Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Jak używać Apple Zamelduj się na iPhonie [iOS 17]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Jak używać Apple Zamelduj się na iPhonie [iOS 17]

Wraz z wprowadzeniem iOS 17 na WWDC 2023, AppleiPhone’y otrzymały wiele nowych funkcji. przede wszystkim Apple dodał nową funkcję „Zamelduj się” do iMessage, która pozwala powiadamiać bliskich o Twoim miejscu pobytu. Ta najnowsza funkcja okazuje się niezwykle przydatna w zapewnianiu poczucia bezpieczeństwa wielu osobom.

Wyobraź sobie, że bierzesz udział w wieczornej imprezie, musisz złapać samolot lub podróżować w inny sposób. Często nasi bliscy radzą nam, abyśmy powiadomili ich, gdy wieczorem wrócimy do domu lub wysłali wiadomość po wejściu na pokład samolotu lub środka transportu. Niestety, często je lekceważymy i nieświadomie nie stosujemy się do nich.

Opcja Check In to wybawienie, gdy Twoi bliscy podróżują samotnie lub wracają do domu późno w nocy po imprezie. Ta funkcja pozwala wysłać powiadomienie do jednego z kontaktów rodzinnych, gdy idealnie dotrzesz do celu. To sprawia, że ​​jest to jedna z przydatnych funkcji Apple udostępnił w najnowszej aktualizacji iOS 17.

Co jest Apple Zameldowanie i jak to działa

Apple Zamelduj się to innowacyjna funkcja wprowadzona w iOS 17 w iMessage. Dotyczy częstego scenariusza, w którym przypadkowo zapominamy odpowiedzieć na wiadomości od zaniepokojonych przyjaciół lub członków rodziny, którzy czekają na wiadomość, czy bezpiecznie dotarliśmy do domu.

Z odprawą, Apple znalazło rozwiązanie tego problemu, dzięki czemu każdy może spać spokojnie. Funkcja ta pozwala oszacować, ile czasu zajmie powrót do domu.

Gdy dotrzesz do celu, funkcja automatycznie wykryje Twoje przybycie i zaoferuje opcję powiadomienia wybranych kontaktów. Oprócz powiadomień funkcja Check In może bez problemu udostępniać ważne szczegóły, takie jak Twoja dokładna lokalizacja, plan podróży, poziom naładowania baterii i siła sygnału. Ponadto możesz nawet dodać dodatkowe minuty do czasu przybycia, aby zmienić przewidywany czas przybycia.

Dzięki pełnej integracji z iMessage, Apple Check In zapewnia najwyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa udostępnianych informacji poprzez szyfrowaną transmisję danych.

Rekommenderad:  Kompletny przewodnik po zrozumieniu marketingu usług i jego rodzajów

Wymagania dotyczące użytkowania Apple Funkcja zameldowania

Zanim spróbujesz skorzystać z funkcji meldowania się na swoim iPhonie, powinieneś wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

 1. Przede wszystkim ważne jest, aby zarówno nadawca, jak i odbiorca tej funkcji zaktualizowali swoje iPhone’y do najnowszej wersji iOS 17.
 2. Usługa lokalizacyjna musi być włączona przez cały czas, a aplikacja Wiadomości powinna mieć do niej niezbędny dostęp.
 3. Wreszcie, aby zapewnić płynne działanie, konieczne jest posiadanie aktywnego pakietu danych komórkowych.

Jak używać Apple Sprawdź funkcję na iPhonie

Skorzystaj z wygody funkcji Wiadomości odprawy na swoim iPhonie i bez wysiłku udostępniaj istotne szczegóły, takie jak Twoja lokalizacja, trasa podróży, poziom naładowania baterii i siła sygnału. Dowiedz się, jak uczynić tę funkcję jeszcze bardziej przydatną, wykonując poniższe czynności.

 1. otwarty iMessage na swoim iPhonie.
 2. Przejdź do rozmowy, której chcesz powiedzieć, że wróciłeś do domu.
 3. Kliknij plusa (+) po lewej stronie okna komunikatu.
 4. Uzyskiwać Więcej gdy pojawi się monit w menu.
 5. Wybierać Zameldować się z opcji.

 6. Jeżeli korzystasz z funkcji Zamelduj się po raz pierwszy, stuknij Następny dwa razy.

 7. Teraz możesz wybrać informacje, które chcesz udostępnić w przypadku, gdy nie dotrzesz do celu. Tutaj masz dwie opcje do wyboru: Ograniczony Lub Pełny.

  Jeśli wybierzesz „Ograniczone”, otrzymasz aktualną lokalizację swojego iPhone’a i Apple Watcha także kompleksowe dane dotyczące poziomu baterii i siły sygnału sieci.

  Jeśli natomiast wybierzesz opcję „Pełny”, otrzymasz kompleksową informację obejmującą wszystkie zastrzeżone dane, a także zarejestrowaną ścieżkę i dokładną lokalizację ostatniego odblokowania iPhone’a oraz Apple Watch.

 8. Uzyskiwać Wyślij meldunek.
 9. Na koniec naciśnij strzałkę w górę, aby wysłać odprawę. Dodatkowo możesz dodać dowolne komentarze, które chcesz dodać do Zameldowania.

Note:

Jeśli wykonałeś wszystkie wymagane zadania i masz aktualnie połączenie z Wi-Fi, funkcja meldowania się nie będzie działać i zobaczysz powiadomienie, że musisz włączyć mobilną transmisję danych, aby móc korzystać z funkcji meldowania.

Rekommenderad:  Jak edytować Facebook Nazwa grupy (na wypadek konieczności zmiany marki)

Edytuj licznik czasu zameldowania i szczegóły miejsca docelowego

Domyślną lokalizacją funkcji meldowania się jest Twój dom. Masz możliwość zmiany informacji w szczegółach odprawy oraz dostosowania czasu przybycia i miejsca docelowego według własnych upodobań. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

1. Najpierw otwórz plik Wiadomości app i znajdź czat, do którego wcześniej wysłałeś informacje dotyczące meldowania się.

2. Stuknij w Edytować przycisk

3. w Kiedy dotrę sekcję, dotknij Zmiana , aby dodać nowy cel. Możesz także dostosować szacowany czas podróży, wybierając środek transportu: Samochód, Transport lub Pieszo.

4. Pod Po timerze na karcie możesz ustawić licznik czasu, który będzie wyświetlał monit o aktualizację postępów. Jeśli nie odpowiesz w ciągu 15 minut od otrzymania monitu, Twój iPhone powiadomi określony kontakt.

5. Po dokonaniu niezbędnych zmian dotknij Zrobione w prawym górnym rogu.

6. Na koniec naciśnij Wysłać przycisk (reprezentowany przez strzałkę w górę), aby przesłać zaktualizowane informacje.

Gdy wyślesz odprawę, odbiorca zostanie o tym powiadomiony. Ta funkcja wykorzystuje dane o Twojej lokalizacji, aby wykryć Twoje przybycie i wysłać odpowiednie powiadomienie. Powiadomienie informuje odbiorcę, że bezpiecznie dotarłeś do celu, kończąc proces odprawy. Jeśli się spóźnisz, możesz odpowiednio dostosować przewidywany czas przybycia.

Poinformowanie bliskich o bezpiecznym przybyciu

Zapewnienie bezpieczeństwa naszym bliskim poprzez poinformowanie ich o naszym bezpiecznym przybyciu po pracowitym dniu lub nocnym spotkaniu właśnie stało się o wiele łatwiejsze. Apple w genialny sposób zintegrował opcję „Zamelduj się” z aplikacją Wiadomości i mamy nadzieję, że ten artykuł zawiera cenne porady dotyczące korzystania z tej funkcji.

Dzięki tej funkcji możesz monitorować postęp swojej lokalizacji, a nawet przeglądać statystyki sieci i baterii swojego iPhone’a. Funkcja natychmiast wyśle ​​krytyczny alert powiadamiający wybrany kontakt o Twojej ostatniej lokalizacji.

Często zadawane pytania na Apple Zameldować się

The Apple Funkcja Check In będzie kompatybilna ze wszystkimi iPhone’ami wprowadzonymi na rynek po modelu iPhone XS, które otrzymają aktualizację do iOS 17.

 • iPhone’a 14
 • iPhone’a 14 Plusa
 • iPhone’a 14 Pro
 • iPhone’a 14 ProMax
 • iPhone’a 13
 • iPhone’a 13 mini
 • iPhone’a 13 Pro
 • iPhone’a 13 Pro Maxa
 • iPhone’a 12
 • iPhone’a 12 mini
 • iPhone’a 12 Pro
 • iPhone’a 12 Pro Max
 • iPhone’a 11
 • iPhone’a 11 Pro
 • iPhone’a 11 Pro Maxa
 • iPhone’a XS
 • iPhone’a XS Max
 • iPhone’a XR
 • iPhone’a SE
  (2. generacja lub nowsza)
Rekommenderad:  jak sprawić, by Twój profil był bardziej wciągający

Z usługi mogą korzystać zarówno podróżujący samotnie, jak i w grupach Apple Funkcja zameldowania. Dodanie wszystkich członków Twojej grupy do Zameldowania jest możliwe podczas meldowania się w grupie.

Apple Nie można skorzystać z opcji Zamelduj, jeśli usługi lokalizacyjne są wyłączone na iPhonie. Biorąc pod uwagę, że podstawowym założeniem jest to, jak Apple Zameldowanie działa, do określenia Twojej lokalizacji potrzebne są usługi lokalizacyjne, bez których ta funkcja nie będzie działać.

Funkcja iOS Check In przez cały czas wykorzystuje lokalizację Twojego urządzenia, co zdecydowanie zużywa trochę energii baterii. Jednak wpływ jest stosunkowo niewielki w porównaniu z korzyściami, jakie z tego wynika, i nie powinieneś zauważyć znaczącej różnicy w żywotności baterii.

W obszarach o słabej sile sygnału funkcja meldowania może nie działać prawidłowo. Zameldowanie określa Twoją lokalizację za pomocą GPS urządzenia. Jeśli Twoje urządzenie nie ma silnego sygnału, może nie być w stanie dokładnie określić Twojej lokalizacji.

Nie, funkcja odprawy służy wyłącznie do informowania znajomych lub rodziny o dotarciu do celu podróży. Nie może wysyłać do opiekuna aktualizacji lokalizacji w czasie rzeczywistym. Istnieje wiele aplikacji umożliwiających udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym, ale ta nie jest jedną z nich.

Dalsza lektura: