Jak używać Amazon Fire Stick na konsoli Xbox One

Biorąc osobno, FireStick i Xbox One to niezwykle przydatne elementy sprzętu. Ale co, jeśli mógłbyś połączyć możliwości grania na Xbox z obsługiwaną głosem Alexą FireStick? Jak wspaniale by to było?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Dlaczego warto podłączyć Firestick do konsoli Xbox One?

Jeśli masz telewizor, którego używasz do grania, możesz oczywiście również przesyłać strumieniowo programy telewizyjne. Połączenie tych dwóch elementów pozwoli Ci przełączać się między graniem a strumieniowaniem za jednym naciśnięciem przycisku. Co więcej, możesz po prostu poprosić Alexę, aby zrobiła to za Ciebie.

Możesz także skorzystać z kilku przydatnych aplikacji, których nie zrobiłbyś, gdybyś miał samą konsolę Xbox. Korzystanie z telewizora stanie się tak płynne, że nigdy nie będziesz chciał wrócić.

Podłączanie Firestick

Różnica między podłączeniem Firestick do Xbox One zamiast telewizora polega na tym, że podłączasz kabel HDMI. Wykonaj następujące kroki, aby je skonfigurować:

 1. Podłącz kabel HDMI do gniazda HDMI Xbox One. Pamiętaj, który slot, ponieważ łatwiej będzie Ci w przyszłości korzystać z kanału wejściowego.
 2. Otwórz OneGuide. Aplikacja Firestick pojawi się jako ostatnia na liście kanałów HDMI.
 3. Aktywuj pilota Firestick, naciskając dowolny przycisk – musisz to zrobić, w przeciwnym razie proces nie będzie kontynuowany.Jak używać Amazon Fire Stick na konsoli Xbox One 1uwaga:: Użyj pilota Xbox, aby ustawić głośność w telewizorze.
 4. Jeśli masz coś innego podłączonego do gniazda HDMI, takiego jak projektor lub adapter, powinieneś odłączyć je przed skonfigurowaniem Firestick.

Optymalizacja konfiguracji

Jeśli chcesz, aby Twoje wrażenia były jak najbardziej płynne, powinieneś rozważyć zainstalowanie Kodi. Kodi to darmowy odtwarzacz multimediów, który umożliwia strumieniowe przesyłanie treści z różnych źródeł online bez żadnych subskrypcji.

Możesz także tworzyć ekrany podzielone, grać i oglądać telewizję w tym samym czasie.

Jeśli możesz sobie pozwolić na wiele subskrypcji, aby mieć wystarczająco dużo treści do wyboru, powinieneś je pominąć. Ale jeśli nie możesz wydawać setek dolarów każdego miesiąca, to aplikacja Kodi jest dla Ciebie.

Oto jak zainstalować Kodi:

Włącz aplikacje z nieznanych źródeł

Aplikacja Kodi nie jest dostępna w Internecie Amazon Sklep z aplikacjami. Firestick nie pozwala także pobierać aplikacji bezpośrednio z przeglądarki. Dlatego musisz pobrać aplikację ze strony internetowej innej firmy.

Aby to zrobić, musisz skonfigurować urządzenie tak, aby zezwalało na instalowanie aplikacji innych firm.

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Naciśnij ikonę urządzenia. Otworzy się nowe menu.
 3. Naciśnij Opcje programisty. To drugi element w menu.
 4. Sprawdź, czy opcja Włącz aplikacje z nieznanych źródeł jest włączona. Jeśli nie, naciśnij, aby włączyć.

Amazon uważa instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł za zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że aplikacjami typu open source można łatwo manipulować i potencjalnie zawierać złośliwe oprogramowanie.

Przed zainstalowaniem Kodi powinieneś się zastanowić, ponieważ prawdopodobnie zastąpisz bezpieczeństwo wygodą. Ale jeśli twój Firestick działa nieprawidłowo, możesz po prostu przywrócić ustawienia fabryczne.

Pobierz aplikację do pobierania

Istnieje wiele sposobów na zdobycie Kodi na Firestick, ale najbardziej niezawodny jest przy użyciu aplikacji Downloader. Jest dostępny w dniu AmazonW sklepie, więc bardzo łatwo jest dostać się w swoje ręce.

 1. Pobierz aplikację z Appstore.
 2. Zainstaluj aplikację.

Teraz musisz włączyć JavaScript, ponieważ bez niego możesz napotkać pewne problemy.

 1. Uruchom aplikację Downloader
 2. Otwórz Ustawienia. Znajdziesz go na lewym pasku.
 3. Włącz JavaScript. Po prostu sprawdź kwadrat po prawej stronie.
 4. Naciśnij Tak, gdy pojawi się wyskakujące okienko.

Pierwsze Kodi

Musisz ręcznie wprowadzić adres URL strony pobierania Kodi. Link może się zmienić, więc po prostu wyszukaj „pobierz kodi” za pomocą przeglądarki.

 1. Wybierz wersję Kodi na Androida. Powinieneś pobrać tę wersję, ponieważ twój Firestick działa na nieco zmodyfikowanym systemie Android.
 2. Wybierz wersję 32-bitową lub 64-bitową. To zależy od twojego urządzenia. Wersja 32-bitowa prawdopodobnie będzie działać lepiej, ale sprawdź, co będzie dla Ciebie najlepsze.
 3. Naciśnij Zainstaluj. Otworzy się ekran pokazujący wszystkie uprawnienia wymagane przez Kodi.

Dostosowywanie Kodi

Po zainstalowaniu Kodi powinieneś dostosować niektóre ustawienia do swoich potrzeb. Dzięki temu korzystanie z tej aplikacji w zestawie Firestick – Xbox będzie znacznie płynniejsze.

Xbox One

Zrób to, jeśli chcesz zwiększyć wydajność urządzenia.

 1. Uruchom Kodi. Zobaczysz menu główne aplikacji.
 2. Naciśnij Ustawienia.
 3. Otwórz ustawienia interfejsu. Otworzy się nowe okno menu.
 4. Naciśnij Inne.
 5. Naciśnij „Pokaż kanał wiadomości RSS”.
 6. Wróć do menu głównego. Zrób to, naciskając przycisk Wstecz na pilocie.

Zmiana języka i strefy czasowej

 1. Począwszy od menu Home, naciśnij Ustawienia.
 2. Otwórz ustawienia interfejsu. Otworzy się nowe okno menu.
 3. Naciśnij Regional.
 4. Naciśnij Język. Stamtąd możesz wybrać żądany język.

Włączanie audio

Czasami występują problemy z dźwiękiem. Na szczęście jest to łatwa poprawka:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Otwórz Ustawienia systemu.
 3. Naciśnij Wyjście audio.
 4. Ustaw poziom ustawienia na Standardowy.
 5. Wybierz odpowiednie urządzenie audio.

Idealne połączenie

Byłoby niesamowicie, gdybyś mógł uzyskać oba urządzenia w jednym pakiecie. Wtedy nie musielibyście przechodzić przez cały ten problem. Z drugiej strony możliwe jest połączenie Firestick i Xbox, więc jest to świetne w obu przypadkach.

Czy ten przewodnik był pomocny? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!