biznesowych, innych niż tradycyjni pożyczkodawcy.

Czy warto iść do banku?

Plusy:

 • Pożyczki terminowe mają zazwyczaj dłuższy czas spłaty niż spłaty pożyczek od pożyczkodawców internetowych
 • Jeśli wybierzesz bank stowarzyszony i zatwierdzony przez Small Business Administration, wszystkie Twoje finanse będą już zarejestrowane. Oznacza to, że będziesz gotowy na dostęp do programów SBA, a nawet ofert pomocy w przypadku klęsk żywiołowych, takich jak pomoc oferowana podczas pandemii.
 • Pożyczki SBA mają zazwyczaj niższą stopę procentową.
 • Dzięki dobrym finansom biznesowym i udowodnionym dodatnim przepływom pieniężnym proces zatwierdzania pożyczki biznesowej może być krótki i płynny.

Cons:

 • Proces zatwierdzania finansowania małych firm będzie najprawdopodobniej dłuższy niż w przypadku pożyczkodawców internetowych.
 • Jeśli masz zły kredyt, albo ocenę kredytową firmy, albo osobistą historię kredytową, jest mało prawdopodobne, że otrzymasz pożyczkę.
 • Twoja instytucja finansowa będzie wymagać opłat za wniosek o pożyczkę i innych kosztów w procesie zatwierdzania.
 • Uzyskanie pożyczki SBA zwykle wymaga dodatkowych dokumentów, takich jak dokumentacja aktywów biznesowych.
Rekommenderad:  Jak włączać i wyłączać komentarze na TikTok

Rodzaje kredytów biznesowych oferowanych przez banki

Rodzaj pożyczki, której należy szukać, zależy od potrzeb Twojej firmy.

Tam są 3 główne rodzaje kredytów bankowych dla małych firm oferowanych przez pożyczkodawców biznesowych:

 1. Pożyczki terminowe – W przypadku tego rodzaju pożyczki ustala się kilka elementów – kwotę pożyczonych pieniędzy, miesięczną kwotę płatności, liczbę miesięcznych płatności i roczną stopę oprocentowania. W przypadku pożyczki terminowej obowiązują stałe miesięczne płatności.
 2. Pożyczki gwarantowane przez SBA — w ramach oferty pożyczek SBA dostępne są dodatkowe rodzaje pożyczek i opcji finansowania: Kapitał obrotowy — zwykle 7 do 10-letniego okresu spłaty kredytu obrotowego. Pożyczka na sprzęt – może pomóc właścicielom małych firm zwiększyć ich aktywa biznesowe. Okres kredytowania wynosi zwykle 10 lat. Pożyczka na nieruchomości – w zależności od raportu kredytowego Twojej firmy, okres kredytowania może wynosić do 25 lat.
 3. Biznesowa linia kredytowa – jest podobna do biznesowej karty kredytowej, ale ma lepszą stopę procentową. Linia kredytowa to w zasadzie pożyczka niezabezpieczona z ustaloną odnawialną linią kredytową i limitem, w oparciu o przepływy pieniężne Twojej firmy. Płacisz tylko odsetki od wyciągniętych pieniędzy. To dobry wybór, jeśli czekasz na uregulowanie należności.

Jak uzyskać kredyt bankowy dla firmy

Tylko około 15% większości pożyczek dla małych firm jest zatwierdzonych. To może być zniechęcająca statystyka dla właściciela małej firmy. Ale możesz podjąć kroki, aby zwiększyć swoje szanse na zatwierdzenie i najlepsze warunki pożyczki biznesowej.

1. Napisz lub zaktualizuj swój biznesplan.

Zwięzły, pouczający biznesplan oznacza, że ​​jesteś profesjonalnym właścicielem firmy. Jest to niezbędna część twojego procesu kredytowego w banku. Biznesplan zawiera szczegółowe informacje na temat wydatków operacyjnych Twojej firmy, profilu kredytu biznesowego i długoterminowych celów biznesowych. Wielu pożyczkodawców wymaga ich w ramach wniosku o pożyczkę biznesową.

Rekommenderad:  Jak udostępnić ekran Skype ?

2. Jak wykorzystasz pożyczkę?

Do wniosku dołącz krótki list opisujący, dlaczego potrzebujesz pieniędzy z pożyczki.

3. Jakiego rodzaju pożyczki potrzebujesz?

Upewnij się, jaki rodzaj umowy pożyczki jest dla Ciebie najlepszy i który z małych pożyczkodawców oferuje ten typ.

4. Oczyść wyniki kredytowe

Jeśli masz złą ocenę w głównych biznesowych biurach kredytowych lub z osobistymi wynikami kredytowymi, podejmij kroki, aby poprawić swój wynik. Banki mają minimalną liczbę ocen kredytowych, które zaakceptują przed rozpatrzeniem wniosku o pożyczkę.

5. Uporządkuj dokumentację finansową

Upewnij się, że masz wszystkie dokumenty potrzebne do udowodnienia historii kredytowej Twojej firmy, takie jak wyciągi bankowe, transakcje firmowymi kartami kredytowymi i osobiste zeznania podatkowe.

6. Sieć

Skontaktuj się z innymi właścicielami małych firm, aby zobaczyć, których pożyczkodawców polecają.

7. Umów się na spotkanie z pożyczkodawcą.

Wskazówki dotyczące uzyskania kredytu bankowego dla firmy

Oto jak pomóc Twojej aplikacji przenieść się na szczyt stosu:

 • Ubierz część – Ubierz się tak, jakbyś był również zatrudniony przez bank. Zaprezentuj profesjonalny wygląd.
 • Przećwicz swoją prezentację – Poproś znajomego lub członka rodziny, aby działał jako urzędnik ds. Pożyczek.
 • Niech ktoś sprawdzi Twój biznesplan.
 • Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne dokumenty finansowe i że są uporządkowane.
 • Nie pokazuj się tak po prostu. Umówić się na spotkanie. W tym czasie zapytaj, w jaki sposób oficer pożyczkowy chciałby przedstawić dokumentację finansową. Oficer pożyczkowy może chcieć przejrzeć dokumenty z wyprzedzeniem, wysłane pocztą w formie papierowej lub dołączone do wiadomości e-mail.

Kiedy jest dobry moment na złożenie wniosku o pożyczkę dla małej firmy w banku?

Zawsze umawiaj się na spotkanie z doradcą kredytowym.

Czy trudno jest uzyskać kredyt dla małych firm w banku?

Tylko 15% wniosków jest zatwierdzanych. Wiele z nich jest odrzucanych, ponieważ są niekompletne. Przy odpowiedniej dokumentacji i profesjonalizmie można uzyskać kredyt na działalność gospodarczą.

Rekommenderad:  Jak wyszukiwać zdjęcia w ulepszonej aplikacji Zdjęcia

W jakim banku najłatwiej uzyskać zgodę na kredyt biznesowy?

Według liczb, w oparciu o liczbę zatwierdzeń pożyczek biznesowych, oto najlepsi kredytodawcy: Bank of America, JP Morgan Chase, Wells Fargo, Citibank, PNC i US Bank.

Ile bank pożyczy ci na biznes?

Kwota, którą możesz uzyskać, zależy od wyniku kredytowego Twojej firmy, aktywów biznesowych i przepływów pieniężnych oraz innych czynników. Pamiętaj, że ta liczba może się zmieniać w zależności od liczby lat prowadzenia działalności i ogólnej stabilności finansowej Twojej firmy.

CZYTAJ WIĘCEJ: