Jak używać Apple Pay

Jak używać Apple Pay 1

Użytkownicy Androida mają Google Pay, a użytkownicy iOS Apple Pay. Jeśli nie znasz procesu płatności, korzystanie z niego może wydawać się zastraszające, ponieważ w grę wchodzą Twoje dane finansowe. Ale kiedy nauczysz się konfigurować i używać Apple Pay, możesz nawet śmiać się z tego, że na początku nie chciałeś go używać.

Zanim zaczniesz używać Apple Pay, musisz go skonfigurować. Twoje urządzenie będzie musiało spełniać pewne wymagania, niezależnie od tego, czy korzystasz z iPhone'a, czy iPada. Po przejściu przez konfigurację zobaczysz, jak łatwa jest obsługa i zastanawiasz się, jak sobie bez niej poradziłeś.

Z czym są urządzenia Apple Pay Kompatybilny z?

Apple ma pełny lista kompatybilnych urządzeń Apple Pay. Lista pokaże Ci rok wprowadzenia modelu, pojemność, kolory, a nawet numer modelu. Lista waha się od iPhone'a wprowadzonego na rynek w 2007 roku do iPhone'a Xs.

Jak skonfigurować Apple Pay

Przed rozpoczęciem konfiguracji Apple Pay, musisz mieć kartę kredytową akceptowaną przez Apple Pay. Dobrze, że to Apple ma Strona poświęcony informowaniu, jakie karty kredytowe są akceptowane w zależności od kraju, w którym mieszkasz.

Upewnij się też, że używasz najnowszej wersji iOS. Będziesz także potrzebować Apple Identyfikator zalogowany w iCould. Jeśli zamierzasz użyć Apple płacić na różnych urządzeniach, będziesz musiał dodaj kartę do każdego urządzenia, na którym go używasz.

Gdy masz już wszystko, czego potrzebujesz, czas przejść do ustawień urządzenia, aby dodać kartę. Każda kompatybilna karta dodana do konta iTunes i App Store zostanie automatycznie zalecona. Jeśli korzystasz z telefonu iPhone, przejdź do Portfela, a następnie dotknij ikony plusa. Na iPadzie otwórz Ustawienia, a następnie Portfel i Appl Pay. Wybierz Dodaj kartę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jak używać Apple Pay 2

Stuknij w przycisk Dalej, aby Twój bank mógł sprawdzić, czy możesz używać karty Apple Pay. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, zostaniesz o to poproszony.

Jak używać Apple Pay w sklepach

Używać Apple Pay na iPhonie naciśnij dwukrotnie boczny przycisk. Uwierzytelnij to za pomocą Face ID lub, jeśli wolisz, możesz również użyć swojego hasła. Umieść iPhone'a blisko czytnika zbliżeniowego, a jeśli proces zostanie wykonany poprawnie, zobaczysz słowo Gotowe ze znacznikiem wyboru.

Aby zapłacić za pomocą Touch ID, połóż palec na Touch ID, aby wybrać domyślną kartę kredytową. Umieść iPhone'a w pobliżu czytnika i gdy zobaczysz słowo Gotowe.

Jak używać Apple Pay kupować aplikacje

Możliwe jest również użycie Apple Pay w aplikacjach i Safari, gdziekolwiek zobaczysz symbol Pay.

Jak używać Apple Pay 3

Powinieneś teraz zobaczyć takie informacje, jak wysyłka, fakturowanie i dane kontaktowe. Sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że informacje są poprawne, ale jeśli zdecydujesz się zapłacić inną kartą, dotknij strzałki skierowanej w prawo. Gdy raz podasz swoje informacje finansowe, nie będziesz musiał wpisywać ich ponownie.

Wniosek

Apple Pay sprawia, że ​​płacenie jest bardziej dostępne, a konfiguracja nie jest tak trudna, jak może się wydawać. Odtąd nie musisz się martwić, że nie będziesz mieć wystarczającej ilości gotówki Apple Pay czy byłeś objęty ubezpieczeniem aż do ostatniego centa. Teraz, kiedy wiesz jak Apple Pay działa, myślisz, że spróbujesz? Daj mi znać w komentarzach.